Rīga, 30. dec., LETA. Šodien plkst. 17 Rīgas kultūras centra "Imanta" Mazajā zālē, Anniņmuižas bulvārī 29, notiks sabiedriskās apspriešanas sanāksme par krematorijas izveides pie Lāčupes kapiem vides pārskatu, liecina informācija Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta mājaslapā.
Departaments publicējis paziņojumu par Vides pārskata projekta Baltegļu ielā 30 nodošanu sabiedriskajai apspriešanai.
Sabiedriskā apspriešana ilgs līdz 23. janvārim. Publiskās apspriešanas sanāksmē varēs piedalīties arī videokonferences režīmā "MS Teams" vidē, nodrošinot iespēju sanāksmei pievienoties tiešsaistē.
Kā norādīts departamenta publicētajā paziņojumā, lokālplānojuma ierosinātājs ir SIA "Rīgas apbedīšanas dienests", bet pasūtītājs - SIA "ABSocial". Lokālplānojuma izstrādātājs ir SIA "Metrum", bet vides pārskata izstrādātājs - SIA "55M".
Sociālajos tīklos iedzīvotāji pauž neapmierinātību, ka sabiedriskās apspriešanas sanāksme notiek laikā, kad cilvēki gatavojas svētkiem un apmeklē pasākumus.
Savukārt Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centra Imantas punkta "Facebook" lapā kāda iedzīvotāja jautā, vai ir iespējams sapulces laiku mainīt uz kādu no dienām janvāra sākumā, kad svētki būs beigušies.
Apkaimju koordinatore Daira Bite atbildējusi, ka, sazinoties ar sanāksmes organizētājiem, noskaidrots, ka sanāksmes laiku un datumu nav iespējams mainīt.
LETA jau ziņoja, ka blakus Lāčupes kapiem Rīgā plānots ierīkot privātu kapsētu.
SIA "Rīgas apbedīšanas dienests" rosināja izmaiņas lokālplānojumā zemesgabalam Baltegļu ielā 30, un Rīgas dome jūnijā nolēma nodot lokālplānojumu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai.
Lokālplānojuma kopējā teritorijas platība ir aptuveni 7,9 hektāri. Zemesgabals atrodas Rīgas Kleistu apkaimes dienvidrietumu pusē starp Lāčupes kapiem ziemeļos un Imantu-3 dienvidos.
Teritorija atrodas vienā no mazāk apdzīvotajām Rīgas apkaimēm, un tajā ir dabas un apstādījumu teritoriju pārsvars attiecībā pret apbūves teritorijām.
Lokālplānojumā noteikta dabas un apstādījumu teritorijas apakšzona, kas paredzēta kapsētu ierīkošanai un uzturēšanai.
Teritorijas dienvidrietumu daļā, kur ir augstākais gruntstūdens līmenis, esot pieļaujama tikai sēru birzs un kolumbārija izveide, bet nav atļauti tradicionālie apbedījumi, kā arī atsevišķās daļās pieļaujama krematorija un morga apbūve.
"Firmas.lv" informācija liecina, ka SIA "Rīgas apbedīšanas dienests" reģistrēts 2020. gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 2800 eiro. Uzņēmuma īpašnieks ir Jegors Sokolovs.
"Rīgas apbedīšanas dienests" 2024. gadā strādāja ar 49 980 eiro apgrozījumu un 16 310 eiro peļņu.
Rīgā apspriedīs vides pārskatu krematorijas izveidei pie Lāčupes kapiem
LETA 30.12.2025
Savākti 10 000 parakstu pret Latgales koncertzāles "Gors" nodošanu privātam nomniekam
LETA 30.12.2025
Rīga, 30. dec., LETA. Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" savākti vairāk nekā 10 000 parakstu pret SIA "Austrumlatvijas koncertzāles" jeb Latgales koncertzāles "Gors" nodošanu privātam nomniekam.
Iniciatīvā, kuras autore ir Regita Zeiļa, n
...
Atlaista "Gora" vadītāja Zirniņa
LETA 30.12.2025
Rīga, 30. dec., LETA. Pamatojot lēmumu ar uzticības zaudēšanu, otrdien atlaista SIA "Austrumlatvijas koncertzāle" valdes locekle jeb Latgales koncertzāles "Gors" vadītāja Diāna Zirniņa.
Kā aģentūra LETA uzzināja Rēzeknes pašvaldībā, otrdien notika p
...
papildināta - Rēzeknes pašvaldība lemj atlaist "Gora" vadītāju Zirniņu; no valsts puses vērtēs lēmuma likumību
LETA 30.12.2025
(Pievienots kultūras ministres Agneses Lāces komentārs 10. līdz 13. rindkopā.)
Rīga, 30. dec., LETA. Pamatojot lēmumu ar uzticības zaudēšanu, otrdien atlaista SIA "Austrumlatvijas koncertzāle" valdes locekle jeb Latgales koncertzāles "Gors" vadītāja
...