Acu mikroķirurģijas centrs, SIA – Daktera Kuzņecova Klīnika: lāzerkorekcija tālredzībai, lāzerkorekcija tuvredzībai, lāzerkorekcija astigmātismam

15049247.jpg

Lāzerkorekcija tālredzībai

shutterstock.com

Tālredzība (hipermetropija) izpaužas kā nespēja skaidri izšķirt objektus, kas atrodas tuvumā, turpretī tālāk esošu objektu redzēšana sarežģījumus nesagādā. Izšķir divus galvenos tālredzības veidus: hiperopiju un presbiopiju, un attiecīgi ārstēšanas iespējas un izmantotās tehnoloģijas var atšķirties atkarībā no attiecīgās redzes problēmas veida un smaguma. Vairumā gadījumu tieši lāzerkorekcija tālredzībai būs efektīvākais un drošākais tālredzības korekcijas līdzeklis.

Dzīve bez brillēm un kontaktlēcām: par to, protams, sapņo daudzi, kam ārējās redzes uzlabošanas nolūkos nākas tās lietot ikdienā. Ne vienmēr brilles vai kontaktlēcas ir iespējams vai pat vēlams nēsāt, – sportojot, peldoties, atrodoties lielā karstumā vai aukstumā, un citās situācijās, – tāpēc permanents risinājums var būt ķirurģiskā ceļā veikta redzes korekcija. Lāzerkorekcija tālredzībai ir nesāpīga, viegli panesama, neaizņem ilgu laiku, kā arī tai ir ļoti maz blakusefektu. Redzes korekciju veic specializēts ārsts oftalmologs-ķirurgs, izmantojot eksimēra lāzeru, kas maina radzenes formu ar ultravioletās gaismas impulsu palīdzību. Lāzerkorekcija novērš tālredzību līdz pat 8.0 dioptrijām (ar nosacījumu, ka pacientam nav kontrindikāciju un nopietnu acu saslimšanu). Pateicoties jaunākajām tehnoloģijām, lāzerkorekcija tālredzībai iespējama arī gadījumos, ja ir plāna radzene, platas acu zīlītes vai nopietnas redzes refrakcijas.

Pirms izšķirties par labu redzes lāzerkorekcijas operācijai, ir nepieciešams veikt rūpīgus pirmsoperācijas izmeklējumus, kā arī konsultāciju. Daktera Kuzņecova klīnikā "Acu Mikroķirurģijas Centrs" izmeklējumu gaitā speciālists veiks detalizētu redzes pārbaudi, izvērtēs pacienta atbilstību lāzerkorekcijas operācijai tālredzībai un noteiks piemērotāko operācijas metodi. Konsultācijā tiek pārrunāti izmeklējumu rezultāti, visi ar operāciju saistītie jautājumi, sagatavošanās process un arī pēcoperācijas periods.

Lasīt vairāk: lazer.lv

Lāzerkorekcija tuvredzībai

shutterstock.com

Tuvredzība (miopija) ir redzes stāvoklis, kad tuvumā esošos objektus cilvēks saskata labi, savukārt tālu esošie objekti ir redzami neskaidri. Šī redzes problēma rodas, kad acs ābols ir nedaudz garāks nekā parasti vai kad radzenes izliekums ir pārāk ass, un gaismas stari fokusējas tīklenes priekšā. Tā rezultātā tālumā esošie objekti šķiet izplūduši. Gan brilles, gan kontaktlēcas koriģē redzi ikdienā, tomēr – īslaicīgi, turklāt tās regulāri jātīra un / vai jānomaina, un, ja šie aksesuāri netiek lietoti, arī redze nebūs skaidra. Pastāvīgai redzes uzlabošanai šajā gadījumā var palīdzēt lāzerkorekcija tuvredzībai, kas koriģē acs redzes sistēmu tā, lai optiskais fokuss atrastos tur, kur tam jābūt.

Ļoti lielai daļai (apmēram 30 līdz 40 procenti) pieaugušo visā Eiropā nākas saskarties ar tuvredzības radītajiem izaicinājumiem, kas, savukārt, ir bijis dzinulis plašiem pētījumiem šajā jomā. Lai gan daudzi cilvēki ir dzimuši ar tuvredzību, arī apkārtējā vide var būt viens no to izraisošiem un arī veicinošiem faktoriem. Pēdējās desmitgadēs šī problēma piemeklē arvien vairāk cilvēku, norādot uz tādām dzīvesveida izmaiņām kā ilgstoša laika pavadīšana iekštelpās, viedtālruņa lietošana, darbs pie datora, lasīšana un rakstīšana. Šī iemesla dēļ arvien vairāk cilvēku meklē veidus, kā no tuvredzības atbrīvoties pilnībā. Par laimi, tieši tam ir paredzēta acu lāzerkorekcija, un konkrēti – lāzerkorekcija tuvredzībai.

Pateicoties modernākajām tehnoloģijām un inovācijām, kā arī ilggadējai pieredzei acu veselības jomā, Daktera Kuzņecova klīnika "Acu Mikroķirurģijas Centrs" nodrošina efektīvas un saudzējošas sarežģītu redzes traucējumu korekcijas; pēc acu lāzeroperācijas veikšanas rezultāts ir ilgstošs un pastāvīgs. Klīnikā tiek veikta ne tikai lāzerkorekcija tuvredzībai, bet arī dažādas manipulācijas tālredzības, astigmātisma un presbiopijas novēršanai.

Lasīt vairāk: lazer.lv

Lāzerkorekcija astigmātismam

shutterstock.com

Acu lāzeroperācija ļoti veiksmīgi spēj novērst tuvredzību un tālredzību, bet bieži vien tiek uzdots jautājums: Vai šī tehnoloģija var palīdzēt arī astigmātisma gadījumā? Vairumā gadījumu – jā, – un, ja astigmātisms tiek novērsts ar lāzerkorekcijas starpniecību, rezultāts ir paliekošs. Vēl pirms šāda veida procedūras bija pieejamas, astigmātismu koriģēja, valkājot brilles vai kontaktlēcas. Brilles ir vienkāršākais veids redzes koriģēšanai astigmātisma gadījumā, tomēr tām ir savi trūkumi: brilles var traucēt fiziskās aktivitātēs, aizsvīst gaisa temperatūras svārstību gadījumā, kā arī var sagādāt citas neērtības.

Visefektīvākais veids mūsdienās, kā atbrīvoties no šī redzes defekta, ir lāzerkorekcija astigmātismam. Procedūru iespējams veikt vai nu ar speciāla lāzera palīdzību, bez ķirurģiskas iejaukšanās, vai izmantojot kombinēto korekciju, kad papildus lāzerkorekcijai veic arī nepieciešamās ķirurģiskās manipulācijas. Jāņem vērā, ka piemērotākā astigmātisma korekcijas metode ir atkarīga no dažādiem faktoriem, piemēram, pacienta anatomiskajām iezīmēm, un citiem. Pirms tiek nozīmēta manipulācija, pacientam veic dažādus acu veselības izmeklējumus, lai noskaidrotu, vai lāzerkorekcija astigmātismam konkrētajā gadījumā ir ieteicama, jo tikai speciālists var novērtēt riskus un sniegt pilnīgu informāciju par pacienta acu stāvokli.

Daktera Kuzņecova klīnikā "Acu mikroķirurģijas centrs" tiek piedāvāta arī lāzerkorekcija jauktajam astigmātismam, proti, kad vienā acī ir gan plusi, gan mīnusi. Tādēļ, pat ja kādam šķiet, ka redzes uzlabošana vairs nav iespējama, jāatceras, ka mūsdienu tehnoloģijas un medicīna ir spērusi lielu soli uz priekšu. Klīnikā izmanto jaunākās tehnoloģijas viļņu frontē, ko atzinusi pat NASA, izmantojot tās pilotu un astronautu redzes korekcijas veikšanā. Lāzerkorekcijas rezultāti ir gandrīz tūlītēji, un redzes uzlabošanos var pamanīt jau pēc dažām stundām. Pacienti, ievērojot ārsta norādījumus, var atsākt savas ierastās ikdienas gaitas. Pirmajās stundās pēc manipulācijas veikšanas var būt neliela gaismjutība, tāpēc ir ieteicams operācijas dienā nebraukt pašiem ar mašīnu. Pirmajās dienās pēc procedūras ieteicams izvairīties no intensīvas redzes slodzes.

Lasīt vairāk: lazer.lv