Rīga, 18. febr., LETA. Konkurences padome (KP) vērtēs mazumtirgotāja SIA "Maxima Latvija" vēlmi iegūt izšķirošu ietekmi pār SIA "Irbis A", liecina KP publiskotā informācija.
"Maxima Latvija" ir daļa no Lietuvas "Vilniaus Prekyba" koncerna. "Maxima" pamatdarbības veids ir mazumtirdzniecība nespecializētajos veikalos, kuros galvenokārt pārdod pārtikas preces, dzērienus un tabakas izstrādājumus.
"Vilniaus Prekyba" koncernā ietilpst arī aptieku tīkls "Euroaptieka", kas Latvijā nodarbojas ar farmaceitisko preču mazumtirdzniecību. Tāpat koncerna uzņēmumi Latvijā nodarbojas ar tirdzniecības centru būvniecību, komerctelpu iznomāšanu un nekustamo īpašumu pārvaldīšanu.
"Irbis A" darbība ir saistīta ar komerciālai lietošanai paredzēta nekustamā īpašuma - mazumtirdzniecības telpu - apsaimniekošanu un iznomāšanu. "Irbis A" pieder tirdzniecības centrs Rīgā, Grostonas ielā 1, kurā uz apvienošanās brīdi saimniecisko darbību veic "Maxima", kā arī vairāki citi nomnieki.
Apvienošanās rezultātā būs ietekmēts mazumtirdzniecībai paredzētu tirdzniecības centru nomas tirgus Rīgā un tuvākajā apkārtnē, kā arī ar šo tirgu vertikāli saistītie pārtikas un ikdienas patēriņa preču mazumtirdzniecības un farmaceitisko preču mazumtirdzniecības tirgi.
Lēmums par apvienošanās atļaušanu, aizliegšanu vai atļaušanu ar saistošiem noteikumiem KP jāpieņem viena mēneša laikā no ziņojuma saņemšanas dienas. Ja lietā nepieciešama padziļināta papildu izpēte, lēmuma pieņemšanas termiņu var pagarināts līdz četriem mēnešiem no ziņojuma saņemšanas dienas.
KP aicina tirgus dalībniekus vai citas ieinteresētās puses sniegt viedokli līdz 25. februārim.
Informācija "Firmas.lv" liecina, ka "Irbis A" 2024. gadā strādāja ar 1,622 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1,4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma peļņa pieauga par 54% un sasniedza 587 378 eiro.
Uzņēmums reģistrēts 1995. gadā, un tā pamatkapitāls ir 569 148 eiro. "Irbis A" pieder Lietuvas slēgtai ieguldījumu sabiedrībai, kas paredzēta informētiem investoriem, "Eika Real Estate Fund".
Jau ziņots, ka "Maxima Latvija" 2024. gadā strādāja ar 1,102 miljardu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,6% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa samazinājās par 10,2% un bija 50,775 miljoni eiro.
Kompānija reģistrēta 2000. gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 4,91 miljons eiro. "Maxima Latvija" īpašnieki ir Lietuvā reģistrētie uzņēmumi "Maxima grupe" un "Maxima LT". Grupa ietilpst Nerijus Numas kontrolētajā Lietuvas biznesa grupā "Vilniaus prekyba".
KP vērtēs "Maxima Latvija" vēlmi iegūt ietekmi pār "Irbis A"
LETA 18.02.2026
Domē spriedīs par turpmāko rīcību saistībā ar autoru atsaukto tēlniecības objektu Tukuma Brīvības laukumam
LETA 30.07.2026
Rīga, 30. jūl., LETA. Tukuma novada dome šodien kārtējā sēdē plāno spriest par turpmāko rīcību saistībā ar autoru atsaukto tēlniecības objektu Tukuma Brīvības laukumam, noskaidroja aģentūra LETA.
Pašvaldībā skaidro, ka domes sēdē šodien, plkst. 9, p
...
Ogres novada pašvaldība lems par 76 000 eiro piešķiršanu maģistrālā ūdensvada pārbūvei Ikšķilē
LETA 30.07.2026
Rīga, 30. jūl., LETA. Ogres novada dome šodien lems par 76 000 eiro finansējuma piešķiršanu SIA "Ikšķiles māja" maģistrālā ūdensvada posma pārbūvei Ikšķilē, Daugavas prospektā, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.
Pārbūve nepieciešama saistībā ar VSI
...
Latvijas granulu ražotāji lielā pieprasījuma dēļ nepieņem jaunus pasūtījumus
LETA 30.07.2026
Rīga, 30. jūl., LETA. Latvijas granulu ražotāji, tostarp SIA "Scandbio Latvia", SIA "Graanul Invest", SIA "Kurzemes granulas" un SIA "Bitus Latvia", lielā pieprasījuma dēļ nepieņem jaunus pasūtījumus un strādā pie esošo pasūtījumu izpildes, liecina r
...