Ienākt
Autors: LETA

Apkures sezonas noslēgumā parāds par apkuri Jelgavā sasniedz 2,3 miljonus eiro

Rīga, 22.maijs, LETA. Apkures sezonas noslēgumā parāds par SIA "Fortum Jelgava" piegādāto siltumu sasniedzis 2,3 miljonus eiro, liecina pilsētas pašvaldības publiskotā informācija.

Lielākajai daļai ēku Jelgavā pašlaik jau atslēgta centralizētā apkure. Otrdienas rītā apkure bija atslēgta 324 dzīvojamām mājām un 24 sabiedriskajiem objektiem no 420 pilsētas ēkām.

Uzņēmuma pārstāve Guntra Matisa skaidroja, ka šajā apkures sezonā pirmajiem namiem siltums tika pieslēgts 19.septembrī, bet oktobra sākumā apkure bija nodrošināta jau gandrīz visiem klientiem. Kopumā "Fortum Jelgava" siltumenerģiju pilsētā nodrošina 420 ēkām - daudzdzīvokļu mājām un sabiedriskajiem objektiem.

Apkure vēl nav atslēgta 24 dzīvojamām mājām. "Pirmajai mājai apkure šogad tika atslēgta 9.aprīlī, bet pēc 20.aprīļa iesniegumu no māju pārvaldniekiem par apkures atslēgšanu kļuva vairāk," informēja Matisa, piebilstot, ka siltums tiek atslēgts iesniegumu saņemšanas secībā.

Ēkās, kurās uzstādīti individuālie siltumpunkti - un tādi ir gandrīz visās daudzdzīvokļu mājās -, apkuri var pilnībā nepārtraukt, jo tā atslēdzas automātiski, sasniedzot siltumpunktā ieregulētās temperatūras robežu. Matisa norādīja, ka tas ēkā nodrošina komfortablu siltumu mainīgos laikapstākļos, kad vērojamas būtiskas temperatūras svārstības, īpaši pavasarī un rudenī. Pagājušajā vasarā apkure pilnībā netika atslēgta septiņām dzīvojamām mājām pilsētā.

Noslēdzoties apkures sezonai, "Fortum Jelgava" klientu kopējais parāds par apkuri 30.aprīlī bija 2,3 miljoni eiro - 1,9 miljoni eiro iedzīvotāju parāds un 400 000 eiro juridisko personu parāds.

"Firmas.lv" dati liecina, ka "Fortum Jelgava" apgrozījums 2018.gadā bijis 9,978 miljoni eiro, bet peļņa - 556,245 eiro. Dati par pērno gadu vēl nav pieejami.