Ienākt
Autors: LETA

Dārzeņu audzētājs "Mārupes siltumnīcas" šogad plāno realizēt pērn atliktās investīcijas

Rīga, 17.febr., LETA. Dārzeņu audzētājs SIA "Mārupes siltumnīcas" šogad plāno realizēt pērn atliktās investīcijas, piesaistot bankas "Citadele" aizdevumu, aģentūrai LETA pavēstīja bankā.

Bankas "Citadele" pārstāvji norādīja, ka, turpinot pērn sākto dārzeņu audzēšanas, fasēšanas procesa un infrastruktūras modernizāciju, "Mārupes siltumnīcas" šogad plāno investēt automatizācijas līniju ieviešanā, kuras pērn ar pandēmiju saistīto neskaidrību dēļ tika pārceltas uz vēlāku laiku. Izmantojot bankas "Citadele" aizdevumu, kopējās investīcijas pērn veidoja 1,2 miljonus eiro, bet šogad - 1,1 miljonu eiro.

Lai uzlabotu ražošanas efektivitāti, kā arī uzlabotu darbinieku darba apstākļus, ieguldot apmēram 700 000 eiro, šogad plānots ieviest piesvēršanas līnijas un gurķu iepakošanas līnijas automatizācijas iekārtas. Iecerēts arī uzstādīt recirkulācijas sistēmu, tādējādi samazinot patērēto mēslojuma un izmantotā ūdens daudzumu.

Pērn "Mārupes siltumnīcas" investēja biodrošības sistēmā, darbinieku un tehnisko telpu modernizēšanā un jaunas noliktavas būvniecībā. Uzņēmuma siltumnīcās uzstādīta higiēnas stacija, kā arī jauna klimata sistēma ražošanai platībā un kastu mazgāšanas mašīna.

"Attīstības plānus nemainījām, bet pielāgojāmies situācijai. Investīcijas darba apstākļu un drošības uzlabošanā atviegloja darba organizēšanu un palīdzēja rūpēties par darbinieku drošību šajā epidemioloģiski sarežģītajā laikā. Savukārt biodrošības sistēma modernizēta, lai efektīgāk aizsargātu augus. Automatizētu produktu līniju ieviešana ļaus strādāt vēl efektīvāk," pauda "Mārupes siltumnīcas" valdes priekšsēdētāja Maruta Kravale.

Viņa arī norādīja, ka izaudzētos dārzeņus uzņēmums pārdodam galvenokārt veikaliem, un, spriežot pēc tirdzniecības apmēriem, vietējie dārzeņi pērn bija pieprasītāki nekā citus gadus.

"2020.gadā "Mārupes siltumnīcas" pārdeva 3600 tonnu gurķu un 1400 tonnu tomātu, uzņēmuma apgrozījumam sasniedzot 11,3 miljonus eiro. Salīdzinot ar 2019.gadu, pieprasījums pēc mūsu gurķiem un tomātiem ir audzis. Līdz ar robežu slēgšanu pirmās ārkārtējās situācijas laikā mazinājās arī iespēja citu valstu produkciju uzdot par vietējo, un tas gan parādīja šīs problēmas apmērus, gan arī palielināja pārdošanas apmērus vietējiem ražotājiem," minēja Kravale.

Jau vēstīts, ka 2019.gadā "Mārupes siltumnīcas" strādāja ar 11,004 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 57% - līdz 1,809 miljoniem eiro.

Kompānija "Mārupes siltumnīcas" reģistrēta 2008.gadā un nodarbojas ar dārzeņu audzēšanu segtajās platībās. "Mārupes siltumnīcas" pamatkapitāls ir 7,437 miljoni eiro, un tās vienīgā īpašniece ir SIA "Ezerkauliņi agro", liecina "Firmas.lv" informācija. Savukārt kompānijas patiesie labuma guvēji ir Kaspars Brunovskis, Kristīne Brunovska-Marinaki, Helmuts Balderis-Sildedzis un Anita Baldere-Sildedze.

Pēc aktīvu apmēra banka "Citadele" ir otra lielākā banka Latvijā. Tās obligācijas ir iekļautas biržas "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā. Bankas akcionāri ir ASV investīciju kompānijas "Ripplewood" meitaskompānija "RA Citadele Holdings LLC" un starptautisku investoru grupa (75% plus viena akcija), kā arī Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (25% mīnus viena akcija).