Kā uzlabot gaisa kvalitāti mājās vai darbā

firmas-gaisa-sausinatajs.jpg

Mājās un darbā pavadām lielāko dienas daļu, bet ne vienmēr pievēršam pietiekamu uzmanību gaisa kvalitātei, taču vajadzētu. Gaisa kvalitāte ietekmē mūsu veselību, pašsajūtu un produktivitāti. Piesārņots, pārlieku sauss vai – gluži pretēji – mitrs gaiss rada diskomfortu un reizēm pat rada bojājumus telpā esošajām iekārtām, mēbelēm un ēkas konstrukcijām. 

Pats vieglākais veids, kā uzlabot gaisa kvalitāti, ir telpu vēdināšana. Periodiski atverot logus uz vismaz desmit minūtēm, nodrošina ātru gaisa apmaiņu, taču ne vienmēr ar to ir līdzēts. Ir telpas, kurās logi neveras vai to vispār nav. Savukārt logu ilgstoša turēšana vaļā var telpu pārlieku atdzesēt, uzkarsēt vai ielaist iekšā ārējo piesārņojumu (putekļi, ziedputekšņi, kukaiņi). Par laimi, mūsdienās ir radīti tehnoloģiski risinājumi, kas ļauj gaisu attīrīt un regulēt mitruma līmeni. 

Mitruma savācēji jeb gaisa sausinātāji  

Pārmērīgs mitrums ir labvēlīgs pelējuma sēnīšu attīstībai, bet pelējums ir kaitīgs ne tikai cilvēku un dzīvnieku veselībai, bet arī bojā tapetes, mēbeles un koka konstrukcijas. Kondensāts parasti nosēžas uz logiem vai telpas vēsākajiem stūriem. Visbiežāk to var redzēt slikti vēdinātās un mitrās telpās – vannasistabā, virtuvē, duškabīnē, pirtī, veļas mazgātavā, baseina telpā, garāžā vai būvniecības objektos, veicot iekšdarbus. 

Lai precīzi noteiktu gaisa relatīvo mitrumu, ir jālieto speciālie mitruma mērītāji, taču visbiežāk pārlieks mitrums ir sajūtams arī bez mērierīcēm. Lai atbrīvotos no kondensāta, lieti noder gaisa sausinātājs. Iekārta savāks kondensātu speciālā tvertnē un varēsiet ūdeni izliet izlietnē vai apliet puķes. Jaudīgākām iekārtām papildus ir iekļauta iespēja novadīt kondensātu kanalizācijā. 

Jāpiebilst, ka mitruma savācējs līdztekus kondensātam savāks arī putekļus un citas lielākas gaisa piesārņojuma daļiņas. Ja vajadzīga pilnvērtīgāka gaisa attīrīšana, jālieto speciālie gaisa attīrītāji ar HEPA filtriem un UV lampām, kas tiek galā pat ar vīrusiem un baktērijām.  

Gaisa mitrinātāji 

Apkures sezonā daudzi Latvijas iedzīvotāji cieš no sausa gaisa izraisītajām sekām. Iesnas, klepus, aizsmacis kakls, alerģiju saasināšanās – visas šīs kaites saasinās brīdī, kad deguna gļotāda kļūst sausa. Protams, ziema nav vienīgais brīdis, kad gaiss telpā ir pārlieku sauss. Tas var notikt arī jebkurā citā gadalaikā, taču arī šai problēmai ir risinājums. 

Modernie gaisa mitrinātāji spēj ne tikai mitrināt gaisu, bet arī to aromatizēt. Modeļiem, kas paredz šādu iespēju, vēl bez ūdens rezervuāra ir arī neliels rezervuārs ēteriskajām eļļām. Iepiliniet dažus pilienus un baudiet ne tikai mitrinātu, bet arī aromātisku gaisu. Eļļas varat iegādāties internetveikalā  atbilstoši savai gaumei. 

Gaisa kondicionieri 

Gaisa kondicionieris ir, iespējams, pats labākais risinājums optimālas gaisa kvalitātes un mitruma līmeņa uzturēšanai. Iekārta spēj uzturēt vienmērīgu gaisa temperatūru, filtrē un attīra gaisu, regulē mitruma līmeni un darbojas salīdzinoši klusi.

Mobilais kondicionieris arī ļauj to pārvietot uz citu istabu, paņemt līdzi uz laukiem, biroju vai aizvest vecākiem. Šī ir ļoti būtiska priekšrocība, ja salīdzinām to ar sienas kondicionieri, kura montāža paredz caurumu urbšanu sienā. 

Vēlaties parūpēties par savu ģimeni, uzlabojot gaisa kvalitāti mājā, dzīvoklī vai darbavietā? Internetveikalā Gaisa1 atradīsiet visu nepieciešamo telpas mikroklimata uzlabošanai.