"Sanitex" no "Danske Bank" piesaista 23 miljonus eiro

Rīga, 25.jūl., LETA. Vairumtirdzniecības un loģistikas pakalpojumu sniedzējs Baltijā "Sanitex" ar "Danske Bank" noslēdzis līgumu par kredītlīniju un garantiju līniju apgrozāmo līdzekļu finansēšanai 23 miljonu eiro apmērā, aģentūru LETA informēja bankā.

SIA "Sanitex" valdes loceklis Kārlis Ābele sacīja, ka "Danske Bank" uzņēmumam sniegs ieguldījumu un stabilitāti gan ikdienas darbības nodrošināšanai, gan jaunu un nozīmīgu kompānijas projektu uzsākšanai. Līdz ar to kopējā sadarbība vēl vairāk spēs nostiprināt "Sanitex" uzņēmuma grupas pozīcijas nozarē.

Savukārt "Danske Bank" Latvijā vadītājs Raivis Kakānis norādīja, ka "Sanitex" rūpīgā pieeja izpaužas ne tikai izplatīto preču un zīmolu izvēlē, bet visu sadarbības partneru atlasē. Viņš piebilda, ka "Sanitex" ir uzņēmums ar skaidru un izsvērtu attīstības vīziju un stabilu finanšu sniegumu, kurš uzstādījis augstu latiņu attiecībā uz kvalitāti it visās jomās.

Jau ziņots, ka saimniecības un pārtikas preču vairumtirgotājs "Sanitex" pagājušajā gadā strādāja ar 264,856 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,5% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa samazinājās 2,1 reizi un bija 647 062 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Tostarp "Sanitex" ieņēmumi no vairumtirdzniecības Latvijā 2016.gadā pieauga par 4,4% un sasniedza 259,8 miljonus eiro, bet kompānijas ieņēmumi no eksporta darījumiem pērn veidoja 5,056 miljonus eiro, kas ir pieaugums par 8,2%.

2015.gadā uzņēmums strādāja ar 253,414 miljonu eiro apgrozījumu un 1,369 miljonu eiro peļņu.

Uzņēmuma finanšu pārskata vadības ziņojumā teikts, ka 2016.gadā "Sanitex" veiksmīgi attīstīja darbību viesnīcu, restorānu, bāru un kafejnīcu jeb HoReCa segmentā, palielinot apgrozījumu par 20%. "Tas panākts pateicoties klientu skaita palielinājumam, kā arī būtiskam sortimenta pieaugumam," skaidrots vadības ziņojumā.

Jau vēstīts, ka šogad aprīlī pabeigts "Sanitex" grupas uzņēmumu reorganizācijas process, kura ietvaros "Sanitex" tika pievienotas kompānijas SIA "Promo Cash & Carry", SIA "Baltic Trade Network", SIA "Sanitex Latvia", SIA "Karsten Horeca" un SIA "Karsten International".

"Sanitex" ir reģistrēts 1993.gada beigās, un tā pamatkapitāls ir 1,79 miljoni eiro. Uzņēmuma pamatdarbība ir saimniecības un pārtikas preču vairumtirdzniecība un tās vienīgā īpašniece ir Lietuvas "Sanitex".