Ienākt
Autors: LETA

"Rīgas farmaceitiskās fabrikas" apgrozījums pērn pieaudzis par 1,9%

Rīga, 14.maijs, LETA. Farmaceitisko preparātu ražošanas uzņēmums AS "Rīgas farmaceitiskā fabrika" apgrozījums pagājušajā gadā bija 3,794 miljoni eiro, kas ir par 1,9% vairāk nekā 2018.gadā, bet kompānijas peļņa pieauga 2,8 reizes un sasniedza 2,014 miljonus eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka ka līdz ar valdes maiņu 2018.gadā sākās izmaiņas, kas saistītas ar produktu portfeļa uzlabošanu un vizuālām pārmaiņām. Galveno ietekmi no šī pārmaiņām, pēc uzņēmumā paustā, varēšot redzēt tuvāko gadu laikā.

Pēc uzņēmuma vadības paustā, kompānijas peļņas pieaugums ir saistīts ar dividenžu izmaksu no meitasuzņēmuma SIA "Jonnex Farma".

Pagājušajā gadā "Rīgas farmaceitiskā fabrika" palielinājusi produktu portfeli ar 10 jauniem produktiem un plāno to darīt arī turpmāk. Uzņēmuma vadība vienlaikus norāda, ka vairums no produktiem ir novecojuši un neatbilst mūsdienu prasībām, līdz ar to šo produktu apgrozījums samazinās katru gadu.

Pērn veiktas vizuālās pārmaiņas vienam no uzņēmuma zīmoliem - "Dr. Pakalns" un šī zīmola apgrozījums pērn audzis par 60% salīdzinājumā ar 2018.gadu. Šīs zīmola izmaiņas pērn veicinājušas arī eksporta pieaugumu par 78%. Patlaban uzņēmuma portfelī ir 135 dažādi produkti.

Pērn uzņēmums parakstījis sadarbības līgumus ar jauniem partneriem Austrijā, Polijā, Kiprā, Igaunijā, Lietuvā un Azerbaidžānā. Arī šogad "Rīgas farmaceitiskā fabrika" plāno palielināt apgrozījumu, galveno uzskatu liekot uz jauniem produktiem un eksporta tirgiem.

Tāpat vadības ziņojumā teikts, ka šogad produktu klāstu iecerēts papildināt ar 10 jauniem produktiem.

Pašlaik Covid-19 pandēmijas ietekmi "Rīgas farmaceitiskā fabrika" neizjūt un ekonomiskā lejupslīde nav novērota. Gada pirmajā ceturksnī uzņēmuma apgrozījums pieaudzis būtiskāk nekā bija plānots. Uzņēmuma vadība ir definējusi koronavīrusa apkarošanai īpaši svarīgos produktus un prioritizējusi to ražošanu. Tāpat notiek pāreja uz ražošanu divās maiņās.

"Rīgas farmaceitiskās fabrikas" apgrozījums 2018.gadā bija 3,722 miljoni eiro, kas ir par 1,6% vairāk nekā 2017.gadā, bet kompānijas peļņa pieauga par 38,4% un sasniedza 717 561 eiro.

"Rīgas farmaceitiskā fabrika" ir farmaceitisko preparātu ražošanas uzņēmums un viens no lielākajiem augu valsts ārstniecisko līdzekļu ražotājiem Baltijā. Kompānija ietilpst "Repharm" grupā, kurā ir arī ar zīmolu "Mēness aptieka" strādājošā "Sentor Farm aptiekas", zāļu vairumtirgotājs "Recipe Plus", "Veselības centru apvienība", kas aptver 12 medicīnas iestādes, kā arī laboratorijas un medicīnisko izmeklējumu veicēja "Centrālā laboratorija".