SD-Serviss, SIA – norobežojošo barjeru sistēmas, ceļu marķēšanas materiāli, ceļu drošības aprīkojums un palīglīdzekļi

15050103.jpg

Norobežojošo barjeru sistēmas

Pastāvīgi pieaugošā ceļu satiksmes intensitāte un atļautie ātruma ierobežojumi paģērē stingrākus nosacījumus ceļu infrastruktūras plānošanā un veidošanā, tai skaitā arī efektīvāku ceļu satiksmes drošības sistēmu izmantošanu. Viens no veidiem, kā uzlabot ceļu satiksmes drošību, ir barjeru sistēmu uzstādīšana, kas ļauj ne tikai samazināt ceļu satiksmes negadījumu skaitu, bet arī mazināt to smagumu. Barjeras ir viens no būtiskākajiem elementiem lielceļu būvē, kad runa ir par satiksmes drošību, un dažāda veida norobežojošo barjeru sistēmas gādā par aizsardzību visām ceļa satiksmes dalībnieku kategorijām.

Autovadītāji bieži vien aizmirst par šādu pasīvo aizsargierīču nozīmi, lai gan mūsdienās ceļu satiksme bez norobežojošo barjeru sistēmām vairs nav iedomājama. Te jāmin vadību zaudējuša transportlīdzekļa novirzīšana atpakaļ uz ceļa braucamās daļas, savā plūsmā; norobežošana no dažādiem objektiem un šķēršļiem; arī daudz smagākas bīstamības novēršana: proti, lai nekontrolēts transportlīdzeklis nenokļūtu pretējā virziena satiksmes plūsmā. Turklāt, mūsdienu inženiertehniskie risinājumi spēj gādāt par to, lai avārijas gadījumā transportlīdzekļa pasažieri saņemtu pēc iespējas mazāku triecienu.

Ceļa drošības barjeras uzdevums ir pēc iespējas samazināt ceļu satiksmes negadījumu sekas. Barjeras izgatavo no metāla profila elementiem, kas savstarpēji savienoti un piestiprināti pie statņiem. Trieciena rezultātā barjeras deformējas, bet notur transporta līdzekli ceļa klātnes zonā. Norobežojošo barjeru sistēmas tiek izvietotas uz lielākas nozīmes ceļiem, šosejām, uz un zem tiltiem, pārvadiem, ap bīstamiem šķēršļiem, un citur, kur var rasties bīstamība. SIA "SD-Serviss" preču klāstā ir ne tikai ceļa drošības jeb transporta barjeras, bet arī gājēju drošības barjeras, ceļu remontdarbu veikšanai nepieciešamās pārvietojamās barjeras, kā arī ceļu marķēšanas materiāli no atzītākajiem Eiropas ražotājiem.

Skati vairāk: www.sd-serviss.lv

Ceļu marķēšanas materiāli

Ceļu satiksmes marķējums galvenokārt tiek izvietots uz ceļa seguma; ceļu marķēšanas materiāli ir pakļauti tiešiem saules stariem un lietum, salam un sniegam, kā arī mehāniskai iedarbībai, ko rada transportlīdzekļi, tāpēc to ekspluatācijai ir stingras prasības. Tie kalpo kā drošības līdzeklis satiksmes regulēšanai ikdienā, ceļu remontdarbu veikšanas laikā, kā arī citu satiksmes organizācijas izmaiņu gadījumos. Tas nozīmē, ka, pirmkārt, marķējumam ir jābūt izturīgam pret triecienu. Otrkārt, marķēšanas materiāliem jābūt spilgtā krāsā un ar spēcīgu atstarošanas spēju, kas padara tos labi redzamus diennakts gaišajā un tumšajā laikā. Treškārt, noteiktiem elementiem (piemēram, marķēšanas lentēm, ātrumvaļņiem) jāpiemīt pretslīdes īpašībām, kā arī tiem jābūt nodilumizturīgiem.

Ceļu marķēšanas materiāli tiek izmantoti ceļu, tiltu, rūpnīcu teritoriju, autostāvvietu, pazemes garāžu, dzīvojamo māju pagalmu marķēšanā, kā arī citos projektos. Tās ir dažādas signālierīces (signālugunis, bākugunis), atstarojoši elementi (norobežojošās lentes, atstarotāji, vadkonusi, PVC stabiņi), seguma reljefu veidojoši elementi (riteņu atdures, ātrumvaļņi), kas brīdina un ļauj pamanīt izmaiņas satiksmes organizācijā vai nedrošas vietas ielās un citur, kur nepieciešams regulēt ceļu satiksmi un aizsargāt visus tās dalībniekus.

Lai sniegtu augstu drošības līmeni gan autobraucējiem, gan gājējiem, ceļu konusi, pagaidu barjeru sistēmas, signālugunis, atstarojoši elementi un citi ceļu marķēšanas materiāli jāizmanto savstarpēji vienoti, turklāt saskaņā ar Latvijas Republikas Ministru kabineta noteikumiem. SIA "SD-Serviss" preču sortimentā jau kopš 1993. gada ir visdažādākie ceļu satiksmes drošības aprīkojuma elementi, un uzņēmums rūpējas, lai preču piedāvājumā pastāvīgi būtu kvalitatīvākie un jaunākie produkti.

Skati vairāk: www.sd-serviss.lv

Ceļu drošības aprīkojums un palīglīdzekļi

Ceļu satiksmes drošības aprīkojums palīdz uzlabot ceļmalas un dažādu bīstamību izraisošu objektu redzamību, kā arī palīdz aizsargāties pret sadursmēm un negadījumiem. Neatkarīgi no tā, vai satiksme tiek regulēta uz ceļa vai kur citur, "SD-Serviss" piedāvā plašu ceļu drošības aprīkojuma un palīglīdzekļu klāstu. Kārtības uzturēšana uz ielas, autostāvvietā, šosejas vai rūpnīcas teritorijā ir ļoti svarīga visu iesaistīto satiksmes dalībnieku drošībai. Drošības palīglīdzekļi ir nepieciešami arī gadījumos, kad nepieciešams slēgt ceļu un norobežot un marķēt remontdarbu veikšanas vietu.

Tieši šī iemesla dēļ uzņēmuma produktu klāstā ietilpst augstākās kvalitātes zīmolu izstrādājumi, piemēram, Ennis-Flint atstarotāji ir labi pamanāmi jau no liela attāluma, īpaši mitros apstākļos, un tādējādi ļoti efektīvi spēj novērst avārijas situāciju risku uz šosejām. Atstarojošie marķieri būs redzami jebkādos laika apstākļos visa gada garumā, un tos neaptumšos ne lietus, ne sniegs vai migla. Uzņēmums piedāvā konusus plašā izvēlē un dažādos izmēros, kas izgatavoti no elastīga un izturīga PVC materiāla; tiem ir augstas redzamības fluorescējoša oranža krāsa, kas neizbalēs pat tiešos saules staros. Nepieciešamības gadījumā satiksmes konusiem ir arī augstas intensitātes atstarojoša lente, kas nodrošina papildu redzamību. Tāpat ceļu drošības aprīkojuma un palīglīdzekļu sortimentā pieejamas signālugunis, ko izmanto remontdarbu veikšanas vietā papildus citiem norobežojošiem elementiem. Signālugunis tiek montētas uz vadstatņa, barjeras, palīgbarjeras vai vairoga atbilstoši LR MK noteikumiem Nr.421 "Noteikumi par darba vietas aprīkošanu uz ceļiem" prasībām.

Ceļu drošības aprīkojuma kategorijā iekļaujamas arī bākugunis, norobežojošās lentes, ceļa spoguļi, ātrumvaļņi, vadstatņi, riteņu atdures, PVC  stabiņi un citi palīglīdzekļi. Vairums no tiem raida gaismas signālus vai arī atstaro gaismu, tādēļ jo sevišķi noder vietās, kur ir nepietiekams ielu apgaismojums vai tāda nav nemaz, kā tas ir uz ceļiem ārpus apdzīvotām vietām. Visi piedāvājumā esošo zīmolu ceļu drošības aprīkojums un palīglīdzekļi ir sertificēti saskaņā ar Eiropas standartiem, lai tie atbilstu nepieciešamajām prasībām, kas saistītas kā ar satiksmes drošību, tā ar apkārtējās vides aizsardzību.

Skati vairāk: www.sd-serviss.lv