Maksātnespējīgo "Tosmares kuģubūvētavu" iegādājies Liepājas uzņēmums "LZK"

Rīga, 12.marts, LETA. Maksātnespējīgo "Tosmares kuģubūvētavu" iegādājies Liepājas uzņēmums SIA "LZK", vēstīja "TV Kurzeme"."

Uzņēmuma maksātnespējas administrators Ivars Meļķis aģentūrai LETA apstiprināja, ka "Tosmares kuģubūvētava" ir pārdota, taču norādīja - ņemot vērā, ka pirkuma līguma saturs ir konfidenciāls, līdz līguma pilnīgai izpildei, administratoram nav tiesību sniegt informāciju trešajām personām par līguma nosacījumiem un pircēju.

"Mantas pirkuma - pārdevuma darījumu šobrīd plānots noslēgt vēlākais līdz 2020.gada 15.augustam, ja ar kreditoriem tiks saskaņoti mantas pārdošanas plāna precizējumi," skaidroja Meļķis.

Viņš informēja, ka maksātnespējas procesā tika pieteikti kreditoru prasījumi par 4 172 876 eiro, bet kreditoru prasījumu apmērs 11.martā bija 3 485 776 eiro.

"Pēc šībrīža provizoriskās situācijas maksātnespējas procesā iegūtie naudas līdzekļi pilnā apmērā segs visu prioritāro kreditoru prasījumus pilnā apmērā, kā arī daļēji tiks apmierināti pārējo kreditoru prasījumi. Tāpat, pēc šībrīža provizoriskās situācijas, bijušo darbinieku prasījumi pilnā apmērā tiks segti prioritārajā daļā, savukārt atlikušajā daļā bijušo darbinieku prasījumi tiks segti daļēji, proporcionāli pamatparāda apmēram," norādīja Meļķis.

Pēc administratora rīcībā esošās informācijas, "Tosmares kuģubūvētavas" pircējs nākotnē plāno darbību teritorijā veikt divos virzienos - viens ir saistīts ar kuģu remontu, iespējams, arī ar kuģu būves atjaunošanu, bet otrs ir ar transportu, kravu pārvadājumu pakalpojumu sniegšanu saistīta darbība.

Pēc "Firmas.lv" informācijas, "LZK" reģistrēta 2019.gada maijā. Līdz šā gada 21.februārim uzņēmuma vienīgā īpašniece bija Marianna Smirnova, līdz 12.martam vienīgais īpašnieks bija Anatolijs Smirnovs, bet no 12.marta uzņēmums vienādās daļās pieder Smirnovam un Jānim Brakovskim. Kā uzņēmuma darbības veids norādīts kuģu un laivu remonts un apkope.

Jau ziņots, ka "Tosmares kuģubūvētavai" piederošo kuģu remontu un kuģu būves rūpnīcu kompānijas maksātnespējas administrators piedāvāja iegādāties par 2,163 miljoniem eiro. 

Paziņojumā medijos bija minēts, ka "Tosmares kuģubūvētavai" piederošās kuģu remontu un kuģu būves rūpnīcas pārdošanas cena ir no 2 163 163 eiro ar pievienotās vērtības nodokli. Mantas sastāvā ietilpst divi sausie doki, viens peldošais doks, kā arī tehnoloģiskais kuģu remontu un būves aprīkojums. 

Tāpat ziņots, ka Kurzemes rajona tiesa Talsos 2018.gada 9.augustā pasludināja "Tosmares kuģubūvētavu" par maksātnespējīgu.

2017.gadā "Tosmares kuģubūvētava" strādāja ar 3,493 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 31,7% mazāk nekā 2016.gadā, kā arī kompānija cieta zaudējumus 681 549 eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.

Kompānijai piederošā kuģu būvētava celta 1885.-1890.gadā, lai tajā veiktu Krievijas kara kuģu un laivu remontu. "Tosmares kuģubūvētavas" lielākā īpašniece līdz šim bija "Rīgas kuģu būvētava".