Rīga, 15. jūl., LETA. Eiropas Komisija (EK), Eiropas Aizsardzības aģentūra (EAA) un Ukrainas Aizsardzības ministrija trešdien Kijivā paziņoja sešus uzvarētājus Eiropas Savienības (ES) un Ukrainas aizsardzības inovācijas iniciatīvas "BraveTech EU" pirmajā posmā, un starp tiem ir arī Latvijas uzņēmums "Rannon", informē EAA.
"Rannon" izstrādā reaktīvo munīciju dronu savstarpējām gaisa kaujām.
Pārējie pieci uzņēmumi, kas pārvarējuši "BraveTech EU" pirmo posmu, ir Francijas "Soraccel", Polijas "EdgeX Robotics", Vācijas "Smaesh GmbH", Somijas "Kova Labs" un Igaunijas "Tempterno Defence".
"BraveTech EU" pirmajā posmā tika organizētas intensīvas tehnoloģiju testēšanas nometnes, kas palīdzēja šiem uzņēmumiem pilnveidot savus inovatīvos risinājumus.
Nākamajā šīs iniciatīvas posmā EAA atbalstīs uzņēmumus, lai tie turpinātu attīstīt savas tehnoloģijas un pārbaudītu tās kaujas laukam līdzīgā vidē.
"BraveTech EU" otrajā posmā tiks izraudzītas četras progresīvākās tehnoloģijas, kuru izmēģinājumi turpināsies 2027. gadā.
EK un Ukraina 2025. gada jūlijā paziņoja par "BraveTech EU" - kopīgu ES un Ukrainas iniciatīvu, kuras mērķis ir paātrināt aizsardzības inovācijas, izmantojot ciešāku sadarbību.
"BraveTech EU" apvieno Eiropas Aizsardzības fondu, ES aizsardzības inovācijas shēmu un Ukrainas aizsardzības tehnoloģiju platformu "BRAVE1", lai izveidotu vienotu sistēmu inovatīvu aizsardzības risinājumu kopīgai izstrādei, testēšanai un ieviešanai.
Kā liecina "Firmas.lv", "Rannon" reģistrēta 2026. gada 5. martā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 3000 eiro. Uzņēmuma īpašnieki ir Andrejs Puķītis (35%), Kārlis Goba (20%), Alens Šņepsts (15%), Jānis Ķirpītis (15%) un Anita Rjaščenko-Šaraka (15%).
Latvijas uzņēmums "Rannon" iekļuvis ES un Ukrainas aizsardzības inovācijas iniciatīvas "BraveTech EU" otrajā posmā
LETA 15.07.2026
"Rocket Bean" atklās jauno grauzdētavu
LETA 06.08.2026
Rīga, 6. aug., LETA. Kafijas grauzdēšanas uzņēmums SIA "King Coffee Service", kas strādā ar zīmolu "Rocket Bean", šodien atklās jaunu grauzdētavu, kuras izveidē ieguldīti aptuveni 2,5 miljoni eiro, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.
"Rocket
...
Biržas ieguldījumu fondu sarakstā iekļaus "Signet Baltic Bond Fund" ieguldījumu apliecības
LETA 06.08.2026
Rīga, 6. aug., LETA. Biržas "Nasdaq Riga" ieguldījumu fondu sarakstā šodien iekļaus ieguldījumu pārvaldes sabiedrības "Signet Asset Management Latvia" ieguldījumu fonda "Signet Baltic Bond Fund" ieguldījumu apliecības, teikts biržas paziņojumā.
"Sig
...
Maizes ceptuves "Lāči" apgrozījums pērn samazinājies par 3,4%
LETA 06.08.2026
Rīga, 6. aug., LETA. Maizes ceptuve SIA "Lāči" pagājušajā gadā strādāja ar 10,73 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,4% mazāk nekā 2024. gadā, kā arī kompānija cieta zaudējumus 199 823 eiro apmēra pretstatā peļņai gadu iepriekš, liecina "Firmas.lv
...