Kā uzlabot mikroklimatu mājās? Kā palīdz rekuperatori?

labveligs-klimats-majas.jpg

Mikroklimatam ir ļoti svarīga loma tajā, kā jūs telpā jūtaties. Nepietiek tikai ar telpas vēdināšanu, atverot logu, ja vēlaties iegūt mikroklimatu, kas ir labvēlīgs jūsu veselībai. Ieteicams, lai telpā gaiss būtu piesātināts ar skābekli, jo līdz ar to cilvēki, kas atrodas šādā telpā, būs moži, nevis miegaini, kā tas mēdz būt, ja telpā ir skābekļa trūkums. Par mikroklimatu būtu jādomā ne tikai mājvietā, bet arī darba vietā, lai darbs būtu produktīvs. 

Iespējams, ka tieši šobrīd būvējas vai rekonstruējat ēku un plānojat, kādi varētu būt mikroklimata risinājumi. Paturiet prātā, ka šādiem risinājumiem ir jābūt mūsdienīgiem, ievērojot visus esošos siltumizolācijas normatīvus.

Mikroklimatu var ietekmēt dažādi faktori, piemēram, gadalaiks, telpas platība, klimats, gaisa kustības ātrums u.c. Nesekojot līdzi telpas mikroklimatam, var rasties pelējums, lieks mitrums, kondensāts, kā arī dažāda veida baktērijas, kas var nelabvēlīgi ietekmēt cilvēka veselību, izraisot dažādas alerģiskas reakcijas. Diemžēl ilgstoša uzturēšanās telpās, kurās nav veselīgs mikroklimats, var ilgtermiņā atstāt nepatīkamas sekas uz veselību.

Kas ir rekuperators

Rekuperators ir iekārta, kas nodrošina gaisa apmaiņu telpā ar siltuma atguves metodi. Šāda veida ventilācija tiek saukta arī par ventilāciju ar siltuma atgūšanu atkārtotai tās izmantošanai, kas paredz, ka var reģenerēt līdz pat 90% aizplūstošās enerģijas. Svarīgi, ka rekuperatoru ir iespējams ierīkot gan mājās, gan dzīvoklī, gan jebkurā cita veida telpā un ēkā, piemēram, mācību telpās, ofisos, kafejnīcās. 

Rekuperācijas priekšrocības

Ierīkojot rekuperāciju, jums ir iespēja samazināt patērētos energoresursus, līdz ar to būtiski tiek samazinātas apkures izmaksas aukstajā gada periodā. Būvniecības procesā, ieplānojot rekuperācijas ierīkošanu, jūs varat ierīkot zemākas jaudas apkures sistēmu. Izvēloties rekuperācijas sistēmu, jūs varat uzlabot telpā gaisa kvalitāti, nodrošinot svaigu un filtrētu gaisu. Iekštelpas mikroklimats, izvēloties rekuperāciju, ir pielāgots telpas temperatūrai un mitruma līmenim.

Apkope un uzturēšana

Ja sadarbosieties ar kādu firmu, kas piedāvā  rekuperatoru iegādi, uzstādīšanu vai apkopi, noteikti jāņem vērā, ka vismaz reizi gadā rekuperators ir jāapseko un jāpārbauda, kā tas darbojas. Ja ventilācijas sistēma un rekuperācija netiek regulāri uzraudzīta un apkopota, tad pretējā gadījumā nesaņemsiet to, kas ir nepieciešams – svaigs un kvalitatīvs gaiss, kā arī neuzraudzīta rekuperācijas un ventilācijas sistēma var radīt papildus izmaksas jeb lielāku rēķinu.

Rekuperatoru uzstādīšana un izmaksas var būt specifiskas katrai ēkai, ko vislabāk ir noskaidrot pie šīs jomas profesionāļiem un speciālistiem, kas ar to darbojas ikdienā. 

Domājiet par savu un bērnu veselību, lai varētu gan labi justies, gan ikdienā paveikt savus darbus un pienākumus! Diemžēl jāsaka, ka gaisa kvalitāte ne vienmēr tiek novērtēta un pārbaudīta, lai gan tas būtu jādara katrā ēkā un mājā, kur dzīvo vai strādā cilvēki. 

Ja šajā brīdī vēlaties iegādāties, piemēram, rekuperatoru vai arī ventilācijas restes, tad varat ietaupīt savu laiku un iegādāties gan rekuperatoru, gan ventilācijas restes e-veikalā 220.lv ar iespēju preces saņemt, piemēram, ar kurjera starpniecību līdz pat mājas durvīm, lai varētu sākt plānot un veikt celtniecības vai remontdarbus savā mājvietā.

E-veikals 220.lv ir unikāls ar plašo preču piedāvājumu un klāstu visdažādākajās preču kategorijās – sākot no apģērba līdz pat precēm, kas vajadzības mājas solim, remontam u.c. Pircēju atzinība un vēlēšanās iepirkties interneta veikalā atkārtoti ir lielisks šī veikala kvalitātes rādītājs.