Neliels ieskats smaržu pasaulē

e-as-smar-as.jpg

"Smaržas piešķir elegances pēdējo pieskārienu, detaļu, kas smalki uzlabo izskatu, neredzamu papildinājumu, kas papildina vīrieša un sievietes personību." Džanni Versače.

"Parfimērijas ir kaut kas neredzams, bet tajā pašā laikā neaizmirstams aksesuārs." Koko Šanele.

Smaržām nevar pieskarties, bet jūs varat mēģināt to nodot ar attēliem vai asociācijām. Pateicoties pareizajām smaržām, jūs noteikti nebūs iespējams aizmirst.

Ideālas smaržas izvēle ir personisks un aizraujošs process. Parfimērijas pasaule piedāvā ļoti daudz dažādu smaržu, un dažreiz var būt grūti izvēlēties. Šajā rakstā mēs ar jums dalīsimies ar vērtīgiem profesionāļu padomiem, kas palīdzēs izvēlēties perfektas smaržas. Atklājiet smaržu burvību un izveidojiet unikālu izskatu ar pareizo smaržu!

Nedaudz no vēstures

Grieķi bija pirmie, kas izgudroja smaržas šķidrā veidā. Viņi izdomāja, kā iegūt smaržīgu ūdeni, pirmās smaržas. Ziedu ziedlapiņas un aromātiskos augus rūpīgi samala pulverī, sajauca ar olīveļļu un karsēja ūdens vannā, līdz izveidojās kondensāts.

Parfimērijas zināšanas Eiropā nonāca jau 14. gadsimtā. Ungāri bija pirmie, kas beidzot ražoja pirmās modernās smaržas. Izgatavotas no aromātiskām eļļām, kas sajauktas ar spirtu, pirmās modernās smaržas tika ražotas 1370. gadā Ungārijas karalienei Elizabetei un visā Eiropā bija pazīstamas kā Ungārijas ūdens.

Noskaidrojiet savas smaržu vēlmes

Izvēloties smaržas, ir svarīgi zināt savas vēlmes – noskaidrojiet, kuras notis, klases vai stili jums patīk. Ziedu, augļu, koksnes vai austrumnieciskas smaržas – katrai no tām ir sava unikalitāte. Izprotot savas preferences, varat tās sašaurināt un koncentrēties uz noteiktām smaržu kategorijām.

Izpētiet smaržu īpašības

Iepazīstiet smaržu īpašības, lai labāk saprastu, kas jums patīk. Uzziniet par dažādām augšējām, vidējām un pamata notīm. Katra nots veicina smaržu kompozīcijas izveidi. 

Uzziniet, kuras notis sader kopā un papildina viena otru, lai izvēlētos savām vēlmēm un stilam atbilstošu aromātu.

Konsultējieties ar profesionāļiem

Nevilcinieties sazināties ar profesionāļiem parfimērijas pasaulē. Veikalos vai interneta veikalos varat atrast ekspertus, kas var palīdzēt izvēlēties smaržu atbilstoši jūsu vēlmēm un īpašībām. Viņi var jums pastāstīt par jaunām tendencēm, palīdzēt jums izlemt par notīm un smaržām, kā arī ieteikt alternatīvas, kas jūs varētu pārsteigt. 

Ideālas smaržas izvēle ir ceļojums pa smaržu pasauli, kas prasa pacietību un pašpārbaudi. Izmantojiet mūsu ekspertu ieteikumus, lai izdarītu pareizo smaržu izvēli, kas atspoguļos jūsu personību un izcels jūsu stilu. Nebaidieties eksperimentēt, pārbaudīt smaržas un uzticēties savām sajūtām. Un ļaujiet katrai jaunai smaržai kļūt par jūsu unikālo tēlu!

Kas ir eļļas smaržas?

Eļļas smaržas ir zināmas kopš seniem laikiem, tās izgatavotas uz dabīgu eļļu bāzes – jasmīna, rožu, mandeļu, sandalkoka u.c. Šīs smaržas nesatur alkoholu. Šo smaržu dzimtene ir Senie Austrumi. Sākumā šādus aromātus izmantoja tempļos dievkalpojumiem, un pēc tam tos sāka izmantot sievietes, lai piešķirtu savam ķermenim patīkamu smaržu.

Pateicoties tam, ka šādi aromāti nesatur spirtu, tie ir bagātīgi un noturīgi, bet tajā pašā laikā ļoti dabiski. Eļļas bāzes smarža var ilgt no vienas līdz trim dienām.

Kā tās atšķiras no parastām smaržām?

Eļļas smaržas patiks tiem, kas novērtē dabiskumu, oriģinalitāti un tīri austrumniecisku šarmu.

  • Eļļas smaržas atšķiras no parastajām ar to, ka sastāvā nav alkohola. Tās nesausina ādu.
  • Sastāvā esošās eļļas visbiežāk ir dabiskas izcelsmes. Bāzes eļļa (piemēram, jojobas eļļa) parasti darbojas arī kā emulgators.
  • Smarža paliek nemainīga visas lietošanas garumā. Jūs vienmēr zināt, ko sagaidīt no smaržām, nekādu nepatīkamu pārsteigumu atklāšanas procesā.
  • Eļļas smaržas ir noturīgākas. Eļļa veido plānu "plēvīti", kas saglabā aromāta molekulas un neļauj tām ātri iztvaikot. Turklāt, pateicoties eļļas bāzei, aromātiskās vielas iesūcas dziļi ādā, iztvaikojot daudz lēnāk nekā no tās virsmas.
  • Eļļas smaržas intensīvi atveras kustības laikā un “nomierinās”, ja cilvēks atrodas miera stāvoklī.

Kas ir unisex smaržas, un kam tās ir piemērotas?

Vai zinājāt, ka unisex (piemērots gan vīriešiem, gan sievietēm) var būt ne tikai apģērbs, brilles vai cepures, bet arī smaržas? Unisex smaržas radīšana ir diezgan darbietilpīgs process. Nav nemaz tik vienkārši izveidot smaržas, kas derētu gan vīriešiem, gan sievietēm. Ir svarīgi, lai tas nebūtu pārāk saldas un smagas.

Galvenā atšķirība starp unisex smaržām

Taču smaržas dažādu dzimumu pārstāvjiem savā starpā atšķiras ar to, ka to pamatā ir dažādas bāzes, galvenās sastāvdaļas. Smalki, skaisti ziedi ir pamats sievišķīgas smaržas radīšanai. Kas attiecas uz vīriešiem, tad viņu simbols ir koks un viss, kas ar to saistīts – mierīgums, spēks, nevajadzīgu emociju neesamība, un tāpēc jebkuras vīriešu smaržas pamatā vienmēr ir koksnes notis. Bet tas nenozīmē, ka puķes nemaz nepiedalās vīriešu smaržu dzimšanā un sieviešu smaržām trūkst koksnes toņu.

Daudzas smaržu sastāvdaļas parasti ir paredzētas tikai vīriešiem – sieviešu parfimērijā lavandas vai salvijas zālaugu nokrāsas tiek izmantotas reti, jo tām ir ne tikai zālaugu, bet arī tabakas nokrāsas, kas kombinācijā ar sievišķīgām izejvielām "sasmalcina" aromātu. Muskuss un dzintars ir ieviesti visās smaržu kompozīcijās – tie nodrošina, ka aromāts atgādina cilvēka ādas smaržu, un, ja tos neizmanto, aromāts būs jūtams tā, it kā tas būtu blakus cilvēkam, nevis aromātam. Vīriešu smaržās šim nolūkam izmantots dzintars, sieviešu – muskuss.

Mūsdienīgs unisex aromāts ir aromāts, kurā trūkst galvenās tēmas, akcenti ir nobīdīti, un nav iespējams saprast, vai šis aromāts ir paredzēts vīrietim vai sievietei. Aseksuālisms atņem smaržām raksturu un personību, taču tas var piešķirt tai īpašu šarmu, noslēpumainību, proti, to, kas daudziem patīk unisex aromātos.