Kokskaidu granulu ražotāja "Latgran" apgrozījums pērn pieauga par 27,7%

Rīga, 8.apr., LETA. Kokskaidu granulu ražotāja "Latgran" pagājušajā gadā strādāja ar 79,307 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 27,7% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa bija 6,184 miljoni eiro, pretēji zaudējumiem gadu iepriekš, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka pērn visas četras uzņēmuma ražotnes - Jaunjelgavā, Jēkabpilī, Krāslavā un Gulbenē - kopumā strādāja plānotajā režīmā un tajās ražošanas apmēri kāpa salīdzinājumā ar gadu iepriekš. Kopumā pērn "Latgran" saražoja 628 000 tonnu kokskaidu granulu, kas bija par 23% vairāk nekā iepriekšējā gadā un par 37% vairāk nekā 2017.gadā.

"Latgran" vadība norāda, ka pērn, palielinot ražošanas apmēru, izejvielu cenas izdevās noturēt esošajā līmenī un gadu noslēgt ar peļņu.

2019.gadā uzņēmums turpināja investēt meža zemju iegādē, veidojot nodrošinājumu savam izejmateriāla fondam. Pērn daļā īpašumu kompānija veica mežizstrādi, daļu no materiāla piegādājot savām ražotnēm.

2020.gadā  "Latgran" plāno turpināt attīstīt savu galveno darbības veidu - kokskaidu granulu ražošanu un realizāciju. Tāpat iecerēts attīstīt jaunus materiālu ieguves avotus, lai arī šogad visas četras uzņēmuma ražotnes varētu strādāt ar pilnu jaudu, nodrošinot efektīvu ražošanu un izpildot pircēju prasības.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka 2018.gadā  "Latgran" strādāja ar 62,11 miljonu eiro apgrozījumu un 1,263 miljonu eiro zaudējumiem.

Kompānija ir reģistrēta 2004.gadā un tās pamatkapitāls ir 3,073 miljoni eiro. Uzņēmums pieder Igaunijas "Graanul Invest", kas ir viena no lielākajām granulu ražotājām Eiropā, kā arī viena no lielākajiem neatkarīgajiem atjaunojamās enerģijas ražotājiem Baltijas jūras reģionā un viena no lielākajiem privāto meža zemju īpašniekiem Igaunijā.