"Printful" ierindots "Deloitte 2020 Technology Fast 500" straujāk augošo uzņēmumu topā

Rīga, 19.nov., LETA. "Draugiem Group" drukas produktu ražotājs "Printful" ierindots "Deloitte Technology Fast 500" uzņēmumu topa 254.vietā, aģentūru LETA informēja "Draugiem Group" pārstāvis Jānis Palkavnieks.

"Deloitte" uzņēmumu tops apkopo 500 visstraujāk augošos privātos un valsts uzņēmumus Ziemeļamerikā, kuri darbojas tehnoloģiju, mediju, telekomunikāciju, dabaszinātņu un energotehnoloģiju jomās.

"Technology Fast 500" balvas saņēmēji tiek izvēlēti, balstoties uz uzņēmuma apgrozījuma procentuālo pieaugumu no 2016.gada līdz 2019.gadam. Šajā periodā "Printful Inc." apgrozījums pieauga 5,4 reizes. 

"Printful" izpilddirektors Dāvis Siksnāns pauda, ka uzņēmuma panākumu atslēga meklējama tehniskajos risinājumos, ko "Printful" sniedz e-komercijas veikalu īpašniekiem. Tāpat arī citi faktori veicinājuši "Printful" izaugsmi - uzņēmums regulāri pievieno jaunus produktus, ieiet jaunos tirgos, kā arī visa e-komercijas industrija kopumā ir piedzīvojusi uzplaukumu.

Uzņēmumi var iekļūt "Deloitte Technology Fast 500" reitingā divos veidos - ja uzņēmumiem pieder tiesības uz intelektuālā īpašuma objektiem vai arī uzņēmumam pieder tehnoloģijas, kas tiek izmantotas klientiem pārdotajos produktos, un kuras veido lielāko daļu no uzņēmuma pamatdarbības ieņēmumiem. Tāpat uzņēmumam jāpastāv vismaz četrus gadus un tā centrālajam birojam jāatrodas Ziemeļamerikā. Uzņēmuma pirmajā darbības gadā jāsasniedz apgrozījums vismaz 50 000 ASV dolāru apmērā un piecu miljonu ASV dolāru apmērā esošajā gadā.

"Printful" ir apdrukas un šūšanas ārpakalpojumu uzņēmums, kas izgatavo un piegādā pasūtījumus internetveikalu vārdā. 

"Printful Latvia" pagājušajā gadā strādāja ar 23,125 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir divas reizes vairāk nekā gadu iepriekš, kā arī kompānijas peļņa pieauga gandrīz divas reizes, sasniedzot 8,058 miljonus eiro. Savukārt kopumā "Printful" apgrozījums pērn veidoja 116 miljonus ASV dolāru (106,7 miljonus eiro), kas ir par 49,6% vairāk nekā gadu iepriekš.

"Printful Latvia" reģistrēta 2017.gadā, un tās pamatkapitāls ir 350 000 eiro, liecina "Firmas.lv" dati. Kompānijas patiesie labuma guvēji ir Agris Tamanis un Lauris Liberts.