Rīga, 1. apr., LETA. Konkurences padome (KP) samazinājusi SIA "Mārupes komunālie pakalpojumi" piemēroto sodu par 5854 eiro jeb no 78 056 eiro uz 72 202 eiro, aģentūru LETA informēja KP komunikācijas speciālists Pēteris Vīksne.
Uzņēmums atzinis KP konstatēto pārkāpumu un vērsies ar iniciatīvu izbeigt tiesisko strīdu. Tā rezultātā 3. martā noslēgts administratīvais līgums par strīda izbeigšanu.
Saskaņā ar to KP samazināja "Mārupes komunālajiem pakalpojumiem" piemēroto naudas sodu.
Savukārt uzņēmums apņēmās samaksāt tam piemēroto naudas sodu līdz šī gada septembrim, kā arī gada laikā īstenot darbinieku informēšanas un apmācību pasākumus, lai veicinātu konkurences tiesību ievērošanu turpmāk.
Administratīvā apgabaltiesa 6. martā nolēma izbeigt tiesvedību šajā lietā.
Kā ziņots, KP par ļaunprātīgu dominējošā stāvokļa izmantošanu "Mārupes komunālajiem pakalpojumiem" piemēroja 78 056 eiro sodu un tiesisko pienākumu.
KP "Mārupes komunālo pakalpojumu" darbībā konstatēja divus pārkāpumus. Tostarp 2022. gada janvārī "Mārupes komunālie pakalpojumi" liedza klientiem iespēju izvēlēties, kas uzstādīs vai nomainīs papildu ūdens patēriņa skaitītāju, nosakot, ka to drīkst veikt tikai pats uzņēmums.
Savukārt 2023. gada jūnijā "Mārupes komunālie pakalpojumi" vairs nenodrošināja iespēju klientiem diferencēt ūdens patēriņu un pārtrauca papildu skaitītāju uzstādīšanu un nomaiņu. Tādējādi klienti vairs nevarēja norēķināties tikai par saņemto ūdensapgādes pakalpojumu.
KP pārmeta, ka "Mārupes komunālie pakalpojumi" kopš 2023. gada jūnija klientiem piemēro maksu par kanalizācijas pakalpojumiem arī gadījumos, kad tie netiek izmantoti, piemēram, laistot piemājas dārzu.
Uzņēmumam tika uzdots trīs mēnešu laikā atjaunot papildu skaitītāju uzstādīšanas un nomaiņas pakalpojuma sniegšanu, kā arī nodrošināt, ka papildu skaitītāju var uzstādīt paši uzņēmuma klienti vai to iespējams darīt ar citu sertificētu komersantu starpniecību.
Šīs lietas dēļ Mārupes novada pašvaldības uzņēmuma SIA "Mārupes komunālie pakalpojumi" kapitāldaļu turētāja pārstāvis izteica neuzticību un atsauca no amata uzņēmuma valdes locekli Daci Šveidi.
Šveide aģentūrai LETA iepriekš skaidroja, ka Mārupē vēsturiski bija izveidojusies prakse, ka cilvēki, saņemot centralizēto ūdensapgādi, izmantoja to dārzu laistīšanai.
Mārupei strauji attīstoties, ūdensapgādes sistēma tiek būtiski noslogota. Līdz ar to tā ir orientēta uz iedzīvotāju apgādi ar dzeramo ūdeni, nevis uz dārza laistīšanu vai peldbaseinu pildīšanu.
Līdzīgi kā daudzās citās pašvaldībās ūdens apgāde ir saistīta ar kanalizācijas pakalpojumu un par to ir slēdzams viens līgums. Patēriņš tiek fiksēts ar komercuzskaites mēraparātiem, kas ir uzņēmuma īpašumā un kas attiecīgā vietā ir novietoti.
"Mārupes komunālo pakalpojumu" apgrozījums 2024. gadā gadā bija 4,878 miljoni eiro, kas ir par 3% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 76,4% - līdz 106 950 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.
Uzņēmums reģistrēts 1993. gadā, un tā pamatkapitāls ir 17,504 miljoni eiro. "Mārupes komunālie pakalpojumi" pieder Mārupes novada pašvaldībai.
Konkurences padome par 5854 eiro samazinājusi "Mārupes komunālajiem pakalpojumiem" piemēroto sodu
LETA 01.04.2026
Siguldas zoodārzā atklās tīģeru māju un būs apskatāmi Lietuvā izglābtie Amūras tīģeri
LETA 19.08.2026
Rīga, 19. aug., LETA. Šodien no plkst. 12 Siguldas zooloģiskajā dārzā notiks tīģeru mājas atklāšana un būs apskatāmi Lietuvā izglābtie Amūras tīģeri.
Kā ziņots, no Lietuvas savvaļas dzīvnieku glābšanas centra uz Siguldas zoodārzu pārvietoti divi Amū
...
"MyWisy": Individuāla mācību pieeja pirmsskolā praksē gandrīz nav iespējama
LETA 19.08.2026
Rīga, 19. aug., LETA. Individuāla mācību pieeja pirmsskolā, ar retiem izņēmumiem, praksē nav iespējama, aģentūrai LETA pauda izglītības tehnoloģiju uzņēmuma SIA "MyWisy" līdzīpašnieks Andis Kulinskis.
LETA jau vēstīja, ka nodibinājuma "Mākslīgā inte
...
papildināta - Aksenoks: CSDD informācijas tehnoloģiju infrastruktūru uzraugošais uzņēmums "Tet" nekonstatēja kiberuzbrukumu
LETA 19.08.2026
(Pievienota 10. - 16. rindkopa ar informāciju par CSDD noslēgto līgumu ar "Tet".)
Rīga, 19. aug., LETA. Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) informācijas tehnoloģiju (IT) infrastruktūru uzraugošais uzņēmums "Tet" nekonstatēja kiberuzbrukumu, tr
...