Malkas plītis un krāsnis – pārbaudīts risinājums siltumam un mājīgumam!

ceplis-vs3.jpg

Vai esat domājis par mājas apsildīšanu, izmantojot malkas krāsni vai plīti? Interneta veikala ceplis.eu speciālists Ernests Elings-Eliass ir gatavs atbildēt uz visiem klientiem aktuālajiem jautājumiem. Ceram, ka šī informācija jums būs noderīga!

Vai plītis un krāsnis, kas izgatavotas no tērauda kalpo ilgi? Vai tās ir kvalitatīvas?

Biežāk uzdotais jautājums ir saistībā ar krāsns, plīts materiālu – vai labāk izvēlēties izgatavotu no tērauda vai čuguna. Ja iegādājas kvalitatīvu tērauda vai čuguna malkas plīti vai krāsni, īsti atšķirības nav. Iegādājoties tērauda plīti, svarīgi ir pievērst uzmanību tieši iekārtas kvalitātei, lai plīts virsmas biezums ir sākot no sešiem milimetriem. Kā arī jāskatās tās uzbūve, vai ir tiešā saskarsme ugunij ar tēraudu, vai kurtuvē ir izvietotas čuguna plāksnes vai šamota ķieģeļi. Kvalitāte ir atkarīga no iekārtu ražotāja. 

Par materiālu īpašībām – tērauds siltumus atdos vairāk un uzsils ātrāk. Tērauda krāsnis vai plītis ir labākas lielākām telpām, kā arī tās ir lētākas. Čuguna krāsnis vai plītis bieži vien ir labākas mazākām telpām, tās saglabā siltumu ilgāk un lēnāk to atdod istabā, garāks un vienmērīgāks būs degšanas ilgums. Čuguna krāsnis var plaisāt, bet tērauda krāsnis var savērpties, taču tas tiešām vairāk ir atkarīgs no iekārtas kvalitātes, nevis no materiāla.

Kādi ir ieguvumi, pārejot uz malkas apkuri?

Ja uz malkas apkuri pārejat kā uz primāro apkures veidu, tad viens no ieguvumiem ir pirmās uzstādīšanas izmaksas, kas ir zemākas salīdzinājumā ar citu apkures iekārtu uzstādīšanas izmaksām. Ja, uzstādot siltumsūkni, ir jāmaksā vairāki tūkstoši eiro, tad, uzstādot kvalitatīvu malkas krāsni vai plīti, var iekļauties pat zem 1000 EUR. Otrkārt, jūs iegūstat stabilas un paredzamas apkures izmaksas, jo varat izvēlēties par kādu summu pirkt kurināmo. Kā arī iegūstat aizsardzību pret pēkšņām gāzes, elektrības cenu svārstībām. Un, ja gadīsies kādi elektrības pārrāvumi, tad siltums mājvietā noteikti tiks nodrošināts.

 

Kas būtu jāzina pirms krāsns uzstādīšanas?

Pirmkārt, jāzina, vai ir skurstenis! Ja tā nav, tad tas ir jāuzstāda. Mums ir sadarbības partneri, kas nodarbojas ar skursteņa uzstādīšanu. Ja skurstenis ir, jāzina, vai pirms tam pie tā bijusi pievienota cita krāsns, ja nav, tad jaunā krāsniņa jāsavieno ar skursteni, tam ir nepieciešams meistars. Ja cita krāsniņa jau ir bijusi iekšā skurstenī, tad nomaiņa ir pavisam vienkārša, to var veikt pat ar mūsu dūmvadu komplektu, ko dodam dāvanā pie pirkuma. Jāsaprot arī mērķis – ja mērķis ir apkurināt visu māju, tad jādomā par to, vai siltums aizies uz visiem stūriem, ja neaiziet, varbūt jāizskata centrālapkures malkas krāsns iegāde. Ir jāsagatavo virsma, uz kuras likt krāsni, piemēram, flīzes. Kā arī ir jāapsver, vai aiz krāsns ir nepieciešams likt ugunsizturīgu reģipsi, lai siena pārmērīgi neuzkarstu.

Kā kopt malkas krāsni, lai tā kalpotu pēc iespējas ilgāk?

Katrai malkas krāsnij ir sava veida apdare, degkamera var būt izklāta vai nu ar šamota ķieģeļiem, vai ar čuguna plāksnēm, čuguna režģi. Ir jāseko līdzi šamota ķieģeļu izskatam – ja tie ir saplaisājuši un krīt ārā, var redzēt, ka tērauda sienai ir tieša saskarsme ar uguni. Lai paildzinātu krāsns kalpošanas laiku, ir jānomaina saplaisājušais ķieģelis. Mēs piedāvājam rezerves daļas visām mūsu apkures iekārtām, sazinoties ar mums, mēs tās nosūtām. Šamota ķieģeļu nomaiņa parasti ir ļoti ātra un vienkārša. Tas pats arī ar čuguna režģi – ja tas ir izdedzis un ir milzīga gaisa pieplūde no apakšas, tas var bojāt pārējo krāsni. Pie mums varat pasūtīt arī jaunu čuguna režģi. Uzraugot šīs detaļas, varat ievērojami paildzināt krāsns kalpošanas laiku.

 

Kur ir atrodamas kvalitatīvas malkas krāsnis un plītis par draudzīgām cenām?

Malkas krāsnis un plītis var atrast daudzās vietās, taču ir vairāki iemesli, kāpēc ir vērts tās iegādāties tieši pie mums – ceplis.eu interneta veikalā!

  • Katram mūsu produktam esam izveidojuši informatīvus video, kurus varat apskatīt mūsu mājaslapā zem katras preces apraksta, kā arī mūsu YouTube kanālā (CEPLIS – Malkas krāsnis un plītis) vai Facebook lapā (CEPLIS – Malkas krāsnis un plītis).
  • Mājaslapā ir pieejama detalizēta informācija par visām precēm, ieskaitot apkures iekārtu izmērus un to, cik garas malkas pagales var ievietot kurtuvē.
  • Piedāvājam bezmaksas piegādi visā Latvijā, kā arī dāvinām dūmvadu komplektu pie katra pirkuma.
  • Mūsu klientu apkalpošanas serviss ir orientēts uz individuālām vajadzībām, palīdzot piemeklēt piemērotāko preci.
  • Lielākā daļa apkures iekārtu ir pieejamas noliktavā, tādēļ, pasūtot pie mums, jūs saņemsiet preci 2–4 darba dienu laikā.
  • Iesakām kvalificētu meistaru, kurš veic malkas apkures iekārtu uzstādīšanu, nodrošinot labāko cenu.
  • Visām mūsu precēm ir piecu gadu garantija.
  • Iespēja maksāt daļās nepārmaksājot!
 

Aplūkojiet mūsu malkas apkures iekārtu klāstu ceplis.eu internetveikalā vai apmeklējiet mūsu izstāžu zāli Spuņciemā pēc iepriekšēja pieraksta! Izstāžu zālē ir pieejams plašāks preču klāsts nekā internetveikalā!