(Sākot no 3. rindkopas pievienots Valmieras novada komentārs un slimnīcu finanšu rādītāji.)
Rīga, 21. maijs, LETA. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ceturtdienas rītā veicis kratīšanas Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīcā, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā (TOS) un Vidzemes slimnīcā Valmierā, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.
LETA zināms, ka izmeklēšana notiek sadarbībā ar Eiropas Prokuratūru (EPPO), kuras mērķis ir saukt pie atbildības par noziegumiem, kas vērsti pret ES finanšu interesēm.
Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece aģentūrai LETA apliecināja, ka pašvaldība nebija informēta par kratīšanu Vidzemes slimnīcā, taču pēc informācijas plašsaziņas līdzekļos noskaidroja, ka kratīšanas rezultātā Vidzemes slimnīcas darbs nav ietekmēts, valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs atrodas savā darbavietā un pilda savus amata pienākumus. Aģentūrai LETA gan līdz šim nav izdevies sazināties ar Muskovu.
Pašvaldība kā slimnīcas kapitāldaļu turētāja sadarbosies ar tiesībsargājošajām iestādēm un rūpīgi sekos notikumu gaitai, uzsver Melece.
Kā liecina "Firmas.lv" informācija, SIA "Vidzemes slimnīca" apgrozījums 2025. gadā bija 31,24 miljoni eiro, bet peļņa sasniedza 845 091 eiro. 74,07% Vidzemes slimnīcas kapitāla pieder Valmieras novada pašvaldībai, 25,03% - Valkas novada pašvaldībai un 0,9% - Rīgas Stradiņa universitātei.
VSIA "Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīcas" apgrozījums 2024. gadā bija 201,30 miljoni eiro, bet zaudējumi - 745 152 eiro. Finanšu rādītāji par pagājušo gadu vēl nav publiskoti.
VSIA "Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas" apgrozījums 2024. gadā bija 29,57 miljoni eiro, bet zaudējumi - 545 692 eiro. Finanšu rādītāji par pagājušo gadu vēl nav publiskoti.
Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīcas un "Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas īpašniece ir Latvijas valsts.
papildināta - KNAB veicis kratīšanas Stradiņa slimnīcā, TOS un Vidzemes slimnīcā
LETA 21.05.2026
Mežciemā atklās jaunu satikšanās un pasākumu vietu "Nordale pagalms"
LETA 29.07.2026
Rīga, 29. jūl., LETA. Mežciemā šodien plkst. 19 atklās jaunu satikšanās un pasākumu vietu "Nordale pagalms", aģentūru LETA informēja Igaunijas nekustamo īpašumu attīstītājs "Invego".
Pasākumu vieta atradīsies topošajā "Nordale" apkaimē Šmerļa ielā,
...
"UPB" grupas apgrozījums pērn palielinājies par 17,6%
LETA 29.07.2026
Rīga, 29. jūl., LETA. Būvniecības un ražošanas holdinga "UPB" koncerna apgrozījums pagājušajā gadā bija 258,114 miljoni eiro, kas ir par 17,6% vairāk nekā 2024. gadā, savukārt koncerna peļņa palielinājās trīs reizes - līdz 13,339 miljoniem eiro, liec
...
Zāļu ražotāja "Kalceks" apgrozījums pērn sarucis par 10,8%
LETA 29.07.2026
Rīga, 29. jūl., LETA. Zāļu ražotāja AS "Grindeks" grupas uzņēmums AS "Kalceks" pagājušajā gadā strādāja ar 56,508 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,8% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās par 1,2% - līdz 993 221 eiro, liec
...