Kā izvēlēties metināšanas aparātu mājai vai vasarnīcai?

virietis-ar-metinasanas-aparatu-min.jpg

Tuvojoties vasarai, ļoti iespējams, ka esat ieplānojuši dažādus darbus, kas ir jāpaveic mājās vai vasarnīcā. Ja darbus vēlaties veikt pašu spēkiem, tad, visdrīzāk, jums būtu jāiegādājas metināšanas aparāts, kas palīdzēs dažādu tehnisku darbu veikšanā. Ja jums ir metināšanas iekārta, tad daudzus darbus varat paveikt, nemaz neiesaistot citus cilvēkus. Piemēram, saplīsusi ūdens caurule, jāsalabo logu slēģi utt. Īsumā var teikt, ka metināšanas iekārta palīdz izveidot pastāvīgu materiālu savienojumu, ko, visdrīzāk, nav iespējams veikt ar citu ierīci.

Lai arī kādu metināšanas iekārtu jūs izvēlētos, pirmais solis ir pārliecināties, vai šī iekārta darbojas 220V tīklā. Meklējot metināšanas iekārtu, pamanīsiet, ka tiek piedāvātas gan mājas vajadzībām lietojamas metināšanas iekārtas, gan krietni vien profesionālākas, ko izmanto apjomīgā ražošanā. Tālāk rakstā uzzināsiet, kuru no metināšanas aparātu veidiem jums izvēlēties.

Metināšanas iekārtu veidi

Metināšanas darbības pamatā notiek divu metālu sakausēšana. Visbiežāk tā ir nerūsējošā tērauda alumīnija vai misiņa savienošana. Var teikt, ka metināšanas iekārtas var iedalīt trīs kategorijās, lai vieglāk būtu veikt izvēli:

  • mājsaimniecības vajadzībām paredzēta metināšanas iekārta, kuras strāvas spēks būs mazāks par 200 A. Lai metināšana ar šāda veida aparātu būtu kvalitatīva, ar to ieteicams metināt detaļas, kuru biezums ir 4–6 mm;
  • profesionālā metināšanas iekārta būs īstā izvēle, ja ir nepieciešams veikt metināšanas darbus un apstrādāt detaļas, kuru biezums ir vismaz 15 mm;
  • pusprofesionālā metināšanas iekārta ir jāiegādājas, ja vēlaties veikt nelielu rūpniecisko darbību.

Jebkurai metināšanas iekārtai darbības princips ir ļoti līdzīgs – metināšanas zonā pievadītais tīkla strāvas apjoms tiek pārvērsts metināšanas strāvā, kā rezultātā rodas siltums, kas izraisa nepieciešamo metālu sakušanu un saplūšanu.

Piedāvājumā ir arī tie saucamie metināšanas trasformatori, kas ir salīdzinoši lēti un arī izturīgi. Šāda veida tranformatori visbiežāk tiek novietoti vienā vietā, kur ar tiem tiek strādāts. Metināšanas transformatoriem strāvas spēks tiek regulēts ar spoli, jo metināšanas iekārta izmanto liela sprieguma maiņstrāvu. 

Varbūt jūsu mājas darbu vajadzībām pietiek ar metināšanas inventoru? Šie aparāti vidēji sver 4–6 kg. Metināšanas process noris ar minimālu izšļakstīšanos, un elektroeneģijas patēriņš ir 1–2 reizes mazāks nekā transformatoriem.

Lai būtu pēc iespējas vieglāk izvēlēties metināšanas iekārtu, būtu jāsaprot, cik bieži un lielākoties kādiem mērķiem tā būs paredzēta. 

Papildaprīkojums

 

Lai ar metināšanas aparātu varētu strādāt droši, jums līdz ar metināšanas iekārtas iegādi noteikti ir jānopērk arī metināšanas maska, kas katrā metināšanas reizē ir jālieto. Pie metināšanas piederumiem varam pieskaitīt arī lodāmuru, metināšanas iekārtu, kas īpaši paredzēta plastmasas caurulēm, un karstā gaisa lodēšanas staciju.

Strādājot ar metināšanas aparātu, vienmēr ir jāievēro drošības noteikumi. Primāri jālieto jau minētā metināšanas maska, kuru visdrīzāk varēs iegādāties turpat, kur metināšanas aparātu. Nemetiniet pie ugunsbīstamām un nedrošām vietām vai priekšmetiem, lai neizraisītu ugunsgrēku!

Kur iegādāties metināšanas aparātu par labu cenu

Lai iegādātos kvalitatīvu metināšanas aparātu, varat aplūkot e-veikala 220.lv piedāvājumu un izvēlēties sev ērtāko piegādes veidu, lai saņemtu savu metināšanas aparātu un varētu pēc iespējas ātrāk uzsākt iecerētos metināšanas darbus. Metināšanas iekārta ir prece, kuras lietošana ir ilgtermiņā, līdz ar to apsveriet rūpīgi metināšanas aparāta iegādes parametrus, kas atbilstu tieši jūsu vajadzībām. Lai vasarā izdodas gan ražīgi pastrādāt, gan atpūsties un uzkrāt spēkus!