"Forbes" ierindojis "Printful" starp labākajiem darba devējiem ASV jaunuzņēmumu vidū

Rīga, 11.marts, LETA. "Draugiem Group" uzņēmums "Printful" ierindojies 128.vietā "Forbes" ikgadējā sarakstā ar "Top 500" darba devējiem jaunuzņēmumu vidū jeb "America's Best Startup Employers 2021", liecina informācija "Forbes" portālā. 

Saraksts veidots, balstoties uz uzņēmumu reputāciju, izaugsmi un darbinieku apmierinātību.

Kā aģentūrai LETA pauda "Printful" pārstāvji, "Printful" ir kļuvis par pievilcīgu darba devēju ne tikai straujās izaugsmes, bet arī daudzveidīgās iekšējās kultūras dēļ, skaidroja uzņēmuma pārstāvji. Tā kā "Printful" spējis pielāgoties mainīgajai uzņēmējdarbības videi arī pandēmijas laikā, uzņēmums turpina piedāvāt savus pakalpojumus, vienlaikus atverot ražotnes Kanādā un Spānijā.

"E-komercijas nozare šobrīd piedzīvo milzīgu izaugsmi, tādēļ arī mums jāturpina paplašināt sava darbība visā pasaulē," sacīja "Printful" izpilddirektors Dāvis Siksnāns.

Līdz šim uzņēmums jau atvēris deviņas ražotnes visā pasaulē, no tām četras atrodas ASV - divas Ziemeļkarolīnas štatā, viena Kalifornijā, un viena Teksasā. Lai palielinātu ražošanas jaudu un citas uzņēmumam svarīgas darbības, pēdējā gada laikā "Printful" ievērojami audzis un nu jau nodarbina vairāk nekā 1600 cilvēku visā pasaulē, no kuriem teju 1000 ir tieši ASV. Tāpat šī izaugsme kalpojusi kā svarīgs faktors, lai palīdzētu uzņēmumam apstrādāt vairāk nekā vienu miljonu pasūtījumu mēnesī.

Par labāko darba devēju starp ASV jaunuzņēmumiem atzīts Sietlā bāzētais biznesa pakalpojumu uzņēmums "Hiya".

Uzņēmumus, kas iekļauti "Forbes" "America's Best Startup Employer 2021" sarakstā, izvērtēja tirgus pētījumu kompānija "Statista". Tika identificēti 2500 Amerikas jaunuzņēmumi, kas dibināti laikā no 2011.gada līdz 2018.gadam un kuros strādā vismaz 50 darbinieki. 

Tālāk šie uzņēmumi tika vērtēti, pamatojoties uz trim galvenajiem kritērijiem. Pirmkārt, tika novērtēta darba devēja reputācija, pārskatot saturu, kas iekļauj tādas frāzes kā "korporatīvā kultūra", "daudzveidība" un "darbinieku iesaistīšanās". Tad tika novērtēta darbinieku kopējā apmierinātība uzņēmumā un uzņēmuma izaugsme pēdējo divu gadu laikā, kā rezultātā tika izveidots gala saraksts ar 500 labākajiem darba devējiem.

"Printful" ir apdrukas un šūšanas ārpakalpojumu uzņēmums, kas izgatavo un piegādā pasūtījumus internetveikalu vārdā.

"Printful Latvia" pagājušajā gadā strādāja ar 23,125 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir divas reizes vairāk nekā gadu iepriekš, kā arī kompānijas peļņa pieauga gandrīz divas reizes, sasniedzot 8,058 miljonus eiro. Savukārt kopumā "Printful" apgrozījums pērn veidoja 116 miljonus ASV dolāru (106,7 miljonus eiro), kas ir par 49,6% vairāk nekā gadu iepriekš.

"Printful Latvia" reģistrēta 2017.gadā, un tās pamatkapitāls ir 350 000 eiro, liecina "Firmas.lv" dati. Kompānijas patiesie labuma guvēji ir Agris Tamanis un Lauris Liberts.