Birža sākusi kotēšanas procedūru "Saules BESS" obligāciju iekļaušanai "First North"

Rīga, 27. jūl., LETA. Birža "Nasdaq Riga" ir sākusi kotēšanas procedūru SIA "Saules BESS" obligāciju iekļaušanai alternatīvajā tirgū "First North", teikts biržas paziņojumā.

"Nasdaq Riga" valdes lēmums par obligāciju iekļaušanu tiks paziņots nekavējoties pēc tā pieņemšanas.

Biržā iekļaus 22 000 "Saules BESS" obligāciju ar kopējo nominālvērtību 22 miljoni eiro. Obligāciju dzēšanas termiņš ir 2029. gada 31. decembris.

Jau ziņots, ka "Merito Partners" pārvaldītā "Sustainable Energy Fund" portfeļa uzņēmums "Saules BESS" noslēdzis 22 miljonu eiro nodrošināto obligāciju emisiju, un ar saņemtajiem līdzekļiem uzstādīs bateriju enerģijas uzkrāšanas sistēmas (BESS) astoņās jau ekspluatācijā esošās saules elektrostacijās (SES).

"Saules BESS" uzstādīs bateriju enerģijas uzkrāšanas sistēmas, kas nodrošinās kopējo uzkrāšanas ietilpību 120 megavatstundu (MWh).

Jaunuzstādītās BESS iekārtas tiks izvietotas kopā ar jau strādājošajām SES. Tādējādi tiks īstenoti hibrīdprojekti, kas ļauj efektīvāk izmantot esošos pieslēgumus pie sadales tīkla, kā arī optimizēt saules elektrostacijās saražotās elektroenerģijas tirdzniecību. "Saules BESS" īstenotā projekta kopējās investīcijas sasniedz 26 miljonus eiro, un tas tiks pilnībā realizēts līdz 2026. gada beigām.

Obligāciju emisijā piedalījās vairāk nekā 80 institucionālie un privātie investori no Baltijas valstīm. Obligācijas ir nodrošinātas ar komercķīlu uz uzņēmuma aktīviem un kapitāldaļām, un to dzēšanas termiņš ir 3,5 gadi. Obligāciju emisiju organizēja "Signet Bank".

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Saules BESS" reģistrēta šogad janvārī, un tās pamatkapitāls ir 2800 eiro. Uzņēmums pilnībā pieder "Saules Energy".

"Saules Energy" apgrozījums 2025. gadā bija 341 366 eiro, bet zaudējumi veidoja 59 498 eiro. Uzņēmums reģistrēts 2023. gadā, un tā pamatkapitāls ir 5,249 miljoni eiro. "Saules Energy" pieder "KS Merito Sustainable Energy Fund I AIF" (75%), SIA "Solar Energy Fund" (9,38%) un SIA "Eco Energy Investments" (9,38%).

"Merito Partners" apgrozījums 2025. gadā bija 1,428 miljoni eiro, bet zaudējumi veidoja 27 885 eiro. Uzņēmums reģistrēts 2022. gadā, un tā pamatkapitāls ir 1,25 miljoni eiro. "Merito Partners" pieder Aigaram Kesenfeldam (76,14%), Mārtiņam Baumanim (11,8%) un Mikum Janvaram (5,9%).
Raksta pirmavots