Īsa Opel Corsa vēsture

opel.jpg

Kopš tās pirmsākumiem Corsa ir iemiesojusi praktiskuma, stila un pieejamības garu, padarot to par iemīļotu izvēli autovadītājiem no visas pasaules (jā, tieši tā, Corsa ir iemīļota 4 dažādos kontinentos). Izpētīsim unikālo Opel Corsa vēsturi mūsu jaunākajā ierakstā par ikoniskajiem automašīnu modeļiem.

No šujmašīnām uz auto: nevainojama pāreja

Lai gan Opel ir viens no Vācijas vecākajiem automobiļu ražotājiem, zīmols sākās ar neciliem pirmsākumiem. To dibināja Ādams Opels, kurš sākotnēji strādāja par atslēdznieku, un 1862. gadā viņš atvēra darbnīcu, lai sāktu ražot šujmašīnas. Šis pasākums izrādījās veiksmīgs, Adam šujmašīnas ātri ieguva popularitāti, un rezultātā bizness strauji paplašinājās, 1886. gadā laižot klajā augstriteņu velosipēdus.

Vēlāk Opel dēli pievienojās ģimenes uzņēmumam un apzinājās jaunās autobūves nozares izaugsmes potenciālu. Viņi nolēma koncentrēties no šujmašīnām uz transportēšanu. Rezultātā Opel 1899. gadā saražoja savu pirmo automobili Opel Patent Motor Car "System Lutzmann". Lai gan Lutzmann nesasniedza lielus komerciālus panākumus, tas iezīmēja Opel skaidru ienākšanu automobiļu tirgū.

Nav Corsa bez Kadett

Opel Corsa (ko Apvienotajā Karalistē sauca arī par Vauxhall Nova) tirgū ienāca 1982. gadā, aizstājot Opel Kadett. Pats Kadett bija ļoti populārs, taču, tā kā kopējais iedzīvotāju skaits ekonomiski pieauga, viņi pieprasīja uzlabotu, ērtāku automašīnu. Jaunais sportiskais hečbeks bija tūlītējs hits, jo tas bija uzticams un kompakts, taču ar pieņemamu cenu. Corsa kļuva par sinonīmu dizainam un efektīvai inženierijai, padarot to par populāru pilsētu autovadītāju izvēli.

Paredzēts drošībai

Gadiem ejot, Opel Corsa piedzīvoja vairākas pārvērtības, turot pirkstu uz tendenču un tehnoloģisko uzlabojumu pulsa. Otrajai paaudzei, kas tika ieviesta 1993. gadā un kuru izstrādāja japāņu dizainers Hideo Kodama, bija noapaļotāks dizains, lielāki priekšējie lukturi un uzlabotas drošības funkcijas. Tā bija daļa no Opel stratēģijas, lai Corsa iekarotu vairāk sieviešu.

Motosports un sacensības

Pateicoties tā sportiskajam dizainam, Corsa bija lemts lieliem piedzīvojumiem sacensības pasaulē. Motosports izrādījās ideāls veids, kā demonstrēt Corsa spēju veikt un parādīt savu veiklību. Panākumi autosportā palīdzēja nostiprināt Corsa kā daudzpusīga auto ar patiesu inženierijas jaudu reputāciju.

Elektriskais Corsa e-Rally modelis ir lielisks piemērs tam, ka veiktspējai nav jācieš, jo tas ir ilgtspējīgs. Opel bija pirmais autoražotājs, kas radīja rallija automobili ar akumulatoru, parādot nodošanos inovācijām un zaļākai nākotnei.

Elektriskā mīlestība

Ilgtspējība nav tikai modējošs vārds, kas rezervēts Opel sacīkšu automašīnām. Jaunākās paaudzes Corsa modeļi ir gatavi stāties pretī nākotnes izaicinājumiem. Corsa-e koncepcija 2019. gadā ar tā tīri akumulatoru elektrisko versiju bez izmešiem radīja rezonansi auto entuziastu vidū. Sestā Corsa paaudze ir ne tikai pārveidojums, bet arī iezīmē spožu, elektrisku nākotni Opel kā elektriskās mobilitātes mainītāju.

Kopš tās izveides 1982. gadā Opel Corsa ir nogājusi garu ceļu un joprojām atstāj iespaidu uz lojālu fanu pulku. Sākot ar sportiska hečbeka pirmsākumiem un beidzot ar elektrisko nākotni, Opel uzticība ilgtspējībai un tehnoloģiskajam progresam ir palīdzējusi Corsa izturēt laika pārbaudi. Tātad – pelnīti Happy 40th Corsa! Novēlam jums vēl daudz dzimšanas dienu.

Kur to nopirkt?

Ja vēlaties iegādāties šo lielisko automašīnu – apmeklējiet BRC auto un meklējiet tur mazlietotas automašīnas!