Reorganizācijas procesā apvienos "Eco Baltia" un "Eco Baltia grupa"

Rīga, 21.janv., LETA. Reorganizācijas procesā apvienos AS "Eco Baltia" un SIA "Eco Baltia grupa", aģentūrai LETA apliecināja "Eco Baltia grupa" valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs.

Viņš skaidroja, ka, izvērtējot koncerna līdzšinējo struktūru, kā arī apvienošanas juridiskos un finansiālos aspektus, akcionāri nolēma "Eco Baltia" pievienot meitaskompānijai "Eco Baltia grupa". Reorganizācijas procesā "Eco Baltia grupa" tiks pārveidota par akciju sabiedrību, un tā pārņems "Eco Baltia" nosaukumu.

Pēc Simanoviča teiktā, šādā veidā plānots uzņēmuma pārvaldības struktūru vienkāršot un vairāk pietuvināt biznesam, lai veiksmīgāk realizētu uzņēmuma stratēģiju.

Viņš arī uzsvēra, ka pēc reorganizācijas saglabāsies esošais akcionāru sastāvs ar līdzšinējo akciju proporcionālo sadalījumu, kā arī tiks saglabāta pašreizējā uzņēmumu valde un padome.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka šobrīd "Eco Baltia" un "Eco Baltia grupa" ir vieni un tie paši valdes locekļi. Bez Simanoviča abu uzņēmumu valdēs ir arī Santa Spūle, Salvis Lapiņš, Jānis Aizbalts un Anita Saulīte. Savukārt padome ir tikai "Eco Baltia" - tajā strādā Lietuvas pilsoņi Vitauts Plunksnis, Deimante Korsakaite un Jurgita Petrauskiene, Apvienotās Karalistes pilsonis Pīters Niklass Hjelts, kā arī Latvijas pilsonis Gints Pucēns.

Tāpat Simanovičs minēja, ka koncernā turpinās darboties līdzšinējie uzņēmumi - SIA "Eco Baltia vide", SIA "Eko Kurzeme", SIA "Jumis", AS "Latvijas zaļais punkts", SIA "Eco Teh Baltia", kā arī SIA "Nordic Plast" un AS "PET Baltija".

Informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" liecina, ka kompāniju kreditori prasības var pieteikt viena mēneša laikā no paziņojumu par reorganizāciju publicēšanas dienas, proti, mēneša laikā no 20.janvāra.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka šobrīd pirmās instances tiesā atrodas lieta, kurā apsūdzēti Saeimas deputāts Atis Zakatistovs un uzņēmējs Viesturs Tamūžs, kurš līdz pagājušā gada jūlijam bija "Eco Baltia" padomes priekšsēdētājs.

Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors Māris Urbāns tiesai nodevis krimināllietu abu minēto personu apsūdzībā par 26 620 izkrāpšanu un mēģinājumu izkrāpt 2420 eiro no atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma "Eco Baltia grupa".

"Eco Baltia grupa" reģistrēta 2011.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 35 005 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir "Eco Baltia", savukārt patiesā labuma guvēja ir Lietuvas pilsone Deimante Korsakaite, kura līdzdalību īsteno ar Lietuvas kompānijas "BSGF Salvus", kas pārstāv investīciju fondu "INVL Baltic Sea Growth Fund", starpniecību. 2019.gadā "Eco Baltia grupa" apgrozījums bija 4,726 miljoni eiro, bet kompānijas peļņa bija 1,918 miljoni eiro.

Savukārt "Eco Baltia" reģistrēta 2011.gadā, un tās pamatkapitāls ir 41,708 miljoni eiro. 2019.gadā "Eco Baltia" koncerna apgrozījums bija 

70,622 miljoni eiro, bet koncerna peļņa bija 2,538 miljoni eiro, savukārt pašas "Eco Baltia" apgrozījums bija 26 837 eiro, bet zaudējumi - 485 003 eiro.

Informācija par "Eco Baltia" īpašniekiem "Firmas.lv" nav norādīta, jo akciju sabiedrībām akcionāru saraksta iesniegšana Uzņēmumu reģistrā nav obligāta. Savukārt "Eco Baltia" mājaslapā teikts, ka uzņēmuma akcionāri ir Lietuvas kompānija "BSGF Salvus" (52,81%), kas pārstāv privāto investīciju fondu "INVL Baltic Sea Growth Fund", Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) (30,51%), kā arī Simanovičs (16,68%), kurš līdzdalību īsteno ar SIA "Enrial Holdings" un "Penvi Investment Ltd." starpniecību. Vienlaikus kā "Eco Baltia" patiesā labuma guvēja minēta Korskaite.