Energouzņēmuma "Enefit" valdes priekšsēdētāja amatā iecelts Krists Mertens

Rīga, 11.dec., LETA. Par Igaunijas energokompānijas "Eesti Energia" meitasuzņēmuma SIA "Enefit" valdes priekšsēdētāju iecelts līdzšinējais "Enefit" biznesa attīstības vadītājs un valdes loceklis Krists Mertens, aģentūru LETA informēja "Enefit" pārstāvji.

Tāpat arī valdē iecelts "Enefit" privātpersonu pārdošanas un apkalpošanas segmenta vadītājs Mārtiņš Vancāns un "Eesti Energia" biznesa izpētes un attīstības vadītāja Inese Dosē.

Savukārt līdzšinējais "Enefit" valdes loceklis Indreks Randvērs ir pieņēmis jaunus profesionālos izaicinājumus ārpus "Eesti Energia", tādēļ turpmāk "Enefit" darbu Latvijā pārraudzīs valde trīs cilvēku sastāvā.

Mertens uzņēmumā strādā kopš 2015.gada, vadot biznesa attīstības projektus, tostarp arī pārraugot uzņēmuma darbības uzsākšanu Latvijas dabasgāzes tirgū. Savukārt no 2018.gada Mertens darbojas "Enefit" valdē, atbildot par "Eesti Energia" attīstības stratēģijas realizāciju gan juridisko personu, gan mājsaimniecību tirgus segmentos Latvijā un vienlaikus pārraugot uzņēmuma atbilstības prasību ievērošanu enerģētikas tirgus regulējumam.

Ņemot vērā, ka viens no "Enefit" stratēģiskajiem mērķiem nākamo gadu laikā ir turpināt aktīvu izaugsmi privātpersonu tirgus segmentā, ieviešot arvien jaunus produktus un pakalpojumus, uzņēmuma valdei pievienojas Vancāns, kura pārraudzībā "Enefit" pērn sāka privātpersonu klientu apkalpošanu.

Iepriekš Vancāns strādājis dažādos amatos telekomunikāciju uzņēmumā "Tet", vadot gan biznesa plānošanas nodaļu, gan pārraugot atsevišķu klientu segmentu pārdošanas un mārketinga aktivitātes. Izglītību guvis Banku augstskolā, saņemot maģistra grādu inovatīvajā uzņēmējdarbībā. Arī turpmāk viens no Vancāna galvenajiem uzdevumiem būs nodrošināt "Enefit" mājsaimniecību segmenta tālāku izaugsmi, attīstot uzņēmuma piedāvājumu šajā jomā.

Dosē līdz šim strādājusi "Eesti Energia" jauno produktu attīstības komandā, vadot dažāda mēroga projektus Baltijas valstīs un Polijā. Ieguvusi maģistra grādu biznesa vadībā globālajā enerģētikā Varvikas biznesa skolā ("Warwick Business School") Apvienotajā Karalistē un vairāk nekā 10 gadu pieredzi, palīdzot attīstīt enerģētikas konsultāciju biznesu uzņēmumiem Londonā un "PricewaterhouseCoopers" Latvijā. Dosē pārraudzībā turpmāk būs "Enefit" biznesa attīstība un jaunu risinājumu ieviešana juridisko personu tirgus segmentā.

Kompānija "Enefit" reģistrēta 2006.gadā, un tās pamatkapitāls ir 7,485 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. "Enefit" apgrozījums pagājušajā gadā bija 58,064 miljoni eiro, kas ir par 2,5% mazāk nekā 2018.gadā, bet uzņēmuma zaudējumi pieauga par 24% un bija 3,017 miljoni eiro. "Enefit" pieder Igaunijā reģistrētam uzņēmumam "Eesti Energia".