Kokskaidu granulu ražotājs "Graanul Invest" pērn kāpinājis apgrozījumu par 42,2%

Rīga, 7.apr., LETA. Kokskaidu granulu ražotājs "Graanul Invest" pagājušajā gadā strādāja ar 33,489 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 42,2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa bija 2,014 miljoni eiro, pretēji zaudējumiem gadu iepriekš, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka 2019. gadā kompānija saražoja 236 907 tonnu granulu. Aizvadītajā gadā ir samazinājušās ražošanas izmaksas uz vienu saražoto granulu tonnu. Apgrozījuma pieaugumu "Graanul Invest" vadība skaidro ar pērn realizēto granulu apmēra kāpumu salīdzinājumā ar gadu iepriekš. 

2019.gadā kompānija pieņēma ekspluatācijā granulu dzesētāju un aspirācijas sistēmu granulu dzesētājam, kā arī vārtu kontroles sistēmu. Kopumā pērn "Graanul Invest" attīstībā ieguldīti 317 298 eiro.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka 2020.gadā "Graanul Invest" plāno turpināt darbu pie ražošanas attīstības.

Jau ziņots, ka 2018.gadā "Graanul Invest" apgrozījums bija 23,555 miljoni eiro, bet zaudējumi - 1,098 miljoni eiro.

Igaunijas mežrūpniecības un enerģijas grupā "Graanul Invest" Latvijā ietilpst uzņēmumi "Graanul Invest", "Graanul Pellets", "Latgran" un "Graanul Pellets Energy".

"Graanul Invest" ir Eiropā lielākais kokskaidu granulu ražotājs, un darbojas bioenerģijas un atjaunojamās enerģijas ražošanā, mežsaimniecībā un biomateriālu attīstīšanā. Grupas māteskompānijas ir Raulam Kirjanenam piederošā "Biofuel" ar 50,6% daļu un Andersam Andersonam piederošā "Neoinvesteeringud" ar 39,4% daļu.