"Enefit": Elektroenerģijas vidējā cena desmit mēnešos samazinājusies par 32%

Rīga, 17.nov., LETA. "Nord Pool" biržā elektroenerģijas vidējā cena šogad desmit mēnešos samazinājusies par 32%, sekmējot  mājsaimniecības intereses pieaugumu par biržas cenām piesaistītiem elektrības iegādes produktiem, aģentūrai LETA norādīja energokompānijas "Enefit" pārstāvji.

Kompānijā atzīmēja, ka, piemēram, mājsaimniecība ar vidējo patēriņu 200 kilovatstundu mēnesī pēdējo 12 mēnešu laikā, izmantojot piesaisti biržas cenām, ir ietaupījusi apmēram 90 eiro salīdzinājumā ar vidējo fiksēto cenu tirgū. Savukārt lietotāji, kuri izmanto ilgākā termiņā fiksētu cenu, cenu izmaiņas izjūt brīdī, kad pārslēdz līgumu jaunam periodam.

"Protams, ir brīži, kad viena vai vairāku apstākļu rezultātā tirgū cenas ir augušas, tomēr šis gads kopumā aizvadīts elektroenerģijas cenu krituma zīmē," minēja "Enefit" valdes loceklis Krists Mertens, piebilstot, ka šogad pirmo reizi tika piedzīvota arī situācija, kad elektrības cenas atsevišķās diennakts stundās biržā sasniedza negatīvu vērtību.

Viņš pauda, ka kopš šā gada janvāra biržas cenas produkta lietotāju skaits katru mēnesi palielinās.

Kompānijā norādīja, ka arī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) dati liecina, ka šobrīd, piecus gadus pēc elektroenerģijas tirgus atvēršanas mājsaimniecībām, sasniegts visu laiku augstākais biržas cenas popularitātes līmenis Latvijas mājsaimniecību vidū.

"Ņemot vērā, ka tirgotāji regulāri pārskata savus cenu piedāvājumus saskaņā ar aktuālajām cenu prognozēm, cenu kritumu šogad var vērot arī fiksētas cenas produktos. Tāpēc ieguvēji ir visi tie elektroenerģijas lietotāji, kuri aktīvi seko līdzi piedāvājumam tirgū un izmanto tā sniegtās iespējas," piebilda "Enefit" valdes loceklis.

Kompānija "Enefit" reģistrēta 2006.gadā, un tās pamatkapitāls ir 7,485 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 58,064 miljoni eiro un zaudējumi sasniedza 3,017 miljonus eiro. "Enefit" vienīgais īpašnieks ir Igaunijā reģistrētā "Eesti Energia Aktsiaselts".