Dzīvojamā ēka "Hoft" nodota ekspluatācijā

Rīga, 6.janv., LETA. Nekustamo īpašumu attīstītājs "R.Evolution City" decembra beigās nodevis ekspluatācijā jaunu dzīvojamo projektu "Hoft" jeb "House of the Flying Trees" Strēlnieku ielā 5, Rīgā, aģentūru LETA informēja attīstītāja pārstāvji.

Projekta būvniecībā investēti 16 miljoni eiro, no kuriem 4,9 miljonus nodrošināja banka "Citadele".

"Hoft" sastāv no divām ēkām - rekonstruētas vēsturiskās ēkas ar diviem papildu stāviem, un jaunas septiņu stāvu ēkas. Komplekss atrodas labiekārtotā 2020 kvadrātmetru teritorijā, un tajā ir 42 dzīvokļi ar kopējo platību 6671,9 kvadrātmetri, griestu augstumu no 2,9 līdz 4,4 metriem penthausos. Pirmajā stāvā atrodas telpas komercdarbībai ar kopējo platību 134 kvadrātmetru, izbūvēta arī apakšzemes autostāvvieta.

Uz "Hoft" terasēm un fasādes izvietoti 39 bonsai kociņi. Visi "Hoft" bonsai ir skujkoki ar mazu augšanas potenciālu - kalnu priede, melnā pundurpriede, ciedrs. Tie ir izvēlēti atbilstoši Rīgas klimatiskajiem apstākļiem un ir jau izgājuši aklimatizācijas ciklu. Dizaina risinājums, kas ļāva integrēt bonsai ēkas arhitektūrā, Baltijas valstīs izmantots pirmo reizi. 

Projekta arhitektes ir Zane Tetere-Šulce ("Open Ad") un Dita Lapiņa ("Kroks").

Projekta "Hoft" būvniecību attīstītājs sāka 2018.gada decembrī sadarbībā ar kompāniju SIA "Velve".

"R.Evolution City" attīstījusi tādus projektus kā "Filozofu rezidence", "Lofts&Rosegold", "Villa Milia", "CityZen", "Šokolāde", "The Home", "Tal Residence", "Legend" un daudzi citi.

2019.gadā "R.Evolution City" strādāja ar 4774 eiro zaudējumiem, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmums dibināts 2013.gadā, tā pamatkapitāls ir 2845 eiro. Uzņēmuma īpašnieki ir Aleksejs Zagrebeļnijs (50,02%) un Andris Riekstiņš (49,98%).