Ienākt
Autors: LETA

KP atļauj "Neste Latvija" nomāt daļu no "Elama B" piederošās degvielas uzpildes stacijas Lielvārdes novadā

Rīga, 21.dec., LETA. Konkurences padome (KP) atļāvusi degvielas tirgotājam SIA "Neste Latvija" iegūt tiesības nomāt daļu no SIA "Elama B", kas strādā ar "Circle K" preču zīmi, piederošās degvielas uzpildes stacijas, kas atrodas Lielvārdes novada Jumpravas pagastā, Priežkalnos 2, aģentūru LETA informēja KP.

"Elama B" uz franšīzes līguma pamata darbojas ar "Circle K" preču zīmi un nodrošina degvielas un autogāzes mazumtirdzniecību un ikdienas patēriņa preču mazumtirdzniecību. 

Atbilstoši nomas līgumam "Neste Latvija", kas darbojas naftas produktu mazumtirdzniecības un vairumtirdzniecības un auto ķīmijas tirdzniecības tirgū, nomās daļu no "Elama B" aktīviem, nodrošinot degvielas tirdzniecību attiecīgajā degvielas uzpildes stacijā.

"Tā kā abi uzņēmumi veic līdzīga rakstura saimniecisko darbību un darījuma rezultātā viens tirgus dalībnieks pārņemtu otra aktīvus, kas nodrošina benzīna un dīzeļdegvielas tirdzniecību, Konkurences likuma izpratnē tā ir uzņēmumu apvienošanās, kas ir paziņojama KP," skaidroja iestādē.

"Elama B" piederošajā degvielas uzpildes stacijā Lielvārdes novadā, Jumpravas pagastā, Priežkalnos 2, kur turpmāk degvielas mazumtirdzniecību veiks "Neste Latvija", "Elama B" turpinās autogāzes un ikdienas patēriņa preču mazumtirdzniecību.

"Izvērtējot uzņēmumu sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, KP secināja, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis nevienā no tirgiem Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki. Tāpēc apvienošanās darījums ir atļaujams," norādīja KP.

"Neste Latvija" reģistrēta 1993.gadā, un tās pamatkapitāls ir 15,029 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma apgrozījums 2019.gadā bija 340,577 miljoni eiro, bet peļņa - 10,151 miljons eiro. "Neste Latvija" vienīgais īpašnieks ir Nīderlandē reģistrētā "Neste Affiliate".

Savukārt kompānija "Elama B" reģistrēta 1997.gadā, un tās pamatkapitāls ir 71 144 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Arnis Sugako. 2019.gadā "Elama B" apgrozījums bija 2,28 miljoni eiro, bet peļņa - 90 371 eiro.