Rīga, 5. dec., LETA. Spilvē, Zvaigžņu ielā 1, šodien plkst. 11 notiks pārtikas ražotāja "Orkla Latvija" mērču un gatavo ēdienu zīmola "Spilva" paplašinātās ražotnes spāru svētki, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
"Spilva" paplašinātajā ražotnē, kas atrodas Mārupes novada Babītes pagastā, ir pabeigta jumta nesošo konstrukciju izbūve.
Pasākumā piedalīsies SIA "Orkla Latvija" valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons un būvnieka SIA "Bukoteks" izpilddirektors Arvis Mūrnieks.
Kompānijā atgādina, ka "Spilvas" ražotnes platības palielināšana un secīga galveno ražošanas līniju modernizācija ir nepieciešama, lai nodrošinātu racionālu ražošanas plūsmu un automatizācijas iespējas, kā arī palielinātu ražošanas ātrumu un samazinātu personāla slodzi. Palielinot ražošanas platību par 25% jeb 1500 kvadrātmetriem, kopējā ražotnes platība sasniegs 6020 kvadrātmetrus. Savukārt "Spilvas" ražotnes kapacitāte pieaugs par 30%.
Būvdarbus plānots pabeigt 2026. gada pirmajā pusgadā, savukārt iekārtu pārcelšanas, modernizācijas un automatizācijas darbus paredzēts pabeigt 2027. gada vidū, noslēdzot visu investīciju projektu.
LETA jau vēstīja, ka kopējās investīcijas ražotnes paplašināšanas un modernizācijas projektā veidos 5,4 miljonus eiro. Būvdarbos uzņēmums investēs 2,8 miljonus eiro.
Būvdarbi notiek paralēli ražošanai, nodrošinot nepārtrauktu produkcijas izlaidi un minimālus traucējumus ražošanas darbiniekiem.
Pēc uzņēmumā vēstītā, šis ir apjomīgākais izaugsmes projekts "Spilvas" ražotnei kopš 2008. gada, kad tika atklāts jauns ražošanas korpuss. Projekts tiek īstenots ar Eiropas Savienības atbalsta palīdzību, kā arī pašu investīcijām.
"Orkla Latvija" koncerna apgrozījums pagājušajā gadā bija 112,834 miljoni eiro, kas ir par 1,8% mazāk nekā 2023. gadā, bet koncerna peļņa pieauga par 4,5% un sasniedza 2,898 miljonus eiro.
"Firmas.lv" informācija liecina, ka uzņēmums reģistrēts 2009. gadā, un tā pamatkapitāls ir astoņi miljoni eiro. "Orkla Latvija" koncernā ietilpst SIA "Latfood Agro", SIA "Saldumu tirdzniecība" un SIA "Staburadze".
Uzņēmums ietilpst Norvēģijas koncernā "Orkla". Latvijā "Orkla" pārstāv un attīsta "Laima", "Selga", "Staburadze", "Ādažu čipsi", "Spilva", "Gutta" un citus zīmolus.
Spilvē notiks "Spilvas" ražotnes spāru svētki
LETA 05.12.2025
"OP Corporate Bank" piešķīrusi 3,5 miljonu eiro aizdevumu loģistikas terminālim "REX Terminal"
LETA 20.05.2026
Rīga, 20. maijs, LETA. "OP Corporate Bank" piešķīrusi 3,5 miljonu eiro aizdevumu SIA "REX Terminal", kas pārvalda loģistikas termināli Rīgas lidostas teritorijā, ģentūrai LETA pavēstīja bankā.
Bankā min, ka 2021. gadā uzbūvētais terminālis, kura pla
...
Džina ražotājs "BBG Spirits" investējis vairāk nekā 250 000 eiro jaunu produktu izstrādē
LETA 20.05.2026
Rīga, 20. maijs, LETA. Džina ražotājs SIA "BBG Spirits", kas strādā ar zīmolu "Hedonya", investējusi vairāk nekā 250 000 eiro jaunu produktu izstrādē un zīmola attīstībā, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
"BBG Spirits" skaidro, ka līdz vasarai plāno
...
Optiskās šķiedras ražotāja "Lightguide" apgrozījums pērn pieaudzis par 10,4%
LETA 20.05.2026
Rīga, 20. maijs, LETA. Optiskās šķiedras ražotājs SIA "Light Guide Optics International" ("Lightguide") pagājušajā gadā strādāja ar 62,923 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,4% vairāk nekā 2024. gadā, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās par 8,7%
...