Rīga, 27. maijs, LETA. Ekonomisko lietu tiesa šodien plkst. 10 turpinās pratināt lieciniekus krimināllietā pret maksātnespējīgā Daugavpils pievadķēžu ražotāja AS "Ditton pievadķēžu rūpnīca" valdes locekļiem par trīs miljonu latu Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļu izkrāpšanu, noskaidroja aģentūra LETA.
Trīs personas apsūdzētas par to, ka, darbojoties organizētā grupā, ar viltu prettiesiski izkrāpa ES fondu projekta atbalsta finansējuma līdzekļus 3 000 000 latu (4 268 615,44 eiro) apmērā.
Starp apsūdzētajiem ir uzņēmuma lielākais akcionārs, 2021. gadā mirušais Vladislavs Drīksne, bijušie valdes priekšsēdētāji Raimonds Bruževičs un Rolands Zarāns, kā arī Sergejs Sklema, Ēriks Vulfgangs Danzuns un Nataļja Logina.
Personas apsūdzētas par krāpšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa.
Jau ziņots, ka "Ditton pievadķēžu rūpnīca" ir pasludināta par maksātnespējīgu, liecina Maksātnespējas reģistra informācija. Par uzņēmuma maksātnespējas procesa administratori tiesa iecēlusi Gundegu Kreici. Ar tiesu izpildītājas Kristīnes Melderes 2025. gada 24. februāra pieprasījumu piemērots atsavināšanas aizliegums, aizliegums mainīt nominālvērtību un aizliegums reģistrēt komercķīlas.
Atbilstoši VID 2022. gada 21. aprīļa lēmumam piemērots aizliegums komercķīlas reģistrācijai, pārreģistrācijai, pārjaunošanai un grozīšanai Uzņēmumu reģistra Komercķīlu reģistrā.
Savukārt atbilstoši zvērinātas tiesu izpildītājas Agritas Kaņepes 2025. gada 26. februāra pieprasījuma precizējumam kompānijas akcijām piemērots atsavināšanas aizliegums, aizliegums mainīt akciju nominālvērtību, kā arī aizliegums veikt darbības, kas samazina personai piederošo akciju vērtību, un aizliegums reģistrēt komercķīlas.
"Ditton pievadķēžu rūpnīca" 2024. gadā strādāja ar 3,264 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1% mazāk nekā 2023. gadā, bet kompānijas zaudējumi samazinājās 2,6 reizes un bija 660 204 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānijas 2025. gada finanšu rezultāti vēl nav publiskoti.
Uzņēmuma akcijas līdz 2023. gada 30. septembrim kotēja biržas "Nasdaq Riga" otrajā sarakstā, bet par nesamaksātu kotēšanas maksu birža "Nasdaq Riga" izslēdza uzņēmuma akcijas no regulētā tirgus.
Tiesa turpinās skatīt krimināllietu pret "Ditton pievadķēžu rūpnīca" valdes locekļiem par ES fondu līdzekļu izkrāpšanu
LETA 27.05.2026
Gaļas pārstrādātāja "Forevers" apgrozījums pērn pieaudzis par 1,4%
LETA 31.07.2026
Rīga, 31. jūl., LETA. Gaļas pārstrādātājs SIA "Forevers" pagājušajā gadā strādāja ar 78,7 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1,4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saglabājās iepriekšējā gada līmenī un bija 7,9 miljoni eiro, aģentūru
...
"MikroTik" apgrozījums pērn pieaudzis par 5,5%
LETA 31.07.2026
Rīga, 31. jūl., LETA. Tehnoloģiju uzņēmums SIA "Mikrotīkls", kas darbojas ar zīmolu "MikroTik", pagājušajā gadā strādāja ar 344,566 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,5% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa saruka 2,7 reizes un bija
...
Ādažos no septembra par 7,7% pieaugs ūdenssaimniecības tarifi
LETA 31.07.2026
Rīga, 31. jūl., LETA. SIA "Ādažu ūdens" ūdenssaimniecības tarifi no 1. septembra būs 3,77 eiro par kubikmetru bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), kas ir par 7,7% vairāk nekā pašreiz, liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) lē
...