Ienākt
Autors: LETA

Sāk ūdensvada un kanalizācijas tīklu paplašināšanu Berģu apkaimē

Rīga, 8.dec., LETA. Šīs nedēļas sākumā ar būvdarbiem Mākoņu un Andas ielās sākta ūdensvada un kanalizācijas tīklu paplašināšana Rīgas Berģu apkaimē, aģentūru LETA informēja SIA "Rīgas ūdens" pārstāvis Artūrs Mucenieks.

Ūdensvada un kanalizācijas tīklu paplašināšana Berģos notiek Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda atbalstītajā "Ūdenssaimniecības attīstības Rīgā, 5. kārtas" projektā. Būvdarbus veic SIA "Binders".

Tā laikā paredzēts nodrošināt ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas pieslēgšanas iespējas Imantas ziemeļrietumu daļā, Berģu dienvidu daļā, Rīgas administratīvās teritorijas robežās un Beberbeķos.

Būvvaldē ir saskaņoti arī būvprojekti par ūdensvada un kanalizācijas tīklu paplašināšanu Imantā un Beberbeķos, un tuvākajā laikā tiks noslēgti līgumi par būvdarbu veikšanu minētajās apkaimē.

Šī projekta mērķis ir attīstīt un uzlabot ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu kvalitāti, nodrošinot minētajām apkaimēm pieslēgšanās iespējas centralizētajām SIA "Rīgas ūdens" sistēmām. 

Projekta kopējie izdevumi ir 26 006 448 eiro, no kuriem daļa tiks segta no ES Kohēzijas fonda līdzekļiem, nosakot šī finansējuma griestus 9 932 725 eiro apmērā. Pārējais finansējums tiks segts no SIA "Rīgas ūdens" līdzekļiem.

Kā liecina "Firmas.lv" pieejamā informācija, būvniecības kompānija "Binders" pagājušo gadu noslēgusi ar 107,6 miljonu eiro apgrozījumu un 6,4 miljonu eiro peļņu.

Uzņēmums reģistrēts 1993.gadā. Tā pamatkapitāls ir 5,9 miljoni eiro.

SIA "Binders" 40% kapitāla daļu pieder SIA "Nule 7", bet pa 30% - SIA "Taino 1" un SIA "Trustee".