Populārākās video spēles 2023. gadā

viriesi-spele-video-speles.jpg

Video spēļu industrija visur pasaulē, piesaistot arvien jaunus dažāda vecuma spēlētājus, piedzīvo milzīgu popularitāti. Spriežot pēc aktivitātēm forumos un augošajiem video spēļu un jaudīgas datortehnikas pārdošanas rezultātiem, Latvija nav izņēmums. Paraudzīsimies, kādas video spēles cīnās par topu augstajām pozīcijām ASV un Eiropā!

ASV 2023. gada video spēļu tops

  • Resident Evil 4 (žanrs: “survival horror”)
  • Hogwarts Legacy (žanrs: "open-world action RPG”)
  • Call of Duty: Modern Walfare 2 (žanrs: “first-person shooter”)

Resident Evil 4

2023. gada martā Resident Evil 4 (2023) bija visvairāk pārdotā videospēle ASV. Resident Evil ir video spēļu franšīze, kas pārstāv vairākus žanrus, bet tās galvenais žanrs ir "survival horror" (izdzīvošanas šausmas). "Survival horror" spēles ir izveidotas ar nolūku radīt biedējošu un saspringtu atmosfēru, kurā spēlētājiem ir jāizdzīvo un jācīnās ar briesmām, bieži vien ierobežotu resursu pieejamības apstākļos.

Resident Evil spēles ir pazīstamas ar savu noslēpumaino, biedējošo vidi un valdošo baiļu atmosfēru. Spēles sižetā darbojas zombiji, mutanti un vārdos nenoformulēts ļaunums. Šajās spēlēs spēlētāji saskaras ar briesmām un ierobežotiem izdzīvošanas resursiem. Spēles gaitā ir jāpārvar šķēršļi, jārisina mīklas un jāveic stratēģiskas izvēles, lai izdzīvotu un sasniegtu nākamo spēles līmeni.

Hogwarts Legacy

Otrajā vietā esošā Hogwarts Legacy (2023) pārstāv "open-world action RPG" ("atvērtas pasaules darbības lomu spēle") žanru. Šāda veida spēle piedāvā plašu, brīvi pārveidojamu virtuālo pasauli, kurā spēlētāji var izpētīt dažādas teritorijas, iesaistīties cīņās, veikt misijas un risināt uzdevumus. "Atvērtas pasaules" nozīmē, ka spēlētājiem ir ļauts brīvi pārvietoties pa spēles pasaules karti un izpētīt to jebkurā secībā, neierobežoti pārvietojoties starp dažādām vietām un apgabaliem. Spēlētāji iemiesojas izvēlētajā varonī, pielāgojas tā spējām iegūt jaunus ieročus un ekipējumu, kā arī, veicot misijas un cīnoties ar pretiniekiem, attīsta un norūda savu raksturu. 

Call of Duty: Modern Warfare 2

Call of Duty: Modern Warfare 2 (bieži saukta par MW2) ir populāra "first-person shooter" žanra video spēle. Spēles stāsts piedāvā daudz emocionālu un adrenalīna līmeni ceļošu militāru stāstu. “First-person shooter" (FPS) ir video spēļu žanrs, kurā spēlētājs uztver notikumus ar galvenā varoņa acīm (pirmās personas perspektīva) un galvenokārt tiecas uzbrukt un cīnīties ar ienaidniekiem, izmantojot ieročus un īpašas prasmes. 

MW2 ir ievērojama arī ar savu daudzspēlētāju režīmu, kas piedāvā daudzveidīgas kaujas un sacensības ar citiem spēlētājiem visā pasaulē. 

Eiropas 2023. gada video spēļu tops

Kā jau varam iedomāties, tad Eiropā populāru video spēļu tops atšķiras no ASV.

  • Star Wars Jedi: Survivor (2023) (žanrs: “action – adventure”)
  • FIFA 23 (žanrs: “sports”)
  • Dead Island 2 (žanrs: “action role-playing”)

Star Wars Jedi: Survivor

Spēle turpina Zvaigžņu karu sāgu. Citas pazīstamas "action-adventure" spēles ir The Legend of Zelda, Assassin's Creed, Uncharted, Tomb Raider un Batman: Arkham sēriju. Šis žanrs piedāvā asa sižeta darbību ar piedzīvojumu elementiem, ļaujot spēlētājiem izbaudīt gan tuvcīņas adrenalīnu, gan notikumiem bagātu un aizraujošu sižetu.

FIFA 23

Iekļauta Ginesa rekordu grāmatā kā vislabāk pārdotā sporta video spēles franšīze pasaulē. Tā tapusi EA (video spēļu giganta Electronic Arts) un FIFA 29 gadu sadarbības rezultātā.

Dead Island 2

Dead Island 2 ir zombiju sāga ar šausmu, tumšā humora un negaidītiem notikumiem bagātu sižetu.

 

Aizrautīgiem video spēļu faniem 220.lv piedāvā ne tikai jaunākās video spēles, bet arī jaudīgus gaiming datorus un to aksesuārus.