"Augstsprieguma tīklam" pievienota kompānija "Latvijas elektriskie tīkli"

Rīga, 26.nov., LETA. Noslēdzies reorganizācijas process, kurā AS "Augstsprieguma tīkls" pievienota kompānija AS "Latvijas elektriskie tīkli", liecina "Firmas.lv" informācija.

Reorganizācija, kas noslēgusies trešdien, 25.novembrī, tika īstenota "Latvijas elektriskajiem tīkliem" nododot visu mantu, tiesības un pienākumus "Augstsprieguma tīklam", un "Latvijas elektriskie tīkli" reorganizācijas dēļ beigusi pastāvēt bez likvidācijas procesa.

Lēmumi par reorganizāciju tika pieņemti "Augstsprieguma tīkla" akcionāru ārkārtas sapulcē 2020.gada 18.augustā un "Latvijas elektrisko tīklu" valdes sapulcē šogad 17.augustā.

Jau vēstīts, ka kopš 2011.gada, kad Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm bija jāveic pārvades sistēmas operatoru nodalīšana no vēsturiskajiem energoapgādes monopoliem, pārvades sistēmas operatora funkcijas pilda "Augstsprieguma tīkls", bet darbībai nepieciešamie aktīvi tika nomāti no "Latvijas elektriskajiem tīkliem".

Savukārt 2020.gada 10.jūnijā līdzšinējā AS "Latvenergo" meitassabiedrība "Latvijas elektriskie tīkli" tika nodalīta no "Latvenergo" koncerna. "Latvijas elektrisko tīklu" īpašumā esošie elektroenerģijas pārvades sistēmas aktīvi - 30 kilovoltu (kV) un 110 (kV) elektropārvades līnijas, apakšstacijas un sadales punkti - tika ieguldīti "Augstsprieguma tīkla" pamatkapitālā. "Augstsprieguma tīkla" pamatkapitāls šogad jūnijā tika palielināts par 299,678 miljoniem eiro - no 64 218 079 eiro līdz 363 896 079 eiro.

Tāpat ziņots, ka 2019.gadā "Augstsprieguma tīkla" apgrozījums bija 184,742 miljoni eiro, kas ir par 4,7% mazāk nekā 2018.gadā, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 51,1% un bija 7,067 miljoni eiro. Vienlaikus "Latvijas elektrisko tīklu" apgrozījums 2019.gadā bija 41,076 miljoni eiro, kas ir par 5,1% mazāk nekā 2018.gadā, savukārt kompānijas peļņa samazinājās par 29,2% un bija 9,486 miljoni eiro.

"Augstsprieguma tīkls" ir neatkarīgs Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operators, kas nodrošina elektroenerģijas pārvades tīkla darbības un Latvijas elektroenerģijas sistēmas elektroapgādes drošumu, sniedz pārvades sistēmas pakalpojumus, balstoties uz publicētiem pārvades pakalpojuma tarifiem, veic pārvades sistēmas operatīvo vadību un nodrošina drošu, stabilu, elektroenerģijas pārvadi pārvades sistēmā. "Augstsprieguma tīkls" pieder valstij.