"Demiurg, SIA" – jumta segumi, jumti, noteksistēmas

15049310.jpg

Kas ir jumta segums?

Jumts ir krietni vien sarežģītāks materiālu un inženierzinātnes apvienojums, nekā no pirmā acu skatiena varētu šķist. Viens no svarīgākajiem jumta elementiem, protams, ir jumta segums, – tas, ko liela daļa cilvēku iedomājas, sakot vārdu "jumts". Lai gan jumta sistēmu veido vairākas sastāvdaļas, jumta segums ir tās redzamā daļa, sevī ietverot arī hidroizolāciju un aizsardzības faktoru. Tas, savukārt, nozīmē, ka pareiza seguma izvēle ir viens no svarīgākajiem aspektiem, lai jebkuru laikapstākļu ietekmē jumta konstrukcija būtu pasargāta, mājoklī tiktu nodrošināts labs mikroklimats un tās iemītnieku labbūtība.

Latvijas tirgū esošo jumta segumu klāsts ir tik plašs, ka viegli var radīt apjukumu. Tāpēc, pirms veikt izvēli, jāņem vērā vairāki faktori: seguma estētiskā pievilcība, ēkas veids, klimats, gada vidējā temperatūra, kā arī citi. Viens no pēdējā laika pieprasītākajiem un izturīgākajiem jumta seguma materiāliem ir tērauds, kas veidots lokšņu formā. Šāds materiāls kalpos visu ēkas mūžu, turklāt ir 100% pārstrādājams. Tērauda jumta segumi nekad neizies no modes, jo ir vizuāli pievilcīgi, ļoti izturīgi un praktiski – vienkārši uzstādāmi pat uz neparastas formas jumtiem.

SIA "Demiurg" piedāvājumā esošie kvalitatīvie pazīstamā ražotāja "Ruukki" jumta segumi ir eleganti, izturīgi un ilgmūžīgi. Augstās kvalitātes tērauds, ko izmanto jumta seguma materiāla ražošanā, nodrošina to, ka loksnes būs nevainojami precīzas, kvalitatīvas un noturīgas pret UV starojumu, koroziju un skrāpējumiem. Uzņēmums "Demiurg" turklāt nodrošina jumtu kāpnes, sniega barjeras, nestandarta skārda izstrādājumus, konstruktīvos profilus, kā arī daudz ko citu; visu nepieciešamo ilgmūžīga jumta uzstādīšanai, izmantojot augstākās kvalitātes materiālus. Protams, jāņem vērā, ka, lai atrastu vislabāko iespējamo risinājumu savai mājai, ir ieteicams vērsties pie profesionāla un zinoša jumtu meistara.

Lasi vairāk: www.demiurg.lv

Metāla jumti – izturīgi un eleganti

Zinot jumta veidu, būs krietni vieglāk izlemt, kāds jumta segums vislabāk der konkrētajai mājai. Jāņem arī vērā, ka katrai ēkai atkarībā no jumta formas un tā, kāds ir tā slīpums, piemērotāks būs kāds konkrēts segums. Ja, piemēram, plakanam jumtam viens no labākajiem risinājumiem ir bitumena uzkausējamais segums, materiālu piekausējot pie jumta pārseguma ar gāzes degļa palīdzību, tad jumtiem ar procentuāli lielāku slīpumu teicams risinājums būs arī metāla segums. Liels pluss ir tas, ka metāla jumti pieejami dažādās krāsu un formu variācijās. Māju īpašniekiem, kuriem nepatīk klasiska stila taisnas metāla plāksnes, un līdz ar to arī jumta kopskats, bet vēlas šī metāla priekšrocības, ir pieejamas viļņotas (dakstiņveida) tērauda loksnes.

Lietus šalkoņa pret metāla jumtu spēj būt tik nomierinoša un relaksējoša, ka šādu skaņu var atrast dažādos meditatīvos skaņu celiņos, taču tas nav vienīgais iemesls, kāpēc metāla jumti gūst arvien lielāku popularitāti privātmāju īpašnieku vidū mūsdienās. Lai gan tērauds kā materiāls var būt dārgāks nekā citi materiāli, jāņem vērā, ka jumts būs ļoti izturīgs – ilgu laiku. Pateicoties materiāla unikālajai izturībai, jumta segums godam pārcietīs spēcīgas vēja brāzmas, tas nerūsēs (ar nosacījumu, ka tiks apstrādāts ar nerūsējošu pārklājumu) un neplaisās. Lai gan tērauda jumta seguma kalpošanas mūžs ir 50 gadi un ilgāk, nepieciešamības gadījumā segumu iespējams atjaunot, to pārkrāsojot un nomainot skrūves.

SIA "Demiurg" produktu sortimentā pieejami "Ruukki" ražotie tērauda jumti ar vertikālām šuvēm, dakstiņveida un profilētie jeb trapecveida jumti dažādos krāsu toņos un modifikācijās, lai tos būtu iespējams pielāgot jebkura veida un dizaina ēkai – dzīvojamajām mājām, saimniecības ēkām, dažādām lauksaimniecības un komerciālas nozīmes būvēm. Kvalitatīvi, estētiski pievilcīgi jumta segumi ir būtiski mājas kopējā tēla veidošanā, un līdz ar to arī radīs priekšstatu par mājokļa saimnieku.

Lasi vairāk: www.demiurg.lv

Noteksistēmas nozīme drošai mājai

Māja pasargā tās iemītniekus, tāpēc tās īpašniekam ir jāparūpējas arī par savu māju. Ēkas aizsardzība ir ārkārtīgi svarīga visā tās ekspluatācijas laikā, un tā konstrukcijas daļa, kas galvenokārt atbild par mājas drošību, ir jumta seguma sistēma. Jumts nodrošina, ka ārējā ietekme un nelabvēlīgi laika apstākļi nebojā mājas iekšpusi. Lai gan tērauda jumta segums ir ļoti izturīgs un spēj daudz paciest, lietus vai pat sniega laikā uz jumta esošajam ūdenim kaut kur jāpaliek. Gadījumā, ja jumtā uzkrājas jebkāda veida mitrums, tas var izraisīt konstrukcijas bojājumus, ūdens noplūdi vai pelējuma augšanu. Lai šādas lietas nepieļautu, ir būtiski uzstādīt jumta noteksistēmas.

Vienkāršoti sakot, noteksistēmas uzdevums ir jumta teknē savākt un pa notekcauruli aizvadīt ūdeni no jumta virsmas uz zemi. Sistēmas uzstādīšana ir gana vienkārša, tomēr nepieciešamības gadījumā ir ieteicams vērsties pēc padoma pie speciālista. Atkarībā no tā, kāda veida jumts ir ēkai, tiks noteikts, kur noteksistēma tiks uzstādīta. Gadījumā, ja jumts ir plakans, tekne tiks uzstādīta uz jumta, un pēc tam savienota ar pārējo sistēmu. Jumtiem, kam ir vismaz neliels slīpums, ūdens notecēs notekucaurulē.

Tāpat kā jumta segumi, arī kvalitatīvās "Ruukki" noteksistēmas ir gatavotas no tērauda, turklāt pieejamas dažādās krāsās. Metāla elementi ir veidoti tā, lai efektīvi savāktu ūdeni, kā arī kalpotu tikpat ilgi cik ēkas jumts – tām ir īpaši izturīgs pārklājums gan no iekšpuses, gan ārpuses. Augstas kvalitātes notekcaurules un teknes no tērauda var atrast SIA "Demiurg" piedāvāto produktu klāstā. Uzņēmums "Demiurg", kas ir "Ruukki" sadarbības partneris, ražo skārda izstrādājumus ēku ārējai apdarei un pilnu komplektāciju jumtiem.

Lasi vairāk: www.demiurg.lv