Ceļu būvnieka "A.C.B." apgrozījums pērn samazinājies par 32,6%

Rīga, 25.jūn., LETA. Ceļu būvnieka AS "A.C.B." apgrozījums pērn bija 62,682 miljoni eiro un tas ir par 32,6% mazāks nekā 2018.gadā, tāpat pērn gūta 2,302 miljonu eiro peļņa un tā ir 2,1 reizi lielāka nekā 2018.gadā, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka apgrozījuma kritums saistīts ar lielu apakšuzņēmēju īpatsvaru pagājušā gada būvdarbos. Savukārt peļņas pieaugumu veicinājis gan tirgus pieprasījuma kāpums, gan iekšējo procesu sakārtošana, tai skaitā otrreizējā materiāla pārstrāde un izmantošana ražošanā.

Tāpat pērn tika turpināti "A.C.B." grupas integrācijas pasākumi, lai palielinātu kopējo grupas sadarbību un uzlabotu tās pārvaldību, optimizējot resursus un stiprinot tirgus pozīcijas.

Pērn "A.C.B." veica ieguldījumus jaunu meitasuzņēmumu iegādē, paplašinot "A.C.B." grupas karjeru saimniecību un nodrošinot ilgtermiņā pieejamus minerālmateriālu resursus.

Uzņēmuma vadība uzskata, ka Covis-19 pandēmija nevar būtiski ietekmēt "A.C.B." turpmāko darbību, turklāt valdība ir apstriprinājusi papildus investīcijas ceļu infrastruktūras būvniecībā.

2020.gadā uzņēmums, balstoties uz jau noslēgtajiem objektu līgumiem, prognozē gūt peļņu, kā arī nopietni apsver ievērojamas investīcijas, lai attīstītu jaunus biznesa segmentus.

2018.gadā "A.C.B." strādāja ar 93,015 miljonu eiro apgrozījumu un guva 1,097 miljonu eiro peļņu.

"A.C.B." koncerns apvieno 16 ceļu un tiltu būvniecības, rekonstrukcijas un būvniecības izejmateriālu ražošanas uzņēmumus: "A.C.B.", "8.CBR", "ACB Betons", "Ceļdaris", "Ceļi un tilti", "Mobil asfalts", "Salenieku bloks", "Bitumen Logistic", "Akmenskalnu karjers", "Kalnupaugas", "Pauga", "Cīruļu kalns", "Karjers Paugas", "DH3", "Viadukts" un "SMP Būve".

"A.C.B." koncerna konsolidētais apgrozījums 2019.gadā bija 99,302 miljoni eiro, bet konsolidētā peļņa bija 4,396 miljonu eiro apmērā. Savukārt 2018.gadā koncerns strādāja ar 132,232 miljonu eiro apgrozījumu un guva 3,151 miljona eiro peļņu.