Rīga, 2. dec., LETA. Sākts SIA "Fokker Next Gen Latvia", kas Liepājas lidostas teritorijā plānoja ražot ar ūdeņradi darbināmas pasažieru lidmašīnas, likvidācijas process, liecina "Firmas.lv" informācija.
Kompānijas likvidācijas process sākts pirmdien, 1. decembrī.
"Fokker Next Gen Latvia" reģistrēta 2024. gada 16. februārī, un tās pamatkapitāls ir 2800 eiro. Kompānijas vienīgā īpašniece ir Nīderlandes "Fokker Next Gen".
Pirmajā nepilnajā darbības gadā, kas ilga no 2024. gada 16. februāra līdz 2024. gada beigām, "Fokker Next Gen Latvia" ieņēmumus no pamatdarbības neguva un cieta 135 474 eiro zaudējumus. Pagājušā gada beigās kompānija pamatlīdzekļos bija ieguldījusi 3944 eiro un tajā strādāja viens cilvēks.
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) iepriekš "Fokker Next Gen Latvia" ir minējusi starp lielākajiem projektiem, pie kuriem sākts darbs.
Nīderlandes uzņēmums "Fokker Next Gen" 2023. gada beigās parakstīja sadarbības memorandu ar Ekonomikas ministriju. "Fokker Next Gen" bija iecerējusi izstrādāt ar ūdeņraža dzinēju darbināmu pasažieru lidmašīnu modeli, kura ietilpība varētu būt no 120 līdz 150 pasažieru vietām. Bija plānots, ka provizoriski šāda tipa lidmašīnas varētu sasniegt galamērķus līdz 2500 kilometru attālumā.
Projekta sākumstadijā tuvāko trīs gadu laikā Latvijā bija plānots izveidot līdz 100 jaunām darbavietām, strādājot sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti un Kurzemes piekrastes pašvaldībām.
Ekonomikas ministrs Viktors Valainis (ZZS) memoranda parakstīšanā norādīja, ka projekta īstenošana būs nozīmīgs notikums Latvijas ekonomikā, kas veicinās tautsaimniecības attīstību un kalpos kā būtisks solis moderna valsts zīmola nostiprināšanai pasaulē.
"Lielais investīciju apjoms, vismodernākās inovatīvās tehnoloģijas, pilnīga atbilstība virzībai uz klimatneitralitāti, paredzēta ciešā sadarbība ar Latvijas augstskolām - visi šie elementi ūdeņraža lidmašīnu būvi un uzturēšanu padarītu par Latvijas veiksmes stāstu, dodot grūdienu inovācijām labvēlīgas vides radīšanā kopumā," toreiz pauda Valainis.
Sākts ūdeņraža dzinēju lidmašīnu ražotāja "Fokker Next Gen Latvia" likvidācijas process
LETA 02.12.2025
Liepājas SEZ pārvalde izbūvē piebraucamo ceļu uz ostas 92. piestātni
LETA 25.03.2026
Rīga, 25. marts, LETA. Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvalde sākusi piebraucamā ceļa izbūvi uz ostas 92. piestātni, kas tiek līdzfinansēta no Eiropas Jūrlietu, zvejniecības un akvakultūras fonda Rīcības programmas zivsaimniecības attīst
...
precizēta - Divos Rīgas bērnudārzos reģistrēti vēl deviņi ar salmonelozi sasirgušie
LETA 25.03.2026
(Pirmajā rindkopā precizēts saslimušo skaits.)
Rīga, 25. marts, LETA. Divos Rīgas bērnudārzos reģistrēti vēl deviņi ar salmonelozi sasirgušie, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtā informācija.
Kopumā šajā uzliesmojumā Latv
...
Staiceles pagasta saimniecībā "Upesmārciemi" vilki nokoduši 15 aitas
LETA 25.03.2026
Rīga, 25. marts, LETA. Limbažu novada Staiceles pagastā zemnieku saimniecībā "Upesmārciemi" vilki nokoduši 14 jaunaitas un vienu teķi, aģentūrai LETA pastāstīja "Upesmārciemi" īpašnieks Toms Arnavs.
Vienlaikus zemkopības ministrs Armands Krauze (ZZS
...