Ienākt
Autors: LETA

Līgumu par atkritumu apsaimniekošanu Rīgā ar "Clean R" noslēguši 90% klientu

Rīga, 1.jūn., LETA. Līgumu par atkritumu apsaimniekošanu Rīgā zonā Centrs un Latgales priekšpilsēta, kā arī Kurzemes rajons, kuros darbojas vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R", noslēguši vairāk nekā 90% klientu, aģentūru LETA informēja "Clean R" valdes loceklis Guntars Levics.

Viņš norādīja, ka situāciju kopumā vērtē kā stabilu un apmierinošu. 

"Mūsu klientu apkalpošanas centrs strādā ar pilnu jaudu, atbildot uz jautājumiem un pieņemot pieteikumus arī brīvdienās, lai maksimāli paātrinātu līgumu slēgšanas procesu un neradītu situācijas, kad atkritumi netiek izvesti vispār," pauda Levics.

Viņš arī piebilda, ka būtiskākais iemesls, kāpēc ir traucēta atkritumu izvešana, ir savlaicīgi nenoslēgtie līgumi. Saņemot arvien jaunus pieteikumus, uzņēmums pārplāno maršrutus un grafikus, kas ietekmē arī tos iedzīvotājus, kuri laikus bija līgumus noslēguši. 

"Savlaicīgi nenoslēgtie līgumi, izvešanas grafika izmaiņas, nepilnīgā informācija par atkritumu konteineru atrašanās vietu, apgrūtinātā piekļuve konteineriem - faktori, ar kuriem pašlaik saskaras atkritumu apsaimniekotāji. Prognozējam, ka tuvākajās dienās līgumus steigs noslēgt atlikušie ēku īpašnieki," sacīja Levics.

LETA jau ziņoja, ka Rīgā no 20.maija stājusies spēkā jauna atkritumu apsaimniekošanas kārtība - pilsēta sadalīta četrās zonās, kurās pakalpojumus nodrošina uzņēmumi "Clean R", "Eco Baltia vide" un pilnsabiedrība "Lautus vide", kuru veido atkritumu apsaimniekotāji "Lautus" un "Pilsētvides serviss".

Uzņēmums "Clean R" nodrošina sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu pirmajā zonā un otrajā zonā - Centra rajona un Latgales priekšpilsētas administratīvajā teritorijā, kā arī Kurzemes rajona administratīvajā teritorijā. "Eco Baltia vide" šos pakalpojumus sniedz ceturtajā zonā - Vidzemes priekšpilsētas un Ziemeļu rajona administratīvajā teritorijā, savukārt "Lautus" un "Pilsētvides serviss" apsaimnieko trešo zonu - Zemgales priekšpilsētas administratīvajā teritoriju.

"Clean R" reģistrēta 2004.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,2 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma finanšu dati par 2019.gadu vēl nav publiskoti, bet 2018.gadā kompānija strādāja ar 33,375 miljonu eiro apgrozījumu un 3,505 miljonu eiro peļņu.

Kompānijas vienīgais īpašnieks ir AS "TAK investīcijas", bet patiesais labuma guvējs ir Guntars Kokorevičs.