Rīga, 26. marts, LETA. Biodegvielas ražotājs SIA "Bio-Venta" piektdien, 27. martā, atklās eļļas spiešanas ceha otro līniju, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
Uzņēmumā norāda, ka ir noslēdzies būtisks attīstības posms, kura laikā rapša sēklu pārstrādes jauda palielināta no 100 000 tonnām līdz 200 000 tonnām gadā.
"Bio-Venta" pārstāvji atzīmē, ka projekts īstenots no 2024. līdz 2026. gadam, un jaunā eļļas spiešanas ceha otrā līnija būtiski paplašinās uzņēmuma ražošanas kapacitāti. Turpmāk uzņēmums gadā spēs nodrošināt līdz 70 000 tonnu rapšu eļļas un 130 000 tonnu rapšu raušu, stiprinot vietējo lauksaimniecības izejvielu pārstrādi un palielinot produkcijas pievienoto vērtību Latvijas reģionam.
Uzņēmuma pārstāvji aģentūrai LETA norādīja, ka projekts ir īstenots ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējumu. Atbalsta sniedzējs bija Lauku atbalsta dienests (LAD), un publiskais līdzfinansējums veidoja 672 789 eiro.
Līnijas atklāšanas pasākums plānots piektdien, 27. martā plkst. 11.
Jau ziņots, ka "Bio-Venta" 2024. gadā strādāja ar 174,864 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,5% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās par 2,4% - līdz 7,094 miljoniem eiro.
"Bio-Venta" reģistrēta 2004. gadā, un tās pamatkapitāls ir 51,734 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. "Bio-Venta" pieder kompānijai SIA "VK tranzīts", kuras patiesais labuma guvējs ir Jānis Austriņš.
"Bio-Venta" piektdien atklās jaunu eļļas spiešanas līniju
LETA 26.03.2026
Tiesa skatīs prasību par bijušā Rēzeknes mēra sievas izslēgšanu no "Latgalijas" dalībnieku saraksta
LETA 26.03.2026
Rīga, 26. marts, LETA. Ekonomisko lietu tiesa (ELT) šodien plkst. 9.30 turpinās skatīt prasību pret bijušā Rēzeknes mēra Aleksandra Bartaševiča ("Kopā Latvijai") sievu Olgu par viņas izslēgšanu no uzņēmuma "Latgalija" dalībnieku saraksta, aģentūra LE
...
Sāks darboties jauni vidējā ātruma kontroles posmi uz Liepājas šosejas un Rēzeknes šosejas
LETA 26.03.2026
Rīga, 26. marts, LETA. Šodien plkst. 8 sāks darboties jauni vidējā ātruma kontroles posmi uz Liepājas šosejas un Rēzeknes šosejas, aģentūru LETA informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).
Braukšanas vidējo ātrumu sāks kontrolēt uz Liepājas šosejas
...
Tehnoloģiju uzņēmums "Giraffe360" piesaistījis 10 miljonu ASV dolāru investīcijas
LETA 26.03.2026
Rīga, 26. marts, LETA. Mākslīgā intelekta risinājumos balstītais nekustamā īpašuma mārketinga tehnoloģiju uzņēmums "Giraffe360" noslēdzis 10 miljonu ASV dolāru B investīciju piesaistes kārtu, ko vadīja "Cipio Partners", aģentūru LETA informēja uzņēmu
...