Ienākt
Autors: LETA

Alūksnes novadā nākamajā gadā par 26,5% varētu pieaugt ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs

Rīga, 7.okt., LETA. Alūksnes novadā no 2022.gada 1.marta par 26,5% jeb līdz 3,15 eiro par kubikmetru varētu pieaugt ūdenssaimniecības tarifs, aģentūru LETA informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

Regulatorā skaidroja, ka komersanta SIA "Rūpe" iesniegto tarifu ietekmējuši uzņēmuma ieguldījumi ūdenssaimniecības infrastruktūras sakārtošanā, kā arī pakalpojuma sniegšanas darbības zonas paplašināšanās - Liepnas, Malienas, Jaunannas, Annas un Kalncempju pagastā.

Sākot pakalpojuma sniegšanu jaunās apdzīvotās vietās, "Rūpe" savā saimniecībā ir pārņēmusi ar pakalpojuma sniegšanu saistītos pamatlīdzekļus - ūdens sagatavošanas stacijas, notekūdeņi attīrīšanas iekārtas, inženiertīklus. Pēc šo pamatlīdzekļu pārņemšanas pieaugušas to uzturēšanas izmaksas.

SPRK norādīja, ka, pateicoties Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda projektam, 2017.gada beigās "Rūpe" sāka realizēt ūdenssaimniecības attīstības projektu. Projekta rezultātā līdz 2021.gada beigām plānots ierīkot jaunas kanalizācijas sūkņu stacijas, kā arī jaunus ūdensapgādes un kanalizācijas inženiertīklus. Papildus komersants par saviem līdzekļiem Alūksnē ierīkojis un pārbūvējis ūdensapgādes inženiertīklus 1,3 kilometru garumā un ierīkojis jaunus kanalizācijas inženiertīklus 300 metru garumā.

SPRK aicina lietotājus iepazīties ar tarifu projekta kopsavilkumu un sniegt priekšlikumus SPRK, kā arī "Rūpe". Priekšlikumus, ieteikumus par tarifu projektu aicināti rakstīt uz sprk@sprk.gov.lv vai info@rupe.lv.

Regulatorā informēja, ka uzņēmuma aprēķinātais un iesniegtais tarifu projekts SPRK izvērtēšanas laikā var mainīties. SPRK pārbauda izmaksas, kas iekļautas tarifu projektā un pārliecinās, lai ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifos ir iekļautas ekonomiski pamatotas izmaksas. Tas nozīmē, ka apstiprinātie tarifi var atšķirties no tā, ko sākotnēji uzņēmums ir plānojis.

Kopējā tarifu projektu izvērtēšana un lēmumu pieņemšana notiek 120 dienas. Ja tās gaitā ir nepieciešams saņemt no uzņēmuma papildu informāciju par tarifu projektu, SPRK lūdz to iesniegt. Tajā brīdī, kad informācija ir pieprasīta, tarifu projekta izskatīšanas laiks tiek apturēts, bet atsākas, kad uzņēmums informāciju ir iesniedzis SPRK.

Kā liecina informācija "Firmas.lv", "Rūpe" apgrozījums 2020.gadā sasniedza 626 785 eiro, bet zaudējumi - 96 647 eiro. Kompānija reģistrēta 1991.gadā, tās pamatkapitāls ir 4,072 miljoni eiro. Uzņēmums pieder Alūksnes novada domei.