Ienākt
Autors: LETA

papildināta - "Maxima Latvija" vadības komandu atstājis Jānis Vanags

(Pievienots Vanaga komentārs 5. -8.rindkopā.)

Rīga, 29.apr., LETA. Mazumtirgotāja SIA "Maxima Latvija" vadības komandu atstājis Jānis Vanags, aģentūru LETA informēja kompānijā.

Vanags sāka darbu "Maxima Latvija" 2018.gada sākumā kā valdes loceklis un korporatīvais vadītājs, kā arī viņš turpināja darbu uzņēmuma vadībā, kad 2020.gadā kompānijas valde tika pārveidota par vadības komandu.

"Maxima Latvija" vadītājs un vienīgais valdes loceklis Tomas Rupšis norādīja, ka ir pateicīgs Vanagam par viņa ieguldījumu un neatlaidību, lai virzītu pārmaiņas un iniciatīvas, kas sniedz pievienoto vērtību "Maxima" klientiem un darbiniekiem.

"Es cienu Vanaga ambīcijas darīt vēl vairāk un īstenot jaunus mērķus," atzīmēja Rupšis.

Vanags aģentūrai LETA norādīja, ka pagaidām savus nākotnes plānus nekonkretizēs, bet minēja, ka pēc piedāvājumu rūpīgas izvērtēšanas jaunā vietā varētu sākt strādāt sešu līdz 12 mēnešu laikā.

Viņš uzsvēra, ka ir gandarīts par paveikto laikā, kurā strādājis "Maxima Latvija". Vanags arī izcēla, ka bijis viens no tiem, kas uzņēmuma valdē, tagad vadības komandā, bijis visilgāk, tomēr atzina, ka tad, kad darbu uzņēmumā pirms trīsarpus gadiem sācis, viņš bija gatavs arī pārmaiņām.

"Uzņēmumā, kurš apgroza gandrīz miljardu eiro gadā, augstākās vadības pozīcija ir tāda, kurā vienmēr jābūt gatavam pārmaiņām," sacīja Vanags.

Tāpat viņš atzina, ka nostrādātajā laikā paveicis vairāk, nekā bija cerējis, "ieviešot uzņēmumā pasaules līmeņa jauninājumus". Tagad viņa paveiktais esot nodots tālāk citām uzņēmuma komandām. "Ir jāļauj pilnveidoties, jāliek augt. Arī pašam tas ir labs atgādinājums - nepalikt uz vietas, it sevišķi pēc tam, kad uzrādām rekordpeļņu" sacīja Vanags.

Jau vēstīts, ka, pievienojoties "Maxima Latvija" vadības komandai, Vanaga atbildībā bija uzņēmuma stratēģijas izstrāde, uzņēmuma reputācijas, klientu attiecību un komunikācijas stiprināšana, efektīva uzņēmuma iekšējo procesu un kvalitātes vadība, kā arī uzņēmuma iekšējās drošības un risku pārvaldība.

Pirms pievienošanās "Maxima Latvija" Vanags bija Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" korporatīvo komunikāciju viceprezidents.

"Maxima Latvija" 2019.gadā strādāja ar 836,727 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,7% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 25,5% un bija 27,496 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānija "Maxima Latvija" reģistrēta 2000.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 4,91 miljons eiro.

"Maxima Latvija" vienīgais īpašnieks ir Nīderlandē reģistrētais uzņēmums "Lincoln Land Erste", bet patiesais labuma guvējs ir Nerijs Numavičs. Uzņēmums ir daļa no holdinga kompānijas "Maxima Grupe.