Konflikts Tuvajos Austrumos ietekmējis "Tez Tour" un "Novatours" ceļojumus uz Dubaiju

Rīga, 4. marts, LETA. Konflikts Tuvajos Austrumos ietekmējis Latvijas tūroperatoru SIA "Novatours" un SIA "Tez Tour" ceļojumus uz Dubaiju, aģentūrai LETA pauda aptaujātie tūroperatori.

"Novatours" pārdošanas vadītāja Liāna Pudule-Indāne aģentūrai LETA norādīja, ka saistībā ar militārās situācijas saasināšanos Tuvajos Austrumos un gaisa telpas daļēju slēgšanu reģionā "Novatours" ir atcēlis visus 2026. gada martā plānotos ceļojumus uz Dubaiju.

Vienlaikus viņa informēja, ka Dubaijā patlaban atrodas 29 "Novatours" klienti, kuriem bija plānots atgriezties Latvijā otrdien, 3. martā, bet viņu lidojums tika atcelts, jo tika slēgta Apvienoto Arābu Emirātu gaisa telpa.

Pudule-Indāne uzsvēra, ka klientu drošība ir "Novatours" galvenā prioritāte, tāpēc kompānija rūpīgi seko līdzi situācijai un atbildīgo iestāžu lēmumiem, kā arī ir saziņā ar partneriem galamērķī un veic visas nepieciešamās darbības. Tostarp esošajiem klientiem Dubaijā tiek veiktas pārrezervācijas, nodrošinot gan jaunas aviobiļetes, kad lidojumi tiks atļauti, gan izmitināšanu.

Neskaitot ceļojumus uz Dubaiju, "Novatours" darbojas ierastajā ritmā, un patlaban nekādas izmaiņas netiek plānotas.

Savukārt "Tez Tour" pārstāvji aģentūrai LETA norādīja, ka patlaban ir atcelts viens ceturtdien, 5. martā, plānotais lidojums uz Dubaiju, bet informācija par nākamajiem lidojumiem, tostarp 12. un 19. martā, tiek precizēta. Šajā jautājumā kompānija vadās pēc Ārlietu ministrijas (ĀM) un Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" lēmumiem, jo tieši tās ir kompetentas izvērtēt drošības situāciju un pieņemt attiecīgus lēmumus par lidojumu izpildi.

Uzņēmumā papildināja, ka patlaban Dubaijā atrodas četri ceļotāji, kuri ceļojumu iegādājās ar "Tez Tour" sadarbības partnera aģentūras starpniecību. Viņu atgriešanās Latvijā bija plānota piektdien, 6. martā, un patlaban tiek gaidīta oficiāla informācija no "airBaltic" par turpmāko lidojuma norisi.

Vienlaikus "Tez Tour" norādīja, ka patlaban nav noteikti aizliegumi vai rekomendācijas nedoties uz Ēģipti vai Turciju, tādēļ ceļojumi tiek īstenoti ierastajā kārtībā, kā arī nav novērota plaša ceļojumu atcelšana. Attiecībā uz Kipru pēdējās dienās informatīvajā telpā situācija tika vērtēta kā satraucoša, tomēr kopumā drošības apstākļi galamērķī joprojām tiek uzskatīti par stabiliem.

Abi tūroperatori aicināja klientus un ikvienu ceļotāju, kurš tuvākajā laikā plāno ceļojumus, sekot jaunākajai informācijai ĀM mājaslapā un reģistrēt ceļojumu ĀM Konsulārajā reģistrā, izmantojot portāla "latvija.gov.lv" attiecīgo e-pakalpojumu vai mobilajā lietotnē "Ceļo droši", kā arī nepieciešamības gadījumā sazināties ar ĀM Konsulāro departamentu, kas nodrošina diennakts palīdzību ārvalstīs.

LETA jau ziņoja, ka ĀM kopā ar Satiksmes ministriju (SM) gatavo Ministru kabineta rīkojumu par "airBaltic" reisu nodrošināšanu Latvijas valstspiederīgo repatriācijai no Apvienotajiem Arābu Emirātiem, liecina ĀM ieraksts sociālajos tīklos. Evakuācijā prioritāte tikšot dota mazaizsargātām personām un ģimenēm ar bērniem.

Atbilstoši otrdien, 3. martā, ĀM sniegtajai informācijai Konsulārajā reģistrā īstermiņa ceļojumus uz reģionu reģistrējuši 676 valstspiederīgie. Visvairāk - 576 - atrodas Apvienotajos Arābu Emirātos, 30 - Izraēlā, 25 - Katarā, 21 - Omānā, astoņi - Kuveitā, seši - Saūda Arābijā, bet pa pieciem - Bahreinā un Jordānijā.

Jau rakstīts, ka Izraēla un ASV sestdien, 28. februārī, sāka triecienus Irānai, un raķešu uzbrukumos cietusi gan galvaspilsēta Teherāna, gan citas pilsētas. Irāna veikusi prettriecienus Izraēlai, kā arī ASV militārajiem objektiem Bahreinā un citās Persijas līča valstīs.

Lietuvas tūroperatora "Novaturas" grupa, kurā ietilpst arī Latvijas "Novatours", pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, strādāja ar 168 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 16,1% mazāk nekā 2024. gadā, savukārt tīrie zaudējumi bija 1,2 miljoni eiro, kas ir par 84,6% mazāk nekā iepriekšējā gadā. "Novaturas" akcijas kotē Viļņas biržas oficiālajā sarakstā. Grupā ietilpst "Novaturas" Lietuvā, "Novatours" Latvijā, "Novatours" Igaunijā un "Aviaturas ir partneriai" Lietuvā.

Savukārt "Tez Tour" 2024. gadā strādāja ar 37,92 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,9% mazāk nekā gadu iepriekš, taču kompānijas peļņa pieauga sešas reizes - līdz 3,414 miljoniem eiro, liecina informācija "Firmas.lv". Kompānija reģistrēta 2002. gadā, un tās pamatkapitāls ir 2828 eiro. "Tez Tour" vienīgā īpašniece ir Spānijā reģistrētā "Germesinvest".
Raksta pirmavots