Kādu tehniku un instrumentus vērts iegādāties dārza uzturēšanai?

tehnika-darzam.jpg

Dārza kopšanai ir nepieciešami kvalitatīvi instrumenti un laba dārza tehnika. Ikdienā nepieciešamie rīki ir lāpsta, dakšas, dažādi grābekļi, kaplis, dārznieka šķēres. Ikviens dārznieks novērtē šo darba rīku parocīgumu un izturību, tāpat kā zāles pļāvēja jaudu, taču ir dārza tehnika un instrumenti, kuri tiek izmantoti reti un kuru iegāde neatmaksāsies pat ilgtermiņā. Risinājums ir dārza tehnikas noma, bet tas ir lietderīgi vienīgi tad, ja nomas punkts atrodas ģeogrāfiski izdevīgā vietā. Tādēļ visbiežāk dārzu īpašnieki dārza tehniku cenšas iegādāties pakāpeniski, ar to aizstājot fiziski smagākos un monotonos darbus.

  • Zāles pļāvējs. Zāles pļaujmašīna noteikti ir visbiežāk izmantotā dārza tehnika, ar lielu modeļu daudzveidību. Stumjamās pļaujmašīnas, mauriņa traktori un mauriņu roboti ir trīs galvenās šīs tehnikas grupas.
  • Trimmeris. Iepriekš minētie zāles pļāvēji vairāk paredzēti regulāri koptam zālienam, savukārt trimmeris domāts garas zāles likvidēšanai.
  • Frēze. Frēzēt augsni ir daudz vieglāk un ātrāk, nekā to uzrakt. Augsnes sagatavošana puķu stādījumiem un zālienam ar frēzi aizņems mazāk laika nekā rakšana ar lāpstu.
  • Aerators. Zālienam pēc ziemas nāk par labu kārtīga sabužināšana jeb aerācija. Var staigāt pa zālāju ar naglotām zolēm, taču aerators ar speciāliem nazīšiem, kas izveido zālītē daudz sīku caurumu skābekļa piekļuvei, šo darbu paveiks precīzi un daudz ātrāk un labāk.
  • Dzīvžoga šķēres. Tās dzīvžoga cirpšanai būs nepieciešamas divas trīs reizes gadā, taču, ja veido precīzi grieztu tūju dzīvžogu, tad šķēres būs vajadzīgas ik nedēļu.

 

  • Zaru smalcinātājs. Sezonas laikā dārzā var sakrāties daudz izgriestu nokaltušo zaru, kurus ar zaru smalcinātāju saimnieciski lietderīgi būs pārvērst mulčā. Zaru smalcinātājam gan jābūt jaudīgam.
  • Lapu pūtējs. Ar lapu pūtēju ātri var notīrīt celiņus un izpūst notekas, sapūst lapas vienā kaudzē, tādējādi daudz ātrāk un efektīvāk atbrīvojot mājas pagalmu un dārzu no kritušām lapām. 

Ar kvalitatīviem instrumentiem darbs ritēs raitāk. Tos iegādājoties, jāpievērš uzmanība tendencei instrumentu pasaulē – vairums ierīču, kas paredzētas dārza un mājas darbiem, tiek darbinātas ar elektriskajiem akumulatoriem. Ja šobrīd dodat priekšroku kādam no vadošajiem ražotājiem un jums jau ir iegādātas vairākas šī konkrētā zīmola tehnikas vienības, tad tām vērts piepulcēt jaunas ierīces no tā paša zīmola, izmantojot visu tehnikas jaudu. 

Makita iesaka izmantot akumulatoru pēc iespējas ilgāk, un tas iespējams, ja atkarībā no veicamā darba akumulatorus pārvieto no viena instrumenta uz otru. Speciālisti norāda, ka akumulatori dīkstāvē lēnām zaudē savu uzlādes līmeni. Tā vietā ieteicams tos izmantot dažādos darbos – baterijām patīk nepārtraukta darbība, tad tās kalpo visilgāk un efektīvāk. Makita akumulatori ērti pārvietojami no viena instrumenta uz citu – kad pabeidzat zāģēt koka zarus, izņem bateriju un pievieno to zāles pļāvējam. Makita instrumentu ģimenē ir zāģi, zāles pļāvēji, trimmeri, dzīvžogu šķēres, jaudīgi Makita lapu pūtēji un daudzi citi instrumenti. Multiinstrumentu motora bloks, kuram var uzlikt dažādus uzgaļus vairāku dārza darbu veikšanai, piemēram, kultivēšanai, zāģēšanai, trimmerēšanai, ir ne tikai universāls instruments, bet arī viegls un ērts lietošanā.

Ar baterijām darbināmai tehnikai ir gaidāma spoža nākotne. Uz šo principu “viens der visiem” pamazām pāriet daudzi darba un dārza instrumentu ražotāji. Piemēram, Makita, Husqvarna, Stihl, Bosch, Stiga, Karcher, Gardena, Al-Ko. Lietotājam šajā tirgus situācijā jāizvēlas savam saimniekošanas stilam atbilstošākā intrumentu un tehnikas kombinācija. 

220.lv preču klāstā jūs atradīsiet ne tikai ar akumulatoru darbināmu mauriņa pļāvēju, bet arī daudzus citus ar akumulatoriem darbināmus instrumentus jūsu mājai un dārzam!