Par gandrīz 70% "Vidzemes televīzijas" īpašnieci kļuvusi Baiba Ābele

SIA "Vidzemes televīzija", kas pārvalda TV kanālu "Re:TV", mainījušies īpašnieki, liecina "Firmas.lv" informācija.

Par "Vidzemes televīzijas" 69,98% daļu īpašnieci kļuvusi Baiba Ābele, bet 30,02% daļu pieder "Re:TV" valdes priekšsēdētājam Ingemāram Vekterim. Iepriekš uzņēmuma īpašniece bija SIA "Valmieras TV".

Vekteris aģentūrai LETA skaidroja, ka uzņēmuma īpašnieku maiņa bijusi biznesa stratēģijas lēmums. Tā kā viņš kopā ar kolēģiem izveidojis "Re:TV", tas dod papildu drošību arī sadarbības partneriem, ka uzņēmuma darbībā iesaistās arī tā īpašnieks, norādīja Vekteris. Savukārt Ābele par līdzīpašnieci kļuvusi, jo ar viņu jau ilgus gadus bijusi sadarbība un Ābele ir zinoša mediju nozarē. "Re:TV" izvēlēti kompetenti cilvēki, lai to padarītu par vēl spēcīgāku spēlētāju TV jomā, bilda Vekteris.

SIA "Vidzemes televīzija" 2013.gadā strādājusi ar 184 247 eiro apgrozījumu un 1888 eiro peļņu.

"Vidzemes televīzijas" viens no īpašniekiem - Vekteris - ir arī valdes loceklis SIA "Radio Vidzeme", valdes priekšsēdētājs SIA "Valmieras TV" un SIA "Radio Skonto Vidzeme", kā arī citu uzņēmumu pārstāvis.

Savukārt Ābele ir arī 40% daļu īpašniece un valdes priekšsēdētāja SIA "Skonto reklāma", SIA "Radio Skonto" valdes locekle, "Radio Vidzeme" valdes locekle, 40% daļu īpašniece un valdes locekle SIA "RS Media", valdes locekle "Radio Skonto Kurzeme" un citu uzņēmumu daļu īpašniece.

SIA "Vidzemes televīzija" reģistrēta 2010.gadā. Tās pamatkapitāls ir 2845 eiro. "Vidzemes televīzija" pārvalda TV programmu "Re:TV", kas iekļauta sabiedriskajā pasūtījumā.

SIA "Valmieras TV" dibināta 1993.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 88 787 eiro. 2013.gadā tā strādājusi ar 252 322 eiro apgrozījumu un 2781 eiro peļņu.