Ienākt
Autors: LETA

"Augstsprieguma tīkls" valdes priekšsēdētāja amatu oficiāli atstājis Varis Boks

Rīga, 7.jūn., LETA. AS "Augstsprieguma tīkls" valdes priekšsēdētāja amatu oficiāli atstājis Varis Boks, kurš uzņēmumu vadīja kopš 2011.gada, liecina informācija "Firmas.lv".

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja "Augstsprieguma tīklā", Boka vietu valdes priekšsēdētāja amatā turpmāk ieņems degvielas mazumtirgotāja "Circle K Latvia" bijusī izpilddirektore Gunta Jēkabsone.

Tāpat valdes locekļa amatu atstājis Arnis Staltmanis, kurš tāpat kā Boks amata pienākumus pildījis kopš 2011.gada. Viņa vietā valdē tiks iecelts "Augstsprieguma tīkla" Informācijas tehnoloģiju departamenta vadītājs Arnis Daugulis.

"Augstsprieguma tīkla" pārstāvji iepriekš norādīja, ka Jēkabsone un Daugulis amata pienākumus varētu sākt pildīt šā gada jūlijā.

Pašlaik kompānijas valdē darbu turpina trīs cilvēki - Imants Zviedris, Gatis Junghāns un Mārcis Kauliņš. 

Jau ziņots, ka AS "Augstsprieguma tīkls" apgrozījums 2020.gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 147,242 miljoni eiro, kas ir par 20,3% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa palielinājusies 2,3 reizes - līdz 16,063 miljoniem eiro, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Vienlaikus "Augstsprieguma tīkla" koncerna apgrozījums pērn, pēc provizoriskiem datiem, bija 168,656 miljoni eiro, bet koncerna peļņa bija 22,253 miljoni eiro. "Augstsprieguma tīkla" konsolidētajos finanšu datos ietverti meitassabiedrības "Latvijas elektriskie tīkli" finanšu rezultāti no pagājušā gada 1.jūnija līdz 31.decembrim, kā arī "Conexus" finanšu rezultāti no pagājušā gada 1.augusta līdz 31.decembrim.

"Augstsprieguma tīkls" ir neatkarīgs Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operators, kas nodrošina elektroenerģijas pārvades tīkla darbības un Latvijas elektroenerģijas sistēmas elektroapgādes drošumu, sniedz pārvades sistēmas pakalpojumus, balstoties uz publicētiem pārvades pakalpojuma tarifiem, veic pārvades sistēmas operatīvo vadību un nodrošina drošu, stabilu, elektroenerģijas pārvadi pārvades sistēmā. "Augstsprieguma tīkls" pieder valstij.