Ienākt
Autors: LETA

"Līvu akvaparks" nedēļas nogalē atsāks darbību

Rīga, 16.jūn., LETA. Ūdens atrakciju parks "Līvu akvaparks" darbību atsāks šīs nedēļas nogalē - 20.jūnijā, lai arī pēc ārkārtējās situācijas beigām ekonomisku pamatu darbības atjaunošanai nesaskata, aģentūrai LETA pastāstīja "Līvu akvaparka" īpašnieces "Akvaparks" izpilddirektore Velta Lasmane.

Viņa norādīja, ka "Līvu akvaparka" apmeklētāju plūsmu veido vietējie iedzīvotāji un viesi no ārvalstīm attiecīgi 58% un 42% apmērā.

"Visas prognozes ir saistītas ar Covid-19 potenciālo draudu psiholoģisko aspektu. Cik ātrā laikā cilvēki atrod no bailēm? Cik ātrā laikā atjaunosies tūristu plūsma? Ko izvēlēsies baudīt cilvēki pēc ierobežojumu atcelšanas? Tas, kurš var atbildēt uz šiem jautājumiem, var prognozēt. Pašlaik viss norāda uz to, ka process būs visai ilgs un tūrisma nozares un saistītu nozaru izdzīvošanas jautājums būs ārkārtīgi aktuāls. Un arī šo periodu valsts nostāja un atbalsts būs būtisks," atzina Lasmane.

Tāpat "Līvu akvaparka" īpašnieces izpilddirektore stāstīja, ka līdz ar ārkārtējās situācijas iestāšanos "Līvu akvaparks" apturēja darbību uz trim mēnešiem jeb 92 dienām, nodrošinot darbiniekiem dīkstāvi.

Lamane arī atzīmēja - neskatoties uz to, ka "Līvu akvaparks" darīja visu nepieciešamo izmaksu samazināšanai, parka uzturēšana izmaksā no 40 000 līdz 60 000 eiro mēnesī. Ārkārtējās situācijas dēļ "Akvaparka" zaudējumi šogad pirmajos piecos mēnešos sasniedza vairāk nekā 300 000 eiro.

"Par ārkārtas situācijas pārciešanu varēsim runāt ne agrāk par 2023.gada vidu, ja būsim tikuši ārā no tās aizas, kurā nonācām Covid-19 ieviesto ierobežojumu dēļ," sacīja Lasmane, vienlaikus uzsverot, ka uzņēmuma darbībā zemākais punkts vēl nav sasniegts.

Tostarp Lasmane pauda, ka ir maldīgi domāt, ka līdz ar ārkārtējās situācijas atcelšanu un pulcēšanās nosacījumu mīkstināšanu var atsākties bizness - ūdens atrakciju parka viesu kritiskais minimums ir 500 cilvēku dienā.

Pēc Lasmanes stāstītā, visi investīciju projekti patlaban uz nenoteiktu laiku ir pārtraukti vai apturēti. Šogad bija plānoti vairāki projekti klientu apkalpošanas jomā un jumta siltumizolācijas atjaunošana. Vienlaikus septembris šogad netiks veltīts ikgadējai apkopei, bet gan klientu apkalpošanai.

Runājot par darbiniekiem, Lasmane apgalvoja, ka neviens darbinieks netika atlaists, taču daži aizgāja paši. Visi, kuri kvalificējās dīkstāves pabalsta saņemšanai, to arī saņēma - pēdējā pieteikumā pabalstam no 56 iekļauti 49 cilvēki. Savukārt trīs darbinieki palika nodarbināti uzņēmumā, lai, pirmkārt, uzraudzītu iekārtu darbību un, otrkārt, nodrošinātu valsts institūciju prasības, uzturētu komunikāciju ar lēmējiem.

Savukārt, kas attiecas uz Covid-19 vīrusa ierobežošanu "Līvu akvaparkā", Lasmane stāstīja, ka visā atrakciju parkā ir izstrādāts informācijas izvietošanas plāns ar distancēšanās un higiēnas ievērošanas norādījumiem un atgādinājumiem. Ir papildināti apmeklētāju noteikumi, izvietotas atbilstošas brīdinājuma zīmes, vairoti dezinficēšanas pasākumi. Baseinu ūdens hloru saturoša dezinfekcijas līdzekļa koncentrācija tiks uzturēta pieļaujamā diapazona augšējā robežā.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka pērn "Līvu akvaparka" īpašniece "Akvaparks" strādāja ar 4,575 miljonu eiro apgrozījumu un peļņu 624 925 eiro apmērā.

Kompānija "Akvaparks" reģistrēta 2000.gada septembrī, un tās pamatkapitāls ir 4,13 miljoni eiro. "Akvaparka" kapitālā 66,54% pieder SIA "Korporatīvā sabiedrība", 15,72% - SIA "Uniholding", 11,64% - SIA "Art Managment", bet 6,1% - SIA "Etro Serviss", savukārt kompānijas patiesā labuma guvēji uz īpašumtiesību pamata ir Pēteris Šmidre, Benno Popļanskis, Tatjana Gedžiene un Ella Elstere.