Ienākt
Autors: LETA

SIA "R.K.C.F.Renesanse" par 3 198 259 eiro veiks būvdarbus Valmieras vecpilsētā

Rīga, 23.jūl., LETA. SIA "R.K.C.F.Renesanse" par 3 198 259 eiro veiks būvdarbus Valmieras vecpilsētā, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Viņa norādīja, ka Valmieras dzimšanas dienas svinību nedēļā tiek sākta Valmieras pils ziemeļrietumu mūru restaurācija un konservācija, kā arī jaunā Valmieras pils kultūrvides centra būvniecība un Vecās aptiekas ēku pārbūve.

Valmieras muzejs darbu turpina ierastajā režīmā, iepazīstinot ar muzeja ekspozīcijām un izstādēm. Arī teritorijā esošā picērija "Vīnkalni pils māja" aicina baudīt tās piedāvājumu. Ikdienā gājēju kustība netiks ierobežota, tomēr atsevišķu būvdarbu un procesu veikšanai uz laiku varētu tikt slēgta Bruņinieku iela. Pašvaldība aicina apmeklētājus sekot līdzi informācijai un zīmēm, kā arī droši pārvietoties pa norādītajiem apkārtceļiem.

Uzsākot vecās pils ziemeļrietumu mūru restaurācijas un konservācijas darbus un kultūrvides centra ēkas būvniecību, pils teritorijā tiks turpināti arī arheoloģiskās pētniecības pasākumi. Būvlaukumā tiks nodrošināta arheoloģiskā uzraudzība, nodrošinot likuma "Par kultūras pieminekļu aizsardzību" prasības, uzsvēra Bieziņa. 

Šī gada rudenī plānoti arī izrakumi Valmieras pils iekšpagalma dienvidu daļā, 12x15 metru lielā laukumā, kur būvniecības laikā no jauna tiks izveidota brīvdabas estrāde.

Atbilstoši atklāta konkursa rezultātiem plānoto pils mūru restaurāciju un konservāciju, jaunā pils kultūrvides centra ēkas būvniecību un Vecās aptiekas ēku pārbūvi veic SIA "R.K.C.F.Renesanse" par kopējo līgumsummu 3 198 259 eiro ar pievienotās vērtības nodokli (PVN).

Valmieras pils kultūrvides centra celtniecību plānots īstenot piesaistot Eiropas Savienības Kohēzijas politikas fondu darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" prioritārā virziena "Vides aizsardzības un resursu izmantošanas efektivitāte" specifiskā atbalsta mērķa "Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus" finansējumu diviem projektiem - pirmās kārtas projekts "Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos" un trešās kārtas projekts "Valmieras vēsturiskā centra attīstība". 

Projektā "Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos" ieviešanai paredzēts Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums 1 032 900 eiro, valsts budžeta finansējums 38 824 eiro un pašvaldības līdzfinansējums 155 294 eiro. Projekta "Valmieras Vēsturiskā centra attīstība" ieviešanai paredzēts piesaistīt ERAF līdzfinansējumu līdz 2 000 000 eiro valsts budžeta dotāciju līdz 70 588 eiro un pašvaldības finansējumu 1 409 108 eiro.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, SIA "R.K.C.F.Renesanse" apgrozījums bija 3 248 958 eiro, kas bija par 17% mazāks, salīdzinot ar 2018.gadu. Uzņēmums pērn nopelnīja 5860 eiro.