Viss, kas jums jāzina, izvēloties bērnu gultiņu: rekomendācijas no BabyBest.lv ekspertiem

babybest.lv-bernu-gultas-1.jpg

Bērnu gulta – vieta, kur jaundzimušais pavada lielāko daļu sava laika. Tā tiek izmantota nakts un dienas miegam, atpūtai un pat dažu veidu aktivitātēm un spēlēm. Šī ir mazuļa personīgā telpa, kurā viņš jūtas maksimāli droši un mierīgi. Tāpēc gultiņas kvalitāti un komforta nozīmi ir grūti pārvērtēt. Jaunie vecāki pavada daudz laika un pūļu, izvēloties to īsto modeli. Lat atvieglotu šo procesu, esam sagatavojuši rakstu, kurā atklātas atbildes uz vispopulārākajiem māmiņu un tētu jautājumiem. 

Kādi ir bērnu gultiņu veidi un izmēri?

Bērnu gultiņas ir tik daudzveidīgas savās formās, izmēros un funkcionalitātē, ka izvēlēties pareizo variantu var būt ļoti grūti. Jaunās māmiņas un tēti meklē risinājumu, kas ir praktisks, drošs un vienlaikus estētiski pievilcīgs. Un tas ir diezgan reāli. Lai to izdarītu, ir svarīgi saprast, kādi produktu veidi un izmēri pastāv. 

Veikala katalogā var atrast visdažādākas konfikurācijas. Bērnu gultas ir šādos veidos:

 • klasiska,
 • šūpulis,
 • manēžas (ceļojumu gultas),
 • transformeri.

Var arī atrast tā sauktos “pievienotos” modeļus. Tie tiek piestiprinati pie vecāku gultas, palīdzot mammai un tētim ar mazāku piepūli parupēties par mazuļa vajadzībām naktī. 

Neskatoties uz daudzveidīgajiem priekšlikumiem, klasiskais variants tiek uzskatīts par populārāko un praktiskāko. Tie ir taisnstūra formas izstrādājumi ar sāniem katrā pusē. Tie ir piemēroti bērniem no dzimšanas līdz trīs gadiem. 

Mūsdienu mēbelēm, kā likums, ir funkcija ar apakšas augstuma regulēšanu. Pateicoties tam, vecāki var ātri pielāgot mēbeles mazuļa vecuma īpašībām un vajadzībām. Tādējādi jaundzimušajiem tiek izmantota augstākā pozīcija. Mammai un tēti nav jānoliecas pārāk zemu, lai paņemtu bērnu. 

Kad mazulis paaugsies, gultas apakšu būs nepieciešams nolaist zemāk. Šī pozīcija nodrošinās augošam bērnam nepieciešamo vietu bez traumu riska. Zīdaiņi, kuri mācās sēdēt, rāpot un staigāt, var būt nestabili. Tāpēc ir svarīgi, lai apmales būtu pietiekami augstas, lai mazais nevarētu tām pārkāpt pāri un izkrist. 

Klasiskā tipa gultiņas ražo mūsdienu ražotāji, ņemot vērā visas drošības prasības:

 • stabilitāte pat pie aktīvas ietekmes;
 • nevainojama virsmas apstrāde;
 • asu detaļu un elementu neesamība;
 • drošs attālums starp malu stieņiem (līdz 6 cm).

Troll gultas kļuvušas par pārsteidzošu kvalitātes un drošības kvalitātes kandidātu. Izmantojot Troll Romantica piemēru, jūs varat redzēt, cik pārdomāts ir bērniem paredzētā produkta dizains. Katra mēbele ir radīta, domājot par komfortu. Visas detaļas ir rūpīgi pulētas, attālumi mērīti. Kustīgā apmale ļauj vecākiem paņemt bērnu bez papildu piepūles. Un trīs augstuma pozīcijas nodrošina vieglu gultas pielāgošanu mazā īpašnieka vajadzībām. 

Visu klasiskā tipa gultiņu standarta izmēri ir:

 • garums – 120 cm,
 • augstums – no 90 līdz 100 cm,
 • platums – 60 cm.

Šie izmēri tiek uzskatīti par universāliem, jo tie pilnībā atbilst bērnu vajadzībām no dzimšanas līdz 3 gadu vecumam. Pat paaudzies mazulis nejutīsies ierobežots. Ir pietiekami vietas arī aktīvām darbībām. 

Otrs populārākais bērnu gultu variants – bērnu šūpulis. Šie modeļi ir ievērojami mazāki nekā iepriekšējie. Parasti to izmēri ir 80x40 cm. Šūpuļi parasti it taisnstūra un ovālas formas. Tie var būt aprīkoti ar ritenīšiem vai šūpošanas mehānismu. Šūpuļi ir paredzēti mazuļiem no 0 līdz 3 mēnešiem. Daži arī kalpo līdz 6 mēnešiem. Taču pēc tam mazajam kļūst šauri šādos apstākļos, tāpēc vecākiem jāatjauno mēbeles atbilstoši bērna vecumam. 

Ceļojuma gultiņa – diezgan universāls variants. Tā ir viegli pārvietojama, tai ir mīksti sāni un citos gadījumos var pat salikt. Šis risinājums ir pieprasīts vecākiem, kuri vēlas nodrošināt mobilitāti. Tieši šādus modeļus, ja ir nepieciešams, ir viegli pārvietot pa dzīvokli vai māju. Tomēr ir svarīgi saprast, ka gulēšana šādās gultiņās var nebūt īpaši ērta un droša jaundzimušajiem. 

Bērnu gulta–transformers – praktisku vecāku izvēle. Tā maina savu konfigurāciju, bērnam augot, un var kalpot no dzimšanas līdz pusaudža vecumam. Produktiem ir tādas pašas priekšrocības kā klasiskajām versijām.

No kādiem materiāliem veido gultas?

Runājot par zīdaiņu gultām, pirmkārt, jādomā par drošību. Tikko piedzimis mazulis ir ļoti jutīgs pret apkartējo vidi. Ir svarīgi, lai viņa guļvieta būtu izgatavota no materiāliem, kuri nevar nodarīt kaitējumu. 

Visbiežāk jaundzimušo gultas tiek izgatavotas no:

 • masīvkoka,
 • laminētas skaidu plātnes,
 • MDF,
 • metāla.

Labākās īpašības no šī saraksta, protams, demonstrē masīvkoks. Tas ir videi draudzīgs un ārkārtīgi drošs materiāls, kas labi darbojas arī zem slodzes. Pateicoties unikālajām dabas īpašībām un modernajām apstrādes metodēm, tas kalpo gadiem ilgi, nezaudējot savas īpašības vai izskatu. 

Ražošanā izmantotie koksnes veidi ir bērzs, priede, dižskābardis un ozols. Troll gulta palīdzēs ilustrēt, kā izskatās kvalitatīvs masīvkoka modelis. 

 

Materiāls fotoattēlā ir bērzs. 

Mūsdienu izstrādājumu virsmu apstrādei tiem izmantotas ūdens bāzes lakas un krāsas, kas atbilst bērnu mēbeļu drošības standartiem.

Kā pareizi izvēlēties gultiņu?

Zinot, kāda veida gultas bērniem ir, izvēle būs daudz vienkāršāka. Tāpēc, apsverot iespējas, ir svarīgi pievērst uzmanību:

 • produkta veidam,
 • izmēram,
 • kādam vecumam modelis ir paredzēts,
 • materiālam,
 • kvalitātei,
 • papildu funkciju pieejamībai,
 • attālumam starp stieņiem

Papildus regulējamam augstumam, klasiskā tipa gultiņas var būt aprīkotas ar šūpošanas mehānismu. Lūk, kā tas ir izskatās piemērā:

 

Konstrukcijas apakšējā daļā ir aizbīdņi, kurus var noņemt un uzlikt atpakaļ atkarībā no vajadzībām, to visu var paveikt diezgan ātri. Un daudziem mazuļiem patiešām ir vieglāk un mierīgāk iemigt, jūtot vieglas šūpošanās kustības. 

Tāpat bērnu gultiņas var būt aprīkot ar kasti mantu glabāšanai. Neliels attālums no grīdas līdz gultai ļauj ērti uzglabāt gultas veļu un citas lietas. 

Kas attiecas uz izmēriem, tad var dot priekšroku gan standarta vispārpieņemtiem izmēriem, gan neparastiem risinājumiem. Tomēr ņemiet vērā, ka izvēlētais modelis būs jānokomplektē ar matraci un gultas veļu.

Un, protams, dizains. Krāsu un toņu, formu un dizainu daudzveidība ļauj izvēlēties ideālu variantu katram konkrētam interjeram. Vēlaties klasiku? Tad jums varētu patikt modelis, kas izgatavots no masīvkoka bez krāsošanas. Vai jums nepieciešamas interesantas un gaišas mēbeles? Arī tā nav problēma – jums nebūs ilgi jāmeklē daudzkrāsainas gultiņas. It īpaši, ja kvalitatīvas aprūpes jautājumu uzticat speciālistam. Katalogs vietnē https://www.babybest.lv/lv/catalogue/bernu-gultas-un-manezas iepazīstinās jūs ar drošākajiem un uzticamākajiem risinājumiem, kas ļoti patīk gan jaunajiem vecākiem, gan mazuļiem. Viss, kas jums ir jāizdara, ir jāizlemj par dizainu un papildus funkcijām.