Drukas produktu ražotājs "Printful" atvērs jaunu ražotni Teksasā

Rīga, 12.febr., LETA. "Draugiem Group" drukas produktu ražotājs "Printful" atvērs jaunu ražotni ASV, Dakasas reģiona pilsētā Kopēlā, Teksasā, lai palielinātu ražošanas jaudu, aģentūru LETA informēja "Drougiem Group" runasvīrs Jānis Palkavnieks.

Ražotne ir 10 702 kvadrātmetru liela, turklāt tās pirmajā darbības gadā tiks pieņemti darbā aptuveni 100 jaunu darbinieku.

Pašlaik "Printful" ir astoņas ražotnes visā pasaulē, no kurām trīs atrodas ASV - divas Šarlotā, Ziemeļkarolīnā, un viena Losandželosā, Kalifornijā. Kopelas ražotne būs devītā "Printful" ražotne pasaulē un ceturtā ASV. Jaunā ražotne būs līdz šim lielākā "Printful" ražotne.

"2020.gadā mums bija vairāk nekā miljons pasūtījumu katru mēnesi. Pateicoties jaunajai ražotnei, varēsim vēl vairāk palielināt ražošanas jaudu. Pandēmijas laikā pieprasījums pēc "Printful" pakalpojumiem turpina strauji augt visā pasaulē, īpaši jau ASV. Dalasas reģions ir stratēģiski nozīmīga vieta un uzņēmumiem ideāli piemērota vide. Tagad mēs spēsim ātrāk ražot un izsūtīt produktus klientiem ASV vidienē un dienvidu štatos," jaunās ražotnes atvēršanu komentēja "Printful" izpilddirektors Dāvis Siksnāns.

Šobrīd piegāde no pārējām ASV ražotnēm līdz Teksasai ir trīs līdz sešas darba dienas. Kopelas ražotnei sākot strādāt, piegādes laiks līdz Teksasai būs tikai divas darba dienas.

Pēdējos gados "Printful" jau ir ieguldījis 49,9 miljonus ASV dolāru ražošanas iekārtās un informāciju tehnoloģiju (IT) risinājumos. Tāpat uzņēmums plāno ieguldīt papildus 15 miljonus ASV dolāru Kopelas ražotnē, tajā skaitā iegādājoties jaunas, augstvērtīgas iekārtas - 20 "Kornit Atlas" apdrukas iekārtas un 48 izšūšanas iekārtas. Jaunajā ražotnē "Printful" piedāvās digitālās apdrukas tehniku, izšūšanas pakalpojumus, kā arī iespēju klientiem uzglabāt savas preces noliktavā.

"Printful" ir apdrukas un šūšanas ārpakalpojumu uzņēmums, kas izgatavo un piegādā pasūtījumus internetveikalu vārdā.

"Printful Latvia" pagājušajā gadā strādāja ar 23,125 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir divas reizes vairāk nekā gadu iepriekš, kā arī kompānijas peļņa pieauga gandrīz divas reizes, sasniedzot 8,058 miljonus eiro. Savukārt kopumā "Printful" apgrozījums pērn veidoja 116 miljonus ASV dolāru (106,7 miljonus eiro), kas ir par 49,6% vairāk nekā gadu iepriekš.

"Printful Latvia" reģistrēta 2017.gadā, un tās pamatkapitāls ir 350 000 eiro, liecina "Firmas.lv" dati. Kompānijas patiesie labuma guvēji ir Agris Tamanis un Lauris Liberts.