Rīga, 7. janv., LETA. Daugavpilī šonedēļ vēl notiek pāreja uz jauno maksas autostāvvietu lietošanas kārtību, aģentūru LETA informēja SIA "Daugavpils satiksme".
Lai nodrošinātu saprotamu un pakāpenisku izmaiņu ieviešanu pilsētas iedzīvotājiem un viesiem, līdz 9. janvārim norit pārejas process uz jauno maksas autostāvvietu lietošanas kārtību, kas stājusies spēkā līdz ar jauno gadu un paredz sadārdzinājumu.
Uzņēmums arī vērš uzmanību, ka no 1. februāra pieteikties bezmaksas autostāvvietas atļaujas saņemšanai varēs tikai, aizpildot pieteikuma formu mājaslapā. Tāpat apmaksa būs iespējama tikai bezskaidrā naudā, veicot bankas pārskaitījumu vai atļaujas saņemšanas brīdī Kārklu ielā 24, norēķinoties ar bankas karti.
Jau ziņots, ka saskaņā ar grozījumiem saistošajos noteikumos "Par Daugavpils valstspilsētas pašvaldības maksas autostāvvietu apsaimniekošanu un lietošanu" palielināta maksa par autostāvvietām Daugavpilī.
Līdz šim "Daugavpils satiksmes" apsaimniekotās autostāvvietas tika iedalītas divās zonās. Maksa bija 55 vai 70 centi stundā atkarībā no zonas, minimālā maksa - 25 centi.
Galvenās izmaiņas no 2026. gada paredz līdzšinējā AD/BD zonējuma vietā ieviest vienotu tarifa zona. Maksas autostāvvietu darba laiks turpmāk darba dienās būs no plkst. 8 līdz 18, bet sestdienās no plkst. 8 līdz 16. Savukārt svētdienās un svētku dienās stāvvietas varēs izmantot bez maksas.
Minimālā maksa turpmāk būs 50 centi. Vienotā stundas likme būs viens eiro par stundu. Mēneša abonements jebkurai maksas stāvvietai maksās 30 eiro.
Pārkāpuma gadījumā tiks piemērota 30 eiro pēcapmaksa. Ja tā tiek veikta 14 dienu laikā pēc paziņojuma saņemšanas, summa tiks samazināta par 50%.
Situācijās, kad transportlīdzeklis aizņem vairāk par vienu stāvvietu, būs jāmaksā par katru aizņemto vietu.
Bezmaksas atļauju saņemšanai turpmāk tiks noteikta izgatavošanas maksa, kas saskaņā ar maksas autostāvvietu apstiprināto cenrādi ir trīs eiro. Bezmaksas atļauja tiek izsniegta uz laiku līdz 12 mēnešiem.
"Daugavpils satiksme" uzsver, ka izmaiņas tiks ieviestas, lai nodrošinātu skaidrāku un efektīvāku autostāvvietu apsaimniekošanas sistēmu.
"Daugavpils satiksmes" valdes loceklis Artis Druvinieks, komentējot maksas celšanu, sacīja, ka ielas centrā ir pietiekami noslogotas un "tiek izmantotas neatbilstoši noteikumiem". Vienotu tarifa zonu nolemts ieviest, jo stāvvietu platību neesot tika liela, lai būtu divas zonas.
Saskaņā ar "Firmas.lv" datiem "Daugavpils satiksmes" apgrozījums 2024. gadā bija 7 528 692 eiro, bet peļņa sasniedza 194 766 eiro.
Daugavpilī vēl notiek pāreja uz jauno maksas autostāvvietu lietošanas kārtību
LETA 07.01.2026
Gaļas pārstrādātāja "Forevers" apgrozījums pērn pieaudzis par 1,4%
LETA 31.07.2026
Rīga, 31. jūl., LETA. Gaļas pārstrādātājs SIA "Forevers" pagājušajā gadā strādāja ar 78,7 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1,4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saglabājās iepriekšējā gada līmenī un bija 7,9 miljoni eiro, aģentūru
...
"MikroTik" apgrozījums pērn pieaudzis par 5,5%
LETA 31.07.2026
Rīga, 31. jūl., LETA. Tehnoloģiju uzņēmums SIA "Mikrotīkls", kas darbojas ar zīmolu "MikroTik", pagājušajā gadā strādāja ar 344,566 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,5% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa saruka 2,7 reizes un bija
...
Ādažos no septembra par 7,7% pieaugs ūdenssaimniecības tarifi
LETA 31.07.2026
Rīga, 31. jūl., LETA. SIA "Ādažu ūdens" ūdenssaimniecības tarifi no 1. septembra būs 3,77 eiro par kubikmetru bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), kas ir par 7,7% vairāk nekā pašreiz, liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) lē
...