Rīga, 22. jūl., LETA. Ekspedīcijas pakalpojumu sniedzējas SIA "DFDS" apgrozījums pagājušajā gadā bija 21,706 miljoni eiro, kas ir par 15% vairāk nekā gadu iepriekš, taču kompānija cieta zaudējumus 880 945 eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš, liecina "Firmas.lv" informācija.
Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā skaidrots, ka pagājušā gada zaudējumus galvenokārt ietekmēja tas, ka pērn zaudējumu un peļņas aprēķinā iekļauti izdevumi, kas saistīti ar klienta AS "BMGS" debitoru parādu uzkrājumu veidošanu 1,113 miljonu eiro apmērā.
Vadības ziņojumā teikts, ka pagājušajā gadā joprojām turpinājās tiesvedība un iespējamība atgūt uzņēmuma līdzekļus ir salīdzinoši zema, jo visas pazīmes liecina par augstu maksātnespējas iestāšanās varbūtību.
Savukārt apgrozījuma pieaugumu kompānijā galvenokārt skaidro ar saņemtajiem procentiem par naudas līdzekļu uzglabāšanu bankas kontā.
Vadības ziņojumā teikts, ka lejupslīde būvniecības nozarē Skandināvijas tirgos ir pārvarēta, tomēr celtniecības tempi pērn vēl nesasniedza 2020.-2022. gada rādītājus. Tāpat atzīmēts, ka Baltijas valstīs pērn būtiski pieauga būvniecības tempi, kas galvenokārt saistīts ar dzelzceļa projektu "Rail Baltica", kā arī strauji sākusi attīstīties dzīvojamo māju būvniecība.
Vienlaikus kopējā ekonomiskā lejupslīde Eiropā un ražošanas apmēru kritums atsevišķās nozarēs pērn negatīvi ietekmēja transporta nozares attīstību, radot papildu risku, kas saistīti ar klientu maksātnespēju. Tostarp dažiem "DFDS" partneriem ir pasliktinājusies maksātspējas situācija.
Turpmāk "DFDS" meklēs jaunus sadarbības partnerus, centīsies palielināt apkalpojamo kravu apmērus un sortimentu, kā arī pievērsīs uzmanību izmaksu optimizācijai. Vienlaikus "DFDS" investēs līdzekļus darbības attīstības projektos.
2025. gadā "DFDS" apgrozījums bija 18,873 miljoni eiro un peļņa - 241 340 eiro.
Uzņēmums reģistrēts 2002. gadā, un tā pamatkapitāls ir 113 678 eiro. "DFDS" vienīgais īpašnieks ir Zviedrijā reģistrētā "DFDS".
"DFDS" apgrozījums pērn palielinājies par 15%
LETA 22.07.2026
Kartupeļu plāksnīšu ražotāja "Pērnes L" apgrozījums pērn pieaudzis par 25%
LETA 28.07.2026
Rīga, 28. jūl., LETA. Kartupeļu plāksnīšu "Long Chips" ražotājs SIA "Pērnes L" pagājušajā gadā strādāja ar 22,105 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 25% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa palielinājās par 10,7%, sasniedzot 6,543 miljon
...
VNĪ izsolē ar 2,2 miljonu eiro sākumcenu piedāvās iegādāties ēku Smilšu ielā
LETA 28.07.2026
Rīga, 28. jūl., LETA. VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) izsolē ar 2,2 miljonu eiro sākumcenu piedāvās iegādāties ēku Smilšu ielā, Vecrīgā, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas vēstnesis".
Īpašums sastāv no zemes vienības 831 kvadrātm
...
Kūdras ieguvēja un pārstrādāja "Laflora" apgrozījums pērn samazinājies par 4,1%
LETA 28.07.2026
Rīga, 28. jūl., LETA. Kūdras ieguves un pārstrādes uzņēmuma SIA "Laflora" apgrozījums pagājušajā gadā bija 33,263 miljoni eiro, kas ir par 4,1% mazāk nekā 2024. gadā, bet kompānijas peļņa samazinājās 7,1 reizi - līdz 1,235 miljoniem eiro, liecina "Fi
...